Автор Тема: CEED съединител  (Прочетена 7881 пъти)

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
CEED съединител
« -: Октомври 20, 2008, 02:10:21 pm »
Здравейте, колеги. Изскочи ми гаден проблем на сийда - ако някой се е сблъсквал / чел - да каже две думи, че да зная какво да очаквам. Та с няколко думи - днес колицата направи много лош проблем - както си карах по България - в едно от задръстванията - включвам на първа - и съединителят вместо да отлепи както си е нормално - отлепи на 1 см. от пода. Веселото обаче едва започваше явно. като реших пак да спирам на следващия сфетофар намалих със спирачката и натиснах съединителя да освободя от скорост. Да, ама не можах - на съединител до долу скоростният лост не помръдна, а колата продължи да си върви - все едно не съм натискал ни съединител, ни гявол. На задна включена - същото положение - натискам, тя си продължава...Сега като сикам да спра - трябва да я гася от контакта...Спирачките си държат иначе, течност има ... Имам чувството, че проблемът става очеизваден като загрее двигателят (работен режим - 90градуса). Звънках в сервиза - за другата сряда чак ми отредиха час... да ама аз малко дете имам, страх ме е да не докато сме със семейството освен съединителя я спирачки, я нещо друго да се пре..е...Иначе никаква лампа не ми е светнала / компа нищо не е изписал...Ще се радвам на мнения / съвети...
Поздрави,
 sorry

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: CEED съединител
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 07:18:46 pm »
a26, не се притеснявай за спирачките. Те са съвсем друга система и опасност за тях поне според мен не би трябвало да има. Проблемат е дали наистина искаш да си караш колата по този начин. Ще я досчупиш, а и незнам дали от сервиза няма да ти се ядосат и да ти прекратят гаранцията. Я поясни малко за проблема ти обаче. Доколкото разбрах съединителят си работи нормално до определен момент в който започва да зацепва или отделя прекалено ниско и посла направо отказва? При това отказва в зацепило положение? А педала му остава ли долу или си е натегнат? Ти добре спираш като я гасиш а как палиш после? И също така кога започва да работи нормално? А колата на колко километра е?
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: CEED съединител
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 08:49:40 pm »
 krivogled krivogled krivogled

баси,утре съм с час в сервиза.Ще им кажа да погледнат моя

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: CEED съединител
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2008, 09:00:53 am »
Правилно си разбрал колега проблема. Педалът "омеква". Имам чувството, че се появява след като автомобилът влезе в работна температура. Мисля, че най - вероятно ще е я помпа (като цял агрегат), я някое уплътнение / мембрана, която се отпуска като загрее колата и спира да действа както трябва... А колата не я карам естествено - да не се прецака повече. За гасенето - правил съм го два пъти - при паркиране - натискам да спра, ама като не ще - гася направо. И после - няма проблем да се изключи лоста. Автомобилът е на 14700 км. Да кажеш от мен да е - доста коли съм карал вече 11 години - до сега със съединител проблеми съм нямал, камоли да го скапя...

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: CEED съединител
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2008, 04:23:26 pm »
Мен ми мирише като да е помпата на съединителя и по-точно долната. Най-вероятно калпава гумичка и като позагрее се обръща и не задържа маслото. Нивото трудно ще го забележеш да спадне ако нямаш теч. Но все пак можеш ако имаш желание де и условия да се потъркаляш под колата и да поогледаш дали около помпата нямаш омасляване. Много тъпа история са тия помпи, особено като ти се случи да си на пътя, еле пък в София. Успехи и пиши какво се е оказало.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: CEED съединител
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2008, 04:43:41 pm »
И аз така си го обяснявам проблема...Живот и здраве другата сряда ще стане ясно (освен ако не ми писне да съм без кола и не се натисна за по - рано). Дано да е малко дяволчето, че не ми се мисли ако трябва да чакам 1 месец примерно... А лизингът си тече :-) Я да питам аз тук - ако я оставят в сервиза - има ли шанс да си изпрося оборотна или  >:(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: CEED съединител
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2008, 04:55:00 pm »
аууу,аз на твое място щях без час директно в сервиза

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: CEED съединител
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2008, 06:52:45 pm »
А това някой чел ли го е? http://test-drive.automedia.bg/user/100.html

Май има и други случаи с проблеми от този характер.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: CEED съединител
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2008, 05:11:53 pm »
Някакво развитие с проблема? Така като гледам на тия километри май в серивиза ще трябва и ТО да направят на 15 000 км.

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: CEED съединител
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2008, 05:47:30 pm »
Мда. Днес я закарах с пътна помощ. Надеждите ми се оправдаха тоя път - до обед беше готова - и маслото / филтрите сменени, и проблема със съединителя оправен. Доколкото питах - имало някакъв проблем с клапанче някакво по системата. Казаха, че повече няма да прави въртел (или е сменено или е побългарено ;-) ). Майтапа настрана, но съм адски доволен от бързината на хората от сервиза, за което голямо благодаря. Вече сме мобилни :-)
Апропо днес доста народ със сийдове и просийдове видях по околовръстното сутринта (оттам минахме с пътната помощ) - похвално!  ;D

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: CEED съединител
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2008, 09:39:53 pm »
браво на сервиза!така се работи.аз също съм бил доволен до сега.писал съм за това.успех на всички

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
??: CEED съединител
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2008, 09:36:38 pm »
Аз имам едно страно скърцане на сединителя , инаце всицко е ок . нещо да знаете по въпроса?

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: CEED съединител
« Отговор #12 -: Декември 01, 2008, 07:23:06 am »
Скърцането най-вероятно е педала на съединителя. Просто трябва да полегнеш и да му пръснеш някаква смазка в основата където се движи
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual