Автор Тема: KIA Cee'd автоматик  (Прочетена 9599 пъти)

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
KIA Cee'd автоматик
« -: Декември 01, 2008, 09:56:46 am »
Добрютро и приятна седмица на всички колеги!

Моля, ако някой има преки впечатления от Cee'd с автоматична скоростна кутия да ги сподели!
Интересува ме с какъв двигател е и как се държи скоростната кутия и темпомата.

Дали някъде има test drive на Cee'd с автоматична ск. кутия?
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #1 -: Декември 01, 2008, 10:46:17 am »
ами освен да ти кажа,че на автомата се скапва лошо скоростната кутия след време...
глезотия си е,но съм скептично настроем след 4 ползване на хюндай соната и 50к км кутията взе да се обажда.
сега се радваме на санта фе пак автомат с темпомат :) май пак за 4 години ще е music

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #2 -: Декември 01, 2008, 09:23:05 pm »
Ами честно казано аз карах с автоматична кутия, ама хич не съм очарован. Кутията е доста стара разработка, ако не се лъжа е и само четирискоростна. Няма нищо общо с другите автоматици като на VW, BMW т.н.
Нека наистина хората които притежават коли с такава кутия да споделят досегашното си впечатление от представянето на кутията по пътищата... :)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #3 -: Декември 01, 2008, 09:33:25 pm »
То от тука май май само TATI има такава .... или беше на жена му :)
Guns don't kill people ... people kill people ...

CECO

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #4 -: Декември 02, 2008, 09:14:59 am »
моята кия е автоматик вече съм на 11000км и мога да кажа че автоматика и работи много добре много  бързо ореагира наистинае 4 степенен но за колата е добре няма по добра екстра от автоматика много хора го плюят но товаса тези който не са карали никога не бих се качил на ръчка 

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #5 -: Декември 02, 2008, 09:39:10 am »
ако беше 5 или 6 скорости ще е по-добре.
Вече има автоматици с 8.

CECO

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #6 -: Декември 02, 2008, 09:53:22 am »
такае има но те на какви коли са и колко коня са ако и бяха сложили 5 или6 степенна щеше да се отрази на ускорението а тука са по дълги самите предавкии от там и идва мошноста в противен случаи щеше да бъде доста тромава в крайна сметка е 1.6

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #7 -: Декември 02, 2008, 10:41:26 am »
моята кия е автоматик вече съм на 11000км и мога да кажа че автоматика и работи много добре много  бързо ореагира наистинае 4 степенен но за колата е добре няма по добра екстра от автоматика много хора го плюят но товаса тези който не са карали никога не бих се качил на ръчка 

Абсолютно съм съгласен с господин CECO, не може да се сравни тази благинка автоматика. Не съм карал Киа но съм карал доста други марки....уникално удобно и приятно
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #8 -: Декември 02, 2008, 01:59:25 pm »
Дам, ние сме 1,6 бензин автоматик. 4 скорости са, ама се ядва. Е, ако имаше още една щеше да е добре. Та, до момента 16000км никакви проблеми. Жена ми я кара основно. Аз имам само един преход до Русе и обратно и останах доволен. Това дали се скапва или не не знам. Имаме и една Корола автоматик, която е на 200000км и за момента не е правила абсолютно никакви проблеми. Пак е четири скоростна. Тойотата според мен реагира по-бързо от сийда, но не е болка. 130 си ги държи съвсем в нормални граници, без да товари мотора, което е важно за мен. В началото ми беше терсене, щото аз карам дизел и съм му свикнал на ниските обороти, но после се замислих, че все пак е бензин и му трябват повечко. По спомен при 130 държи някъде около 2800 оборота. Над 130 не обичам да карам, така че не знам там как е. Че е благинка спор няма. Особено за градско. Според мен ако си вземеш автоматик няма да съжеляваш. Разхода ти ще е с около литър повече, но удоволствието е несравнимо. А и на сфетофарите можеш винаги да си първи ако решиш.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #9 -: Декември 02, 2008, 04:23:47 pm »
....в допълнение на горното...
избягваш проблемите споменати в други теми, свързани с вклю4ването и превклю4ването на скоростите...
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #10 -: Декември 03, 2008, 07:38:15 pm »
С моя скромен 2-годишен опит като шофер, мога да кажа, че ръчната скоростна кутийка си е нещо много хубаво - другия си е да цикаш нагоре надолу. Карах няколко дни един Ярис автоматик - въобще не съм доволен от автоматика...супер мудно ми е. Може и от мен да е проблема, по-опитните ще кажете. Моето мнение е, че автоматика не е нещо за хора, които обичат да карат.  ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #11 -: Декември 03, 2008, 09:12:09 pm »
по-скоро за тези дето обичат да "ръчкат"

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #12 -: Декември 06, 2008, 12:34:15 am »
С моя скромен 2-годишен опит като шофер, мога да кажа, че ръчната скоростна кутийка си е нещо много хубаво - другия си е да цикаш нагоре надолу. Карах няколко дни един Ярис автоматик - въобще не съм доволен от автоматика...супер мудно ми е. Може и от мен да е проблема, по-опитните ще кажете. Моето мнение е, че автоматика не е нещо за хора, които обичат да карат.  ;D
Според мен автоматика е скучен за дълъг път. карал съм Авенсис (модел 1999г.) автоматик (Русе-София-Пловдив-Русе). Вярвайте ми за тоя преход левия крак само в гъза не си го наврях. Ако не си свикнал е малко кофти ако се отнесеш. Бившият ми шеф редовно откачаше вратата на гаража (объркал газта със спирачката).
За новите автоматици немога да говоря. Пробвах се само на един Мерцедес типтроник за около 3км. Определено ми беше по-забавно как се сменят тия 6 предавки с лостчетата на волана без да натискам съединител (деца, играят си).

Свят широк, хора разни. Аз харесвам ръчни скорости!




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

crdi auto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: KIA Cee'd автоматик
« Отговор #13 -: Декември 08, 2008, 05:03:43 pm »
Моята е дизел автоматик. Това ми е първия автомат и за сега (11000км) съм много доволен. Благина си е - особено с темпомата.  Като я настъпиш добре си тръгва, гори 6,1л/км смесено. Единствено понякога ми липсва ръчката, но се свиква. Ако имаше и ръчно превключване щеше да е супер.