Автор Тема: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003  (Прочетена 3481 пъти)

DenisZarev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте, нов съм във форума и се извинявам ако вече е писано по тази тема, но се нуждая от помощ. На скоро си купих въпросната джипка, 2003 КИА СОРЕНТО 2.5 ръчни скорости, и като цяло съм доволен,доста е запазен.
Проблема се появява при удар на дупка на пътя, даже и по неравен път,или каране по павета, чува се звук като на вентилатор от дясно на двигателя,някаде над предното дясно колело , колата губи мощност и няма реакция при натискане на педала за гас. Проблема се решава при гасене на двигателя,изчаквам няколко секунди, и си пали и работи нормално, гадния звук изчезва. Знаем пътищата ни в какво състояние са, така че това се случва често и много е дразнещо. Ще съм благодарен за мнение или съвет ако някой е имал такъв проблем!

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2015, 04:23:21 pm »
Пич, ти изби рибата....извинявай за спама, но най логично е някъде кофти връзка по тоците да има?!

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2015, 01:38:30 pm »
Отпред, вдясно, в краката на пасажера е компютъра на колата. Развий болтчетата на кората на прага  под вратата и като повдигнеш мокета ще видиш горе над нивото на пода сноп с кабели. Те идват от една букса, която излиза от компа. Мисля че се е извадила леко. ;D

ogata

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2015, 07:01:01 pm »
Колеги не подвеждайте човека. Колега слушай ме ако искаш да си решиш проблема на 100%. Проблема ти е сварзан с клапан ето този:  http://www.kolos-ms.net/product/4061019/klapan-elektromagniten-kayron-6655403497.html .
Клапана се намира между казанчето за атифриза и турбото.(леко под казанчето, заградентото в червено). Има два такива еднакви клапана (повечето нови дизели ги имат).Другия е точно до бушоните от другата страна. Та значи имах същия проблем, а съм го наблюдавал и при колега с мерцедес. Препоръчвам ти да си намериш от някъде втора ръка, защото едва ли ще ти хареса цената му като нов. Сменя се лесно и проблема ти е решен.

DenisZarev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2015, 12:42:55 pm »
Благодаря за отговорите, мисля че точно от този клапан идва проблема.. тези дни ще се занимавам с това, че вече ми писна да го рестартирам постоянно :) мерси пак ОGATA , ако си прав имаш бира :)

ogata

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2015, 01:54:46 pm »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D .Пиши като го оправиш. 8-)

doser

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5

DenisZarev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Губи мощност при удар в дупки по пътя KIA SORENTO 2.5 2003
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2015, 02:44:03 pm »
Здравейте, проблема е решен!! Точно този клапан е бил причината- 40 лв от автоморга :) ,благодаря ви,най -вече на ogata! Бирата чака (квартал Борово-София) само казвай час    ;D