Автор Тема: KIA Sportage IV (2016)  (Прочетена 119820 пъти)

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #105 -: Септември 18, 2017, 07:19:26 pm »
Пич, нищо не ти разбрах  rofl . Кви прешлени , кви 5 лв.  rofl

vlkdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #106 -: Септември 19, 2017, 12:09:26 pm »
Незнам за 5лв но има вериги който са на сигменти ако е по лесно обикновенно 4 или 3 на гума се слагат.Ведъж поставени не могат да се махнат паднат или каквото и да е ,последното го казвам защото преживях страхотен ужас с едни вериги на Mishelin преди две години за който дадох много пари.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #107 -: Септември 19, 2017, 03:01:26 pm »
Колегата може би има предвид това:

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #108 -: Септември 19, 2017, 03:02:44 pm »
Или пък това:

vlkdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #109 -: Септември 19, 2017, 03:22:24 pm »
Точно...:) но сега съм в Кореа и тук има същите но синтетика.

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #110 -: Януари 27, 2018, 05:41:47 pm »
Привет Колеги!
Най накрая намерих малко време да споделя впечатленията ми до момента от Спортиджа!
За почти 10 месеца и изминати около 27 000 километра,мога да кажа ,че съм доволен от колата.
Нито за миг не съжалявам ,че взех дизелов модел,дори и да е 1,7 мотора!Тук ,във финско разходът ,
който постигам от 5,4 извънградско за мен е достатъчен,въпреки че не ме притеснява много какъв ще е !
Това лято(2017),на път за България с топкейс ми даде 6,6 ,а в България под 7 не паднах и го отдавам най-вече на качеството
на горивото.Скоро ми предстои първо обслужване-тук сервизният интервал е на 30 000км. ,като до сега единствено от КИА са и ъпдейтвали софтуера (това се случи в началото на зимата
на около 15 000км. навъртяни)!Колата се държи прекрасно на пътя,всички налични екстри са чудесни и напълно достатъчни за мен!
Е...вярно,КИА е ..не е някакъв висок клас марка ,но за мен е напълно достатъчно.
Никакви забележки или проблеми с колата до сега,като изключим срещата отблизо с една сърна в Латвия при връщането ми от България за Финландия
и наложилият се ремонт,но можеше и да са по-лоши последствията!
Ако трябва да направя сравнения между Спортидж 3 1,6 ,който имах и този сега....поне според мен предимствата са изцяло на страната на сегашния!
Дори и от гледна точка на обезшумяване . Със скорост от 180 км/ч на магистралата от София за Бургас нивото на шум не бе толкова високо.
Като малък минус мога да отчета камерата за разчитане на пътните знаци.В смисъл ,че ако примерно знакът за ограничение на скоростта е малко по в страни
от пътя(или както е в България скрити от клони или храсти) може и да не го отчете .На мен ми се случи това....тук във Финландия има много камери
за скоростта по пътя(с предупредителни знаци за това) .Една ме щракна ..няколко пъти погледнах таблото и показваше 100.Бях с около 95 и така хубаво светна
камерата..!Може и знакът да бил заснежен но...така че внимавайте!
Това е за сега.Поздрави и безаварийни на всички!

kx3

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #111 -: Януари 27, 2018, 10:03:30 pm »
Здравей колега, колата ти с каква скоростна кутия е? Лично аз съм много доволен, що се отнася до разпознаването на знаци,досега не ми се е случвало да пропусне или да разпознае грешно знак - имам колата от почти шест месеца - 1.7 дизел със седемстепенната скоростна кутия, с двоен съединител

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #112 -: Януари 27, 2018, 10:50:51 pm »
Здравей Колега!
Моята е ръчка ,също 1,7 !
Не казвам ,че бърка ,а че е възможно да не
прочетете някой знак при определени обстоятелства!
Аз в последствие видях,че имаше знаци изцяло
покрити от сняг!Това се случи на 31 Декември
и все още не съм получил честитка но...!

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #113 -: Октомври 20, 2018, 11:54:56 pm »
Здравейте колеги, още един член на клуба каращ четвърта генерация Kia Sportage. Изказвам наистина първи впечатления, колата я имам от едва няколко дни и съм навъртял едва 400 км. Впечатленията до момента са много добри мотора е Дизел 2,0 - 136 коня AWD . За малкото си коне е доста пъргава, мотора балансиран и безшумен, мисля, че ръчната 6 степенна кутия му пасва перфектно. Има приятна возия, стегната, но не прекалено твърда със зимни гуми на 17-ки джанти. За малкия си размер Кията има наистина доста просторно купе и достатъчно място в багажника. До сега съм карал предимно извънградско, а утре ще я пробвам по магистрала. За тези пари наистина не мисля, че има някой, който да предложи нещо по добро на пазара. Преди да я купя се заглеждах в тойота Рав 4, Хонда црв, в крайна сметка избора падна между Hyundai Tucson и KIA Sportage, по модернията салон на Кията   беше решаващ. До сега съм карал само европейски коли последната Мерцедес Е класа и впечатленията са - много добре напудрен боклук.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #114 -: Октомври 21, 2018, 09:20:46 pm »
Гледам, че си взел фейслифта на 4-ката. Честито!
Интересно ми е избрал ли си системите за активна безопасност в оборудването (адаптивен темпомат, автоматична спирачка, асистент за мъртва зона, следене на лента и т.н.)? Ако да, ще се радвам да споделиш впечатления след като покараш още малко - работят ли за теб или по-скоро дразнят.
Много безаварийни!

O6im

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, LX, Blue Flame
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #115 -: Октомври 22, 2018, 09:09:06 pm »
По снимките май не е взел фейслифта. Според мен, но нека колегата да си каже.

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #116 -: Октомври 25, 2018, 09:25:30 pm »
Не, не е фейслифтова, Декември 2017 е произведена не знам фейслифта от кога го пускат... ами вече съм на 1000 км. Пробег предимно извънградско с малко магистрала, най-приятна изненада е разхода и по борд и на колонка 5,7 , Е класата под 7,5 при същите условия трудно я свалям, иначе е дизел 150 коня г-д идентични килограми, автомат (продава се между другото W211).. Асистентите си ги имам да. Вършат си работа, а и винаги могат да се изключат.. асистента за следене лентата в бг е малко безсмислен, понеже на много малко места има маркировка., темпомата честно не съм го пробвал още, асистента за мъртва точка си работи акуратно. Много е удобно като съм наврял предницата перпендекулярно на някоя главна улица и сензорите ме известяват много от далеч като наближава кола, не знам тези за мъртва точка ли го правят или парктрониците. Колата е наистина много приятна за каране. Място и за пасажерите има колкото си иска човек.. Не мога да разбера дали мога да пускам видео на дисплея и как става, някой, ако има идея да сподели..

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #117 -: Октомври 25, 2018, 09:31:13 pm »
Асистента за потегляне на байр го пробвах в един подземен паркинг и не можах да го усетя.. но замириса яко на съединител  ;D

Giorgino

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #118 -: Ноември 02, 2018, 06:37:06 pm »
Аз съм със същия двигател, ръчни скорости, но за 10000 км. по-малко от 6,4 извънградско не успях да сваля както и да карам. Нормално ми е около 6,8 без много пържене по магистралите. Според мен е мудна на тръгване заради късите 1-ва и 2-ра, но иначе от 1500 оборота нагоре набира доста бързо, не съм имал притеснения при изпреварване даже и като е натоварена. Асистента за потегляне под наклон при мен работи много добре, мисля че държи около 2-3 секунди.

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #119 -: Ноември 02, 2018, 09:22:13 pm »
Да, аз карам основно на извънградски пътища с ограничения 70-100 , което е възможно най-икономичното, почти без магистрали, но на магистрала разхода ще е сходен, мисля около  6,5.. Giorgino а на теб този асистент за потегляне на баир постоянно ли ти е включен или го пускаш при нужда?
Да се похваля, първата повреда, макар и не значителна,  не ми работи старт стоп функцията, днес говорих със сервиза, другата седмица ще я закарам да видят от какво е. По принцип изобщо не го ползвам и не ми трябва, но би трябвало да си работи, колата е на 1300 км. все пак.. Като спра и трябва да се активира, вместо да изключи двигателя ми светва една жълта лампичка на таблото и двигателят продължава да си работи  krivogled , това ми се е случвало вече с един  VW UP . Така и не го оправихме...