Автор Тема: KIA Sportage IV (2016)  (Прочетена 119156 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #30 -: Октомври 20, 2015, 09:12:41 pm »
Минах днес през изложението и ето първите ми впечатления за новия Спортидж:
- на външен вид е по мускулест, по-повдигнат, харесва ми, а и с тези 19ки изглежда много добре
- отзад аспуха не е добре завършен като на сегашния модел в бронята, може на GT-то да е друга визията, сега просто виси като при тойотата
- изглежда с по-голям просвет
- отзад стоповете са много по-малки, задния капак е май електрически, говореха, че са го изключили, пробвах да го отворя, но нещо се запъна
- отзад багажника е като на последния Спортижд, няма някаква съществена разлика, малко постно ми се видя, не знам защо

А сега за интериора:
Влизаш вътре и честно казано не ми хареса, не ме грабна... Но таблото и материала под него са по-твърди и със сигурност ще са много издръжливи,няма да се драска и съсипва лесно, определено тук има промяна за добро. Визията е вертикална и трябва да се свикне с това. Но пластмасите по средната конзола, вратите и по праговете не е хубава, направо си е евтина като на Шкода фабия...направо не знам  защо е тази пестеливост, а и като погледнеш имитацията на не знам какво около скоростния лост и въздухоотводите - някаква сива пластмаса - яко лъха на евтино, голям минус. Личи, че тук не са се справили удачно, има много евтина и неприятна на допир пластмаса,която ще събира много мизерия. На моя Спортидж отвътре пластмасите изглеждат в пъти по-качествени, лъскави...около скоростния лост има имитация на хром и то много приятна...а тази сива гадост ....да се чуди човек кой одобрява интериорните материали...за мен няма да привлекат повече клиенти с това качество, определено! По вратите, чиито дизайн ми допада, има кожа, пияно лак, но това не допринеся за усет за качество. Просто пластмасариите са нискокачествени!
Това са моите първи впечатления, на картинки изглежда супер, но не е така в действителност. Сигурно возията, обезшумяването и динамичните показатели ще са по-добри и може да ми допаднат, но с тези икономии в интериора няма да постигнат нужните продажби. Седалките са удобни, но пък тук подлагатника е смален, някак си скъсен, сегашния ми харесва повече. А и от зад вече има лек тунел по средата, ще е неудобно за седящия посредата. Честно казано не можах да харесам джипката, има визия, променена е определено, но с тези икономии и качество на материалите смятам, че ни си заслужава да заменя сегашния модел с новия.
А пластмасите при Тусона са много по-качествени. Купихме Хюндай i10 и вътре е направо песен за малка кола, да не говорим, че материалите са много изчистени, приятни на допир, личи си, че са вкарани материали. А при този клас кола е недопустимо това скъперничество, бас държа, че новия Тигуан ще го отвее по интериорни показатели.
И да завърша - минете през щанда на Литекс и вижте лукс марката, която ще налагат. Е да китайско е, но вижте материалите и как е пипнато в HAVAL, пак личи, че е китайско, но интериорно е в пъти по-добре направено отколкото в Спортиджа. И ще се продава тук, изглежда добре, луксозно и е пипнато, пък и с двигател тубо 200к...това поне спомена дилъра, явно искат да влязат на Европейския пазар.
Това са мои впечатления за малкото времето , което имах ...Ще очаквам и други мнения, интересно е да чуя и други впечатления, честно казано съм разочарован или просто не мога да свикна с новите тенденции на марката...
-

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2016, 11:22:05 pm »
Спортидж 4 вече е качен на сайта на КМБ (както и на рекламните билбордове из София).
Прави впечатление, че вече се предлага турбо-бензин - поздравления!
Има доста подобрения и екстри. Резервоарът някак е пораснал до 62 литра :)

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #32 -: Февруари 02, 2016, 12:39:05 am »
Доста солени цени, трудно ще се бори с Tucson-a като знам горе-долу какви отстъпки дават в Хюндай. Странен избор на двигатели - няма го 2.0 литровия бензин, а 1.6 турбо само в най-скъпата комплектация.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #33 -: Февруари 02, 2016, 01:08:03 am »
1.7 турбо е доста по-добре от 2.0 бензин.

иначе като интериор, като гледах изложения спортидж в шоурума ми хареса повече от изложените на експото.
обяснението е, че онези са били изцяло ръчно сглобявани, докато тези в шоурума вече са излезли от поточната линия...

иначе като интериор ми допадна, като екстериор също. вече въпрос на договорка. иначе базата е същата като на Тусона на Хюндай.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #34 -: Февруари 02, 2016, 08:48:46 am »
1.6 турбо бензина е супер, обаче го има само в най-скъпата версия.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #35 -: Февруари 02, 2016, 09:43:17 am »
Да, само в най-високото оборудване е 1.6 T-GDI, но пък разликата там между автомат и ръгачки е само 3 хилки. Ако сега трябваше да избирам най-вероятно щях да си взема автомата. По западняшките форуми (особено този на велостера на хюндай) обаче много се оплакват хората от автомата със сухия съединител (DCT). Задължително си трябва тестдрайв. Дори няколко тестдрайва :)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #36 -: Февруари 02, 2016, 02:30:51 pm »
Какво споделят за DCT-то? "Рита" ли?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Crivite

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Kia Sportage 2.0 16V CVVT AWD 5МТ
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #37 -: Февруари 02, 2016, 02:48:08 pm »
Цените са си високи да, но като погледнем от друга страна има доста екстри! На мен като цяло колата доста ми харесва! Може би единственото, което не ми харесва е, че 1.6 T-GDI двигателя го предлагат с най-високото оборудване, някак ми се искаше поне средното да можеш да си поръчаш, а ако искаш някакви екстри да си доплатиш! GT версията повече ми харесва като цяло и там се усеща че има малко разлика в някои детайли в интериора и екстериора, а бе по-красива си е като цяло! За съжаление няма пари за нова кола иначе бих се зачудил дали да си я купя!

П.П. Цената на Sportage, пак си са по-ниски от конкурентите дори и в най-високо ниво.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #38 -: Февруари 02, 2016, 04:47:04 pm »
Кои са тези конкуренти?
Набързо сравнение на цените:

QASHQAI 4WD 130кс дизел ръчка 58590лв -  Sportage4 4WD 136кс дизел ръчка 62995лв
Ford Kuga 4WD  180кс дизел ръчка  59600лв - Sportage4 4WD 185кс дизел ръчка 65990лв
(форда няма някои от екстрите но за 6000лв може да добавиш доста)

Предния Sportage беше наистина по-евтин и с повече екстри от конкуренцията, но тук вече нещата са по друг начин. За ~40000лв преди се вземаше Sportage със 4WD и средно оборудване. Сега ти трябват ~48000лв за 4WD и най-ниско оборудване.


rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #39 -: Февруари 03, 2016, 08:26:15 am »
Какво споделят за DCT-то? "Рита" ли?
Ами споделят за "пълен пакет" от проблеми. Замисляне при тръгване от място, забавяне при "kick-down", бавня смяна на скоростите... Мненията които съм чел са от 2012, 2013, 2014. Надявам се вече да са решение проблемите, защото приличат на софтуерни. Иначе съм съгласен с лини, че беше добре турбо-бензина да го има с поне второ ниво оборудване. В трето ниво има много скъпи неща от които примерно аз не се нуждая (кожа, капандура...).

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #40 -: Февруари 04, 2016, 12:15:33 pm »
Кои са тези конкуренти?
Набързо сравнение на цените:

QASHQAI 4WD 130кс дизел ръчка 58590лв -  Sportage4 4WD 136кс дизел ръчка 62995лв
Ford Kuga 4WD  180кс дизел ръчка  59600лв - Sportage4 4WD 185кс дизел ръчка 65990лв
(форда няма някои от екстрите но за 6000лв може да добавиш доста)

Предния Sportage беше наистина по-евтин и с повече екстри от конкуренцията, но тук вече нещата са по друг начин. За ~40000лв преди се вземаше Sportage със 4WD и средно оборудване. Сега ти трябват ~48000лв за 4WD и най-ниско оборудване.

Цитирал си GT обаче... кашкавала не е с толкова екстри.

Правих тестдрайв на 1,6 Т-GDI уникален...много безшумен, окачването вози много по-добре от преди...както си се движеше с 80км на 60та, при натиск до ламарината свали на 3-та и за няколко секудни (найстина много малко колате летеше с 160).
Много съжалявам, че го предлагат само с GT тоя мотор...иначе EX-a ще вози даже още по-меко.
LKAS-a работеше и по наще избелели линии :)
Но главното ме впеатли окачването, вози като сиид може би, а си е джипка все пак на 18ки джанти.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #41 -: Февруари 04, 2016, 01:32:02 pm »
Цитирал си GT обаче... кашкавала не е с толкова екстри.

Имам колеги с новия QASHQAI.. виж пак за екстрите - чете знаците по пътя, има предупреждение за мъртва точка, LED фарове, ел. седалка на шофьора, 360 градуса камера (това май новия Sportage го няма) и т.н. Единственото, което ме дразни там е слабичкия двигател - 130 коня само. Затова и го сравнявам с 136кс Sportage.

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #42 -: Февруари 04, 2016, 03:08:11 pm »
Не съм споделял още историята, но смених Sportage за последното CR-V. Цените пак са сходни, но CR-V е половин размер по-голям и по-солиден като изработка, а дизелът му е много впечатляващ и с по-добри динамични показатели от иначе по-мощния дизел на Sportage.

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #43 -: Февруари 25, 2016, 11:25:57 am »
някой поръча ли :)

gatanasov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #44 -: Май 20, 2016, 02:58:25 pm »
Здравейте колеги. Все още никой от форума ли не се е обзавел с новия Sportage. Нека ако има вече такива, да споделят мнение за колата, защото съм се надъхал да си взема такава.