Автор Тема: Странен звук при подаване на газ Соренто 2.5 CRDI  (Прочетена 3456 пъти)

Svetoslavp

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте колеги, от вчера съм собственик на Киа Соренто 2.5 CRDI 140к.с. 2005г. И имам следния проблем, като тръгнах на дългия път от Хасково за София забелязах странен шум при подаване на газ, който при по високите обороти се засилва и наподобява свирене. Наподобява на въздушна струя през малък отвор. Та се чудя възможно ли е проблема да е във въздушния филтър или да гледам турбото и къде в София може да я закарам да ми диагностицират проблема възможно най точно. Благодаря предварително!



Поздрави!

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Странен звук при подаване на газ Соренто 2.5 CRDI
« Отговор #1 -: Юни 02, 2015, 10:50:05 am »
Здравей,
Огледай турбо пътищата или кулера за пробив или за откачена скоба. Ако там няма проблем, тогава турбината е за сервизиране.
Успех.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

Svetoslavp

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Странен звук при подаване на газ Соренто 2.5 CRDI
« Отговор #2 -: Юни 02, 2015, 04:46:21 pm »
Имаше откачена скоба на турбото която беше забелязана от майстор. Можете ли да ми препоръчате майстор който ще ми реши проблема и работи читаво?

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Странен звук при подаване на газ Соренто 2.5 CRDI
« Отговор #3 -: Юни 02, 2015, 11:09:35 pm »
Този който забеляза скобата не можа ли да я оправи или все още го чуваш?

Svetoslavp

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Странен звук при подаване на газ Соренто 2.5 CRDI
« Отговор #4 -: Юни 03, 2015, 08:22:12 am »
Този който забеляза проблема каза, че е закачил скобата, но бих желал и друг човек да я погледне.

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Странен звук при подаване на газ Соренто 2.5 CRDI
« Отговор #5 -: Юни 03, 2015, 01:45:55 pm »
Чува ли се все още звук? Ако да, е добре да се погледне в сервиз за турбини. Те обаче не се занимават със сваляне и слагане. Когато имах подобен проблем с тойотата, свалянето ми го направиха в сервиза в който си я поддържах. Те го занесоха някъде и след ремонта ми го монтираха с 6 месеца гаранция. Препоръчвам ти подобна схема за да има кой да отговаря.