Автор Тема: Общи въпроси и решения  (Прочетена 12325 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #15 -: Април 16, 2016, 11:24:46 am »
Прекъснати кабели между вратата и купето.

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #16 -: Април 17, 2016, 03:58:12 pm »
Здравейте, преди дни видях в интернет снимка на централната конзола и по-скоро конзолата на скоростния лост при автоматик.Видях, че обозначенията P,R,N,D светят. Така ли, за да знам дали да търса крушки за смяна?
Има осветление и от ляво и от дясно на лоста.Аз не можах да намеря оригинални лампички и ги замених с парчета от светодиодна лента.

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #17 -: Април 23, 2016, 09:21:32 pm »
Да оправих се с осветлението, аз ги смених лампичките.
Сега трябва да се занимавам с ел. стъклото. не ми остава много време, но ще трябва да го погледна.
Ако някой може да ме улесни, как да процедирам за да стигна най-лесно до кабелите м/у купето и врата ще му бъда благодарен!

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #18 -: Август 14, 2016, 02:18:32 pm »
Здравейте,

Днес се зачудих за сигналната лампа за коланите на километража, която дава индикация. При мене когато дам на контакт светва и след това изгасва. Няма значение дали си щракнал колана, дали си седнал на седалката. При вас как работи, според мен трябва да свети постоянно докато не закопчаеш колана, дори и звуков сигнал да издава.
Баща ми кара Мерцедес Е -класа и при него свети лампата и писука ако не сложиш колана.
Прегледах кабелите всичко е ОК.

Мнение при всеки как работи.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #19 -: Август 14, 2016, 09:38:11 pm »
..........................
Баща ми кара Мерцедес Е -класа и при него свети лампата и писука ако не сложиш колана.
.......................
И при мен свети и писука точно 100 пъти и спира.

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #20 -: Септември 25, 2016, 12:08:33 pm »
Здравейте,

Мисля да сменя антифриза на колата. Проблема е, че до сега не съм го правил и не знам къде е пробката за източване под радиатора. Също така има ли някаква процедура след източването на антифриза отностно промивка на системата.
Какъв антифриз използвате?
Моля някой ако е сменявал, да даде малко обяснения, може и снимков  материал.

Благодаря предварително

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #21 -: Януари 24, 2017, 07:50:20 pm »
Здравейте , колеги

имам въпрос, понеже зимата дойде и се чудех какво е това копче от снимката. Натиснах го, но нищо не стана или поне незнам, какво трябва да стане. Някой може ли да ми каже за какво е и как мога да разбера дали работи или не?  :o :o

Благидаря

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #22 -: Януари 24, 2017, 08:05:16 pm »
Отопление на предния прозорец точно под чистачките?

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #23 -: Януари 24, 2017, 08:42:08 pm »
Както е писал колегата размразява долната част на предното стъкло, където са чистачките.
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 08:44:46 pm от жоро »

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #24 -: Януари 31, 2017, 10:37:57 am »
Подгрев на чистачките.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #25 -: Април 24, 2017, 10:59:01 pm »
Здравейте , колеги

Нуждая се от съдействие, миналата седмица си купих нови гуми KUMHO  от Дианата, летни само за асфалт  245/70/16. Минах на регулаж на 4Д стенд за да не износва неправилно гумите ако до сега не е било регулирана предницата правилно.
Въпросите са ми 2:
1. Колко трябва да е налягането на гумите , возя се сам , някой може ли да ми снима неговата табелка За налягане на гуми, защото аз нямам, интересно  но факт.
2. При шофиране при 80 и 100 км/ч се появява бучене и леки вибрации в предницата и волана, когато давам газ най-вече . След 110 няма проблем всичко е гладко така да се каже. Някакви предлопонежия , карах я на сервиз, видно всичко по окачването е здраво, гумите са нови. Незнам какво може да е , а е много дразнещо като караш с такава скорост

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #26 -: Април 25, 2017, 04:44:09 pm »
Здравейте , колеги

Нуждая се от съдействие, миналата седмица си купих нови гуми KUMHO  от Дианата, летни само за асфалт  245/70/16. Минах на регулаж на 4Д стенд за да не износва неправилно гумите ако до сега не е било регулирана предницата правилно.
Въпросите са ми 2:
1. Колко трябва да е налягането на гумите , возя се сам , някой може ли да ми снима неговата табелка За налягане на гуми, защото аз нямам, интересно  но факт.
2. При шофиране при 80 и 100 км/ч се появява бучене и леки вибрации в предницата и волана, когато давам газ най-вече . След 110 няма проблем всичко е гладко така да се каже. Някакви предлопонежия , карах я на сервиз, видно всичко по окачването е здраво, гумите са нови. Незнам какво може да е , а е много дразнещо като караш с такава скорост

Само гадая, но не пречи гумите да са нови и криви, или небалансирани...

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #27 -: Април 28, 2017, 08:55:14 am »
Баланс на гумите, щом при тази скорост тресе, а след това спира.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #28 -: Април 30, 2017, 09:37:27 pm »
В ръководството за експоатация, пише за гумите че трябва да са напомпани 30 psi = 2.05 атмосфери.
По интернет чета 2,4 атмосфери.
Вие на колко ги напомпвате?

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Общи въпроси и решения
« Отговор #29 -: Май 28, 2017, 08:37:50 pm »
Здравейте,

Става въпрос за Sorento 2,5 CRDi .От няколко седмици насам се натъкнах на странен шум при начално палене когато не е палена от дъгло време или е била под наклон. Страненно тракане/ чукане за секунда докато завърти двигателя все едно е на сухо или няма масло. След това всичко е ОК. :o :o