Автор Тема: Заслужава ли си Киа Сийд ~2010 с гаранция  (Прочетена 2856 пъти)

yassen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Привет,

Търся си кола и kia ceed sw 2009-2011 горе долу ми отговаря на критериите, като най-вече ме блазни, че имат още 2-3 години гаранция. Разбирам че 1.6 дизел е добър вариант, например нещо ей такова: http://www.mobile.bg/11421682814652721, само по-евтино. Зачетох се обаче във форума и се шашнах - съединител 800лв, ТО 400-500лв, биалетки, разни ролки, пистови ремъци и т.н.

Въпросът ми е най-общо какво мога да очаквам като разходи за тази кола следващите 2-4 години? И по-конкретно, какво НЕ включва гаранцията и какво от това е вероятно да ми се случи (окачване, съединител, електроника)?

Отделно какво е това ТО на 15хил. км. и тези в официалните сервизи още ли се "престарават" да сменят и те не знаят какво, само да минат 500лв? Защо питам - досега карах нисан алмера 2001, освен маслото, течности не съм сменял 7 години, фреон пълних един път 2012-та, окачване не съм пипал, и накрая не че имаше проблеми, ама падна в неравен бой с една Тесла от 2013г. Въпросът е ще оставя ли в КМБ един нисан пари преди даже да е изтекла гаранцията?

Благодаря!


tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Заслужава ли си Киа Сийд ~2010 с гаранция
« Отговор #1 -: Юли 03, 2015, 09:02:43 am »
Привет и добре дошЕл  ;D Добре си се ориентирал към дизелчето, но може да кажат другарите с дизел. Да кажа аз за гаранцията. Основно е 5 г. а, последните 2 е само за двигател и скоростна кутия. Аз лично я отсвирих след 5-тата година.
За консумативи на ТО не се плаши, страшно е само в КМБ. Инак, хубаво масло 15-20лв. литър. Маслен филтър 7-10лв.
Биалетка 12-20. Въздушни филтри около 15. Успех в избора  ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Заслужава ли си Киа Сийд ~2010 с гаранция
« Отговор #2 -: Юли 03, 2015, 09:53:24 am »
Масло кастрол,туба от 5 литра е достатъчна за колата! Цена 72 лв.
Вече с останалите консумативи,се е до дилър. Обслужване в киа,само по желание на собственика.
Всеки прави избора си сам. Аз си посещавам киа,по други въпроси,но винаги  при нужда си ги ползвам!

yassen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Заслужава ли си Киа Сийд ~2010 с гаранция
« Отговор #3 -: Юли 03, 2015, 10:59:33 pm »
Обслужване в киа,само по желание на собственика.
Всеки прави избора си сам. Аз си посещавам киа,по други въпроси,но винаги  при нужда си ги ползвам!


А ако я обслужвам другаде продължава ли да важи гаранцията, или имаш предвид да я жертвам? Отделно ей тук колегата си е писал, че "последните години" гаранцията е пълна 7 години:
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,3143.msg32791.html

Обаче въпроса е дали Сийд 2010 също се включва или не, това предполагам ще го чета в книжките на колите конкретно.  Доста добре е описал какво се включва, отговаря ми на въпроса да се притеснявам ли от грандиозни ремонти, непокрити от гаранцията.

Благодаря на всички!