Автор Тема: КИА РИО не работи на бензин  (Прочетена 1763 пъти)

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
КИА РИО не работи на бензин
« -: Януари 18, 2016, 03:15:26 pm »
Здравейте, приятели! Купих си Киа Рио RS 1,3 75 к.с. 2001 г., но не работи на бензин , а само на газ. Четох в интернет, че най-вероятната причина е неработещо реле на горивната помпа (и помпата не получава захранване) или самата помпа е изгоряла. Може ли да ми кажете къде се намира това реле, за да го проверя?
Освен това колата изхвърля антифриза и изпарителя замръзва. Като отворя радиатора мирише на газ, смених изпарителя, но пак го изхвърля. Какво може да е това?Термостат, изпарител , гарнитура на главата?
Благодаря!
« Последна редакция: Януари 19, 2016, 11:17:41 am от avcom »

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: КИА РИО не работи на бензин
« Отговор #1 -: Януари 22, 2016, 07:36:48 pm »
Здрасти колега ! Вероятните причини че не работи на бензин може да са много ! Вдигни задната седалка и там ще откриеш люк през който е захранена с 12 волта помпата , провери първо там отива ли захранване за кратко /~5 сек / време на контакт .Ако има и не се чува въртене на помпата вероятно е дефектирала и трябва внимателно да се смени от там . А ако работи , но липсва налягане / >3 бара / което трябва да се измери вероятно е дефектирал предпазния клапан който е до помпата . А това че изхвърля антифриз и замръзва мисля че ти е пробита мембраната на изпарителя и трябва да се смени . Внимавай , това  са огнеопасни дейности ! Това за сега се сещам  bye

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: КИА РИО не работи на бензин
« Отговор #2 -: Януари 25, 2016, 07:58:47 am »
Благодаря, ще проверя тези неща!

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: КИА РИО не работи на бензин
« Отговор #3 -: Януари 25, 2016, 11:27:02 am »
И аз мисля че е от изпарителя, защото от радиатора мирише на газ като го отворя.Иначе смених изпарителя с един още по-стар, на 10 години, но проблема остана.Явно е същия и ще трябва да си монтирам чисто нов. Иначе в топло време работи на газ.

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: КИА РИО не работи на бензин
« Отговор #4 -: Януари 26, 2016, 10:02:50 pm »
Колкото е по студено , толкова по дълго трябва да се кара на бензин за да се стопли изпарителя иначе ефекта ще е този ! Втвърдени и пукнати мембрани / и трудното е да се купи нов , а не да се сменят мембраните / write
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 10:04:35 pm от romanpm »