Модели автомобили > Sportage

KIA Sportage IV (2016)

<< < (36/42) > >>

shavo:
Дилъра е уведомен разбира се - отговора е, че всички така се потят и нормално.  %) Въпреки всичко искат да приложат процедура по "обезвлажняване", каквото и да означава това и ако след нея пак се изпотят да предявим рекламация към КИА за гаранционна подмяна. Не съм имал време до сега да им оставя колата, но ми стана интересно дали всички така се потят ..... Имам познат с нов Супърб - и неговите са фул-лед фарове и те се потяли.

Veso1913:

--- Цитат на: fuego в Февруари 12, 2020, 07:36:31 pm ---Не е нормално! Като се има предвид, че новите модели са със система против изпотяване на фаровете. Посети дилъра или ако си от София КМБ и им направи рекламация.

--- Край на цитат ---
При мен също се потяха и си реших проблема централно-върнах колата,че се беше обадила за няколко неща,а и праснах един фазан с над 70мили в час.Сега си чакам новия модел,живот и здраве ще я взема на 1/03.Тези новите са някакви ЛЕД фарове,дано нямат подобен проблем.

shavo:
Ъпдейт на потните фул-лед фарове - оказа се че в тях имало обезвлажнители, които били консуматив и трябвало да се сменят всяка година. Не са гаранционни и ги няма на склад, а се чакат един месец. Струват 30лв с ДДС двата. Смениха ми ги вчера - да видим дали ще изкарат година...... Започвам да се чудя дали има нещо в тая кола дето да не е консуматив  krivogled

shavo:
Много умряло в тая тема.  krivogled

Ъпдейт от мен - днес смених предни дискове и накладки на 23000км и година и 10 месеца след като я изкарах от шоурума - дисковете бяха близо до минимума от вътрешната страна, над 5мм ръб, ужасно състояние, ръждясали, грозна история...... За моя сметка разбира се.

Крайното ми гърне от известно време гърми и трещи при нагряване и изстиване, хората се плашат от колата, срам ме е да спирам на обществени места с нея(не е лекото и стандартно пукане, което всеки нормален автомобил има). Не подлежи на гаранция, ново гърне оригинално 1452лв :) :) :) От Германия мога да си поръчам брутален ремус за 2к с доставката, но не, ще отпадне гаранцията.

Като цяло доволен съм от автомобила и 7-годишната му гаранция.......

rmk:
Да, слабичка е темата за спортидж 4 - явно няма много такива коли във форума. Колега може ли да кажеш къде се намират тези обезвлажители и как изглеждат. Може и снимка. Моята е спортидж 3 и вече е на 9 години и никога не са се потили фаровете отвътре, а не е като да не в виждала дъжд или сняг. Доста бързо са ти заминали накладките (пък и дисковете!) явно този мотор 1.6 т-гди е доста вървежен. С моя не мога да го постигна това. Аз смених накладките на 50000км, а дисковете са си още първите и имат съвсем малък ръб. А гаранцията..... по-добре да не ти се налага да я ползваш.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия