Автор Тема: Покупка на Ceed комби - съвети  (Прочетена 9066 пъти)

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Покупка на Ceed комби - съвети
« -: Август 08, 2015, 04:58:39 pm »
Здравейте,

Това е първата ми тема във форума и се радвам да се запозная с всички!

Пиша понеже съм се спрял на Kia Ceed 2008/2009 комби и в следващите около 3-4 седмици ми предстои покупка на автомобила. Все още гледам единствено в сайтовете за продажба и не съм избрал нещо конкретно. Вчера се поразрових из форума и прочетох малко за дизел двигателите, че 1.6 са с верига, а 2.0 с ремък. Също така видях, че смяна на ремъка и консумативите спокойно отива на към 500лв., което не е никак малка сума. Аз не разбирам много от коли и затова ще съм ви благодарен ако ме насочите малко в това какво да търся и какво да гледам при преглед на колата. Сигурно са ви задавали въпроса 100-тици пъти, за което се извинявам предварително, но ми е важно да навляза малко повече в материята вместо да се мятам на сляпо. Моля да споделите каквато информация сметнете за важна.

Поздрави!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #1 -: Август 10, 2015, 09:09:39 am »
Добре дошъл!
Ремъкът и другите консумативи може и да отиват към 500 лева, но пък ангренажен ремък се сменя през 60000 (при някои модели може да е по-различно). Също така не мисля, че при други марки/модели ще е много по-различно. Все пак зависи и от къде пазаруваш частите и дали сам си ги сменяш или ходиш на сервиз (плащаш и за труд).

Друга тема за покупка на сиид комби:
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2773.0.html

Тема за избор на кола на старо (като цяло):
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2699.0.html

Успех!

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #2 -: Август 10, 2015, 03:30:23 pm »
rmk,

Благодаря ти за отговора! Ще се запозная обстойно с дадените от теб теми. От това, което четох по форума тук се спрях на дизел 115к.с. Виждам, че всички доста хвалят и препоръчват този двигател. Според вас има ли автокъщи, които не си листват колите в сайтовете и евентуално дали сте виждали някоя читава Kia дизел 115к.с. 2008/2009 или познавате някой, който продава?

До сега карах стааария орел астра г 98 и нямам търпение да се повозя на Kia-та. :)

Поздрави!

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #3 -: Август 11, 2015, 11:18:17 am »
Не бива да пропускаш и 90 коня. Като тяга и вървеж няма голяма разлика, но има голяма разлика в данъка.
Аз съм с 90 коня и семейно до Бургас с пълна кола спокойно подържам 140 и има тяга за изпреварване.

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #4 -: Август 11, 2015, 11:23:30 am »
Не бива да пропускаш и 90 коня. Като тяга и вървеж няма голяма разлика, но има голяма разлика в данъка.
Аз съм с 90 коня и семейно до Бургас с пълна кола спокойно подържам 140 и има тяга за изпреварване.

nix благодаря ти за мнението. След като казваш, че няма да е голяма разликата ще се оглеждам и за разликата в данъка :) Не съм от шофьорите, които карат като луди, така че не ми е важно колата да е супер мощна, а просто да си вози нормално когато е с повечко пътници и багаж.

Поздрави!

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #5 -: Август 11, 2015, 03:04:57 pm »
 write Кийката(Пиканто 1000 см3) пълна до тавана с багаж(в буквалния смисъл,заминавах 10 дни на море и 7 из Родопите), две колелета отзаде и 130-140 по магистралата, "репчех се" на истинските коли. Е, разхода отиде на 6.8/100. Из планините колкото и да е чудно - 4.5/100 ,но повече от 80 няма как да вдигнеш. Та мисълта ми е , кат взимаш кола, правиш сметка как и къде ще я караш. Аз примерно я карам 95% градско, сам в колата. Все ще преглътна неудобството от малката кола на дълъг път веднъж-дваж в годината, пък и сме само с жената вече, та комфорта на предноседящите си е кат в голяма кола.

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #6 -: Август 11, 2015, 03:07:45 pm »
write Кийката(Пиканто 1000 см3) пълна до тавана с багаж(в буквалния смисъл,заминавах 10 дни на море и 7 из Родопите), две колелета отзаде и 130-140 по магистралата, "репчех се" на истинските коли. Е, разхода отиде на 6.8/100. Из планините колкото и да е чудно - 4.5/100 ,но повече от 80 няма как да вдигнеш. Та мисълта ми е , кат взимаш кола, правиш сметка как и къде ще я караш. Аз примерно я карам 95% градско, сам в колата. Все ще преглътна неудобството от малката кола на дълъг път веднъж-дваж в годината, пък и сме само с жената вече, та комфорта на предноседящите си е кат в голяма кола.

Благодаря за мнението ти! Не случайно съм се насочил към Ceed-а комби. Трябва ми по-голяма семейна кола. Иначе звучи супер разхода ти :)

Поздрави!

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #7 -: Август 11, 2015, 03:09:30 pm »
В mobile намерих ето тази обява, която изглежда доста доста примамливо. Какво е вашето мнение на пръв поглед?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11437299179169156&slink=aayvr0

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #8 -: Август 11, 2015, 03:18:09 pm »
Добре изглежда колицата, спазарявай я за 7500 и честито!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #9 -: Август 11, 2015, 04:23:56 pm »
Аз бих внимавал!
Мога да ти пусна снимка на моят двигателен отсег,да видиш как е!
Пазя си я и си я поддържам,но не блести така!
Измиването на нашите двигателни  кошове,не е добре!
Ако все пак си навил да е тази,щателна проверка под кората на двигателя,и гледайте внимателно за ръжда на рейката,ск.кутия и т.н. !
« Последна редакция: Август 11, 2015, 04:25:54 pm от Митето »

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #10 -: Август 11, 2015, 05:06:31 pm »
Аз бих внимавал!
Мога да ти пусна снимка на моят двигателен отсег,да видиш как е!
Пазя си я и си я поддържам,но не блести така!
Измиването на нашите двигателни  кошове,не е добре!
Ако все пак си навил да е тази,щателна проверка под кората на двигателя,и гледайте внимателно за ръжда на рейката,ск.кутия и т.н. !

Здрасти Мите,

Благодаря за мнението и съвета ти! Определно ще внимавам. Дори мисля да наема хората от ogledi.com или както беше сайта да я гледат и да се пазарят те (за която реша), че аз не съм много по тая част.

Поздрави!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #11 -: Август 12, 2015, 09:30:53 am »
И какво ти гарантират тези хора?

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #12 -: Август 12, 2015, 09:40:11 am »
И какво ти гарантират тези хора?

Можеш да се запознаеш в сайта им какво точно предлагат. Ако имаш други идеи как да постъпя при огледа ще съм благодарен. Изключено е обаче аз да гледам по техническата част и т.н. просто не е в моята област и нямам познания.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #13 -: Август 12, 2015, 10:01:11 am »
Няма лошо,все пак никой не е навътре с материята.

bimbongr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 27
Re: Покупка на Ceed комби - съвети
« Отговор #14 -: Септември 09, 2015, 05:31:37 pm »
Здравейте,

вече не остана време до закупуването на киа-та. Все още не съм се спрял на нито една, но ето тази от всички онлайн обяви най ми хваща окото. http://www.cars.bg/c1275896
Знам обаче от доста четене, че мнението за търговците там е доста ниско и често хората се парят (поне това е общественото мнение). Някой случайно да я е виждал тази кола от обявата или да знае нещо повече за нея? Също ще съм благодарен ако ме насочите и към други подобни оферти.

Благодаря!