Автор Тема: KIA Sportage IV (2016)  (Прочетена 119150 пъти)

Giorgino

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #120 -: Ноември 03, 2018, 09:30:00 pm »
Асистента си работи постоянно. Не знам дали има опция да се включва и изключва освен през сервизните менюта.

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #121 -: Ноември 11, 2018, 08:20:42 pm »
При мен е с копче.. вече знам защо колата гори толкова малко, колата няма 4х4 , не е awd ,макар и по фактура да е.. продавача ме убеждаваше, че този модел нямали копче за диференциалите.. в крайна сметка грешката е тяхна и ми предлагат смяна, за сива 4х4 пак spirit като моята + теглич и стъклен покрив.. освен това вариянтите са да взема спортидж, който да няма 4х4 , но да е автоматик.. има два налични един бял и един черен, които отговарят на характеристиките.. всички спирит с асистенти и идентични екстри.. другият вариянт е да ме обезпечат парично, но аз на моята вече навъртях 2000 км. А така ще взема кола с 0 километра и евентуално автоматик или ръчка с повече екстри.. само където на моята цвета многи ми допада, а в този цвят нямат нищо налично.. ще умувам вторник или сряда ще доставят другите коли и ще карам пробно, и ще решавам..

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #122 -: Ноември 11, 2018, 08:28:37 pm »
Има ли колеги с автоматик да изкажат мнение за радхода, а и за автоматика като цяло, дали е надежден, до колкото знам е 7 степенен, но ако има някой , който да кара такава моля да сподели повече, може би съм по склонен да взема автомат, пред 4х4 , така ще може и жена ми до я кара..   yahoo

O6im

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, LX, Blue Flame
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #123 -: Ноември 11, 2018, 09:04:39 pm »
Аз за този клас кола не виждам смисъл да се взима само с предно, един път ще ми потрябва 4x4 и ще ме е яд, че няма. За автоматика някъде имаше писано, че създава проблеми.

shavo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
  • 2018 KIA Sportage 1,6T GDI AT AWD GTline
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #124 -: Ноември 13, 2018, 10:28:43 pm »
Привет на всички собственици на Sportage.  bye Преди две седмици и аз се сдобих с Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, GT-Line, Blue Flame. За изминати 1200км съм предоволен от колата - возия, ДВГ, автоматик, екстри - всичко е супер. Визията за мен лично е брутална. Поздрави!
2018 KIA Sportage 1,6T GDI AT AWD GTline
2020 Peugeot 2008 1,5 blueHDI AT Allure

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #125 -: Ноември 15, 2018, 05:45:27 pm »
Страхотна е честито! И много безаварийни километри!
Тъкмо днес видях, че при дилъра са докарали фейслифтова. Много са красиви, наистина! И аз се договорих с дилъра ще ми сменят колата и много се извиняваха за допуснатата грешка. Даже вече си избрах и другата седмица я вземам. Черна този път 4х4 , автомат и всички екстри, които имеше старата плюс панорамен покрив, теглич, зарежда телефона , паркира сама и пази пешеходците, май от екстрите само обдухване няма.. 2,0 дизел 136 коня пак  yahoo. Малко е карана от тях на 3 000 км е .Предложиха ми и нови, но за тези пари тази е наистина супер.

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #126 -: Декември 14, 2018, 11:22:07 pm »
Колега Chiro честито първо за покупката и да изкажа мнение за старт -стоп функцията.Не мисля ,че имаш повреда/Освен ,че има бутон за принудително изключване на функцията , мисля че тя не сработва и когато двигателят е още студен или акумулатора е по слабичък.Относно асистента за тръгване по наклон...работи си много добре,просто наклона трябва да е по голям.
Само не знам при мен има ли датчици за мъртва точка...(аз съм с 1,7 EX) или просто не съм обърнал внимание.Иначе аз съм навъртял вече 45 000 км. и съм много доволен от колата,като дори и на  -30 градуса  никакви проблеми с паленето!

vulture

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Kia Sportage LX 2018, AWD, 1.6 GDI
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #127 -: Април 21, 2019, 11:11:02 am »
Здравейте, малко да раздвижа темата. Нов съм за форума и за марката, но миналата седмица се сдобих със Спортидж 4 фейслифт, ЛХ, бензин, 4х4, ръчни скорости. Имах леки премеждия още в първия ден като я взех, минах 100 км. и в6 един момент не можех да включвам първа, втора и задна скорости, та се наложи да я закарам до представителството с пътна помощ. Оказа се, че е паднало някакво уплътнение, което остави леко неприятно усещане. Предишната ми кола беше дизел, форд фокус 2011, 95 коня, който само миришеше горивото и сега още не мога да свикна с по-честите посещения на бензиностанциите. До момента комбиниран разход ми дава 9, което се надявам да намалее, че карам доста. Иначе е много симпатична колица, с много екстри. Вързах Андроид Ауто, с което компенсирах липсата на навигация в базовото ниво.

Chiro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #128 -: Април 22, 2019, 07:01:03 pm »
Честито и безаварийно! За разхода 4х4 Сув бензин, а и е нова, не разработена.. Разхода по скоро си е нормален, аз също карам много и се спрях на дизел 2017 (преди фейслифта). Автоматик 4х4 разхода ми извънградски е магистрала 140 до 180км.ч. /6,5-7 ; извънградско 80-90км.ч. 6-6,5 ;градски цикъл нямам засечен. Имах за кратко същата пак дизил 136 коня пак, но ръчка и не 4х4, разхода  беше с около литър надолу. Предполагам е нормално бензинова да е с около два литра отгоре. Дори и мен ме дразни това, че ходя по често до бензиностанцията, а ппедставям си при теб. Предната ми кола Мерцедес е класа беше с над 80 литра резервоар и беше страхотно!

vulture

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Kia Sportage LX 2018, AWD, 1.6 GDI
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #129 -: Април 23, 2019, 08:55:02 pm »
Благодаря колега Chiro, дано следващите хиляди км да са безаварийни, че първите 100 нямах такъв късмет 😀. Със сигурност ще ме запомнят в софийското представителство като човека, купил си нова кола и я докарал на следващия ден с пътна помощ  :). Поне трябваше да се пазаря първото ми обслужване да е безплатно  :).  А дано като се поразработи да падне разхода, че сега като се замисля малко съжалявам, че не взех дизела, но 4К отгоре не ми се даваха. В крайна сметка, ако не ме устройва, ще я покарам година и после може да се опитам да я сменя с дизелова.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #130 -: Април 24, 2019, 10:59:38 am »
дизел при много градско шофиране няма смисъл
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

O6im

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, LX, Blue Flame
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #131 -: Април 25, 2019, 10:52:03 am »
Да се включа в темата преди около месец се сдобих с Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, LX, Blue Flame, в момента е на около 750км. само градско каране разходя е 12/100  krivogled . Очаквах около 1-2 л. над заводските данни и малко ме изненада, но при условие, че основният ми маршрут до работа е 6км. в тежък трафик е нормално. За сега съм много доволен и аз сложих android auto работи супер.

vulture

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
  • Kia Sportage LX 2018, AWD, 1.6 GDI
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #132 -: Април 25, 2019, 11:09:57 am »
Честито за придобивката, благородно ти завиждам за цвета :). И на мен много ми харесва синичкото, но не можах да се преборя с жената и накрая компромисно взехме черен. А за разхода много лъжат производителите, предполагам, че като се разработят ще спадне малко. Аз на ден навъртам около 80 км. Пътувам Перник-София-Перник, по борд ми дава разход 8, ама по портфейл ми се струва, че е над 9. Сега по празниците ще пътуваме и ми е интересно на магистралата как ще се храни машината.

O6im

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, LX, Blue Flame
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #133 -: Април 25, 2019, 11:27:29 am »
Благодаря и на теб честита и без повече аварий. Аз доста натискам на предишната Kia Rio 1,2 16V CVVT, L, 2014г. се движех около 7-8/100 градско и аз за празниците ще видя как се държи на магистралата.
С този цвят и това оборудване, двигател и т.н. беше само една бройка в България при мен жената пък точно на него държеше :D

O6im

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Sportage 1.6T GDI, AWD, 7DCT, LX, Blue Flame
Re: KIA Sportage IV (2016)
« Отговор #134 -: Април 25, 2019, 11:45:08 am »
Ето няколко снимки като на първата е със стара кола :) Стелките и за багажника легена ги взех от нета само секретите ги поръчах при покупката на колата.