Автор Тема: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон  (Прочетена 5809 пъти)

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон
« Отговор #15 -: Август 04, 2023, 04:34:42 pm »
Аз не успях да отида, защото бях зает и само баща ми беше в сервиза, а той май не е разпитал за неработещия автопилот. А за светенето на лампата за асистента при спускане,  на диагностиката им излезнало датчик съединител, а не датчик стоп машинка на спирачката.Те са изчистили каквото им показва на диагностика и вече лампата за спускане по наклон не свети, но проблема с тресенето на всяка скороост при подаване на газ си остана.Днес питах познат с магазин за авточасти. .даде ми цена 1260 лв маховик и 240 лв съединител.
Аз ако съм на твое  място  щех да ги измеря дали работят правилно при натиснато положение  и ако не  щях да сменя първо тия превключватели на педалите пък после да мисля за тия големите ремонти. Ако имаш представа  как се работи с мултицет или пробна лампа би трябвало  да откриеш има ли проблем в превключвателите.Твоя воля ние само даваме мнения ти си решаваш какво да правиш с колата си.  Ако решиш да ги проверяваш превключвателите :за съединителя  при натиснат  педал трябва да се затвори контакчето вътре в него при отпускане е отворен : за спирачката при натисната спирачка трябва единият ключ  да е отворен другия да се затвори и при отпускане отвореният да се затвори  а затвореният да се отвори .това нещо  може да се провери с мултицет на оммметър да показва 1ом или нещо подобно за затворена верига за отворена OL или мултицета на зумер(пищи когато има верига). Но ако не знаеш какво правиш по добре си намери някои ел.майстор
« Последна редакция: Август 05, 2023, 05:08:36 pm от Бат Герги »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон
« Отговор #16 -: Август 05, 2023, 04:10:56 pm »
Само искам да допълня, че съединителят има ДВЕ (2) бутончета: за напълно натиснат и напълно отпуснат. Може да са повредени, може и да имат нужда от реглаж. Огледайте си ги нещата.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон
« Отговор #17 -: Август 08, 2023, 09:09:44 am »
Просто колата си има два дефекта , това със стоп машинката се проявява доста рядко примерно на седмица веднъж . Тресенето на различна предавка е механичен проблем.

nemalabavo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон
« Отговор #18 -: Август 08, 2023, 06:41:40 pm »
Не съм много на Ти с електрониката на колата и не смея сам да пипам, та ще търся някой майстор. И още един проблем да споделя-стрелката за нивото на горивото. От едно известно време започна да показва, че няма гориво. За някакво кратко време при шофиране може да отчете реално, но основно си показва, че няма гориво и сме на резерва. В сервиза на Киа са гледали някаква букса да не е разхлабена, но не било от това....
« Последна редакция: Август 09, 2023, 01:44:46 pm от nemalabavo »

nemalabavo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон
« Отговор #19 -: Август 08, 2023, 06:44:30 pm »
Просто колата си има два дефекта , това със стоп машинката се проявява доста рядко примерно на седмица веднъж . Тресенето на различна предавка е механичен проблем.
  Plam, има ли как да дойда при теб да проверим тия неща, които описа?

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Светеща лампа на асистента за спускане по наклон
« Отговор #20 -: Август 14, 2023, 09:33:39 am »
няма никакъв проблем , виж си личното съобщение . Няма да е лошо да си попълниш профила за да се ориентираме от къде си и да ти се дават по точни насоки.