Автор Тема: Kia Sorento 2.5 CRDI ръчка гасне в движение и излиза check-а  (Прочетена 17525 пъти)

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Търси проблема във обслужването! А колкото до марката не е до нея всеки комън реъл гасне при загуба на налягане или гнусна нафта успех!

Dental

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Диагностиката каза теч на гориво  :o  Понеделник иска пак да му я карам да проверявал горивния филтър и цедката.
Притесняват ме дюзите, за какви пари говорим ако трябва ремонт ?

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Казва теч щото от някъде се губи налягане а колкото до ремонта взимаш втора ръка за 100 160 лева и газ yahoo

Dental

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Резултата до сега.    ???

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Добра причина да няма налягане но все пак не може да се обясни защо е започнала да гасне след смяната на филтрите :o

AlexM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Колега,
аз моя проблем го реших с почистване на резеровара и тръбния път за 50лв :)  Дори горивния не смених !

Сорентото има лошо покритие на резервоар и след 10г. започва да пада и задръства цедката. Ако след като си обслужил колата си я "тествал" оф роуд може да си раздвижил утайките.  За да нямаш тези проблеми занапред зареждай само на добрите бензиностанции и почиствай резервоара веднъж годишно.
Въпреки лошото първо впечатление за Сорентото мога да кажа,че колата е много корава,евтина за поддръжка и двигателя е сравнително сполучлив.
Kia Sorento 2.5 CRDI 2004

Dental

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
 :o  Веднъж годишно да свалям резервоар и почистване на система и твърдите че колата е сполучлива  :-[

Зареждам от бензиностанции на известни марки,никога от селски и селскостопански. Обслужвам колата с хубави материали и части но не възнамерявам да свалям резервоар повторно, случи ли се просто продавам колата  :)  Карам Ауди А6 , за което един не е казал че са хубава и сполучлива марка ама ..... за 70 000 км навъртяни от мен за 3 години съм сменил само компресор на климатика.  Явно е въпрос на конкретен екземпляр , кой знае...

Поздрави

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
:o  Веднъж годишно да свалям резервоар и почистване на система и твърдите че колата е сполучлива  :-[

Зареждам от бензиностанции на известни марки,никога от селски и селскостопански. Обслужвам колата с хубави материали и части но не възнамерявам да свалям резервоар повторно, случи ли се просто продавам колата  :)  Карам Ауди А6 , за което един не е казал че са хубава и сполучлива марка ама ..... за 70 000 км навъртяни от мен за 3 години съм сменил само компресор на климатика.  Явно е въпрос на конкретен екземпляр , кой знае...

Поздрави
Колега карам си Сорентото вече 170 хиляди километра и нямам проблеми с резервоара май зареждаш баш селскостопанска нафта!

mitaki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Здравейте, нов съм във форума. Искам да попитам за един проблем. Като напълних резервоара на КИА Соренто 2.5 ЦРДИ взе да капе от долу под резервоара нафта. Беше изкапало около 0,5- 1л.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Здравейте, нов съм във форума. Искам да попитам за един проблем. Като напълних резервоара на КИА Соренто 2.5 ЦРДИ взе да капе от долу под резервоара нафта. Беше изкапало около 0,5- 1л.
  Може и да имаш пробив в маркуча за отдушника на резервоара!

mitaki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Мерси за отговора. А този маркуч като сваля предпазната ламарина вижда ли се.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Мерси за отговора. А този маркуч като сваля предпазната ламарина вижда ли се.
Отгоре е!

mitaki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Мерси

bocho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Kia Sorento 2.5 CRDI ръчка гасне в движение и излиза check-а
« Отговор #43 -: Август 04, 2016, 07:47:45 pm »
Здравейте, колеги. Новак съм в групата.  Карам Киа соренто 2003 вече седем години. Но имам проблем от един месец и повече. Не знам дали съм по темата но и на мен колата ми гасне на голяма предавка с малка скорост и то градско каране. Иначе с голяма скорост си върви и то добре. Някой ако има идея от какво се получава това, нека сподели. Предварително благодаря.