Автор Тема: Проблем със скоростите на Cerato 2.0CRDI 2004 год  (Прочетена 86534 пъти)

sirion_1510

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Проблем със скоростите на Cerato 2.0CRDI 2004 год
« -: Октомври 29, 2015, 09:22:55 pm »
Здравейте! Закупих си колата преди 5 месеца и всичко с нея беше наред допреди някъде около месец,  когато изведнъж скоростната кутия отказа да включи 4-та скорост. Баща ми закара колата на канал и при огледа отдолу всичко беше наред (каза че имало някакви пластмаси около кутията и леко ги поразмърдали) та по същество: след това 4-та скорост започна да влиза, но само директно от 3-та или 5-та без по-дълго държане на неутрална и само от по-високи обороти. В началото леко скърцаше (все едно не си натиснал хубаво съединителя), а сега само леко заяжда като влиза. А когато колата седи загасена също не иска да премине на 4-та.
Моля ако някой е имал подобен проблем или просто някаква идея от какво може да бъде и евентуално някакво решение моля да сподели.Благодаря предварително!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем със скоростите на Cerato 2.0CRDI 2004 год
« Отговор #1 -: Декември 06, 2015, 10:20:08 pm »
колега,

лоста като го оставиш в неутрална позиция стои ли центриран?
също така има ли трудност при мърдането на лоста?
При мен на Сийда ми се е случвало системата от лостове, която движи скоростите да се прецака и да не може да има проблем със скоростите.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

sirion_1510

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Проблем със скоростите на Cerato 2.0CRDI 2004 год
« Отговор #2 -: Декември 18, 2015, 07:43:59 pm »
В неутрална позиция си е наред. Има затруднения само при опит за включване на четвърта иначе другото е ок.