Автор Тема: ABS сензор  (Прочетена 86062 пъти)

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
ABS сензор
« -: Май 30, 2015, 01:13:20 am »
Здравейте,

Преди няколко дни светна на таблото лампата на ABS-а. Не съм пробвал дали все още ABS-системата работи или не. Предполагам че не. Прочетох малко каква ли би могла да е причината и възможностите са: датчик, кабел и т.н. много на брой.
Бях на диагностика, грешката която изписва е "заден десен ABS-сензор".

Прочетох тук във форума мнение на колегата ninja_1, че когато ABS-системата действа на предни колела, задните сензори са само за информация на компютъра. Въпрос: възможно ли е да се премахне дефектиралия евентуално сензор и системата да продължи да работи?

Аз предпочитам проблема да се поправи, а не да се лъже компютъра. Затова втори въпрос: някой продава ли такъв сензор? Ако да, моля да ми пише и да ми изпрати по куриер. Според мен всички абс-сензори са еднакви, т.е. няма ляв или десен.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: ABS сензор
« Отговор #1 -: Май 30, 2015, 08:36:47 am »
Най-доброто е да се подмени дефектиралия сензор. Но преди това е добре да се свали, да се почисти, да се провери кабелчето, защото може просто да е замърсен или да му е прекъснат сигнала и ако не се оправи, тогава да се смени.
Можеш да го премахнеш, но трябва да лъжеш системата, че го има, но ме съмнява да стане, а и е доста опасно.
Ако искаш, прати ми рамата на лично, за да ти кажа цена.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual