Автор Тема: Проблем със Соренто 2003 Дизел  (Прочетена 2483 пъти)

MechoPuh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Проблем със Соренто 2003 Дизел
« -: Октомври 03, 2015, 02:12:49 pm »
 Здравейте,
 Имам проблем с Киа Соренто 2003 г. дизел автоматик.
 Проблемът се състои в това, че губи вода, т.е. след каране водата в разширителния съд спада под минимума отбелязан на него. Няма видими течове, парното работи (в това се уверих лично, тъй като свалих таблото и радиатора няма течове), температура не вдига над работната (малко под 90 градуса стои стрелката на уреда). Въпреки това губи вода.
 Ще съм благодарен ако някой ме насочи към анализ, който да доведе до решаване на този проблем. Имам съмнения за спукана глава и/или духнала гарнитура, но не мога да намеря диагностичен сервиз с газ анализатор, който да потвърди, така че и съвет в тази посока ще е важен.
 Отделно от това, понякога, когато колата не е палена повече от 24 часа, не пали, като единствено издава звука: "цък" и толкова. След няколко цък-ания едно след друго, завърта и пали и след това няма проблеми. Това ми казаха, че е възможно да е липса на омасяване, но не мога да проверя. Според друг - било воден удар, но това би означавало колата след няколко километра да спре тотално, а тя дори не вдига температура над работната.
 Предварително благодаря за вниманието и съветите.

maverick.bg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Проблем със Соренто 2003 Дизел
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2015, 06:00:27 pm »
Според мен двата проблема не са свързани. За водата дето изчезва:
1. провери си щеката на маслото - случвало ми се е водата да отива в картера през скъсана гарнитура на глава
2. провери около 20 минути след спиране дали не се получава локва под колата - пак на същата кола след гарнитурата на главата се оказа че като спра след 20 минути колата се изхожда на асфалта. Понеже е топло след 1 час няма нищо - маркуч с дупка беше причината а зашо се случваше след като двг започне да изстива не знам

Накрая смених водната помпа и цялата система протече като лейка