Автор Тема: 3.5мм аудио жак кабел за "радиото", Cee'd първа генерация  (Прочетена 4195 пъти)

kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Здравейте,


Моята колица е прекалено базов модел и нямам онези така приятени USB и Audio изходи и ми писна само на радио или скапани трансмитери :-).
Та всяко стокова радио би трябвало да ги има тези входове, както се вижда в прикачения файл. Трябва ми Connector D, който в другия край да е 3.5мм жак, който директно да го включвам към телефона примерно.
Някой знае ли къде могат да ми направят или да си купя такъв кабел в град София или Стара Загора, а може и да ми го пратят от някъде.

Поздрави,
Калоян


BODUR_SD

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 155
Re: 3.5мм аудио жак кабел за "радиото", Cee'd първа генерация
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2016, 01:33:15 pm »
Отиди в СЗ в Пайнера.

pantulov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
Re: 3.5мм аудио жак кабел за "радиото", Cee'd първа генерация
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2016, 10:26:11 pm »
Колега, я сподели къде е този пайнер, за да отидат и повече хора.

Благодаря!

kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: 3.5мм аудио жак кабел за "радиото", Cee'd първа генерация
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2016, 11:00:52 pm »
https://goo.gl/maps/kUwrGLPFZ5F2
Car audio магазин + сервиз, в софия живея до Toyaga, кабел ми трябва само, малко да я разкостя ми се иска :-)


Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Дай повече инфо,само с тоя конектор няма да стане

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk


kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: 3.5мм аудио жак кабел за "радиото", Cee'd първа генерация
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2016, 05:09:38 pm »
Не става, да. Зад това модулче има някакви платки и само с кабели и конектор не става. Доста тъжно сега може да пробвам да си купя от някоя морга ама излиза, че има и два типа дори според -http://www.kia-forums.com/kia-ceed-forum/84777-problem-aux-usb-port-2008-sr.html

Под модулче имам в предвид това:
http://www.kia-forums.com/attachments/kia-ceed-forum/13356d1364293599-problem-aux-usb-port-2008-sr-img_2469.jpeg

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Утре мисля да ходя да пробвам xcarlink,в руските форуми пише че става модела за рено
Аз си сложих подлакътник,заради него,смених цялата конзола,оказа се че има окабеляване за допълнителното оригинално гнездо и други.
Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
« Последна редакция: Февруари 26, 2016, 06:05:49 pm от Ronin »

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Тц...нема да ходя,четох на друго място че става,работи,но забива често..

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk


kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
От бързата проверка в нета видях, някаква висока цена за xcarlink ....
Нещо хубаво видях за поне малко спасение от това скърцане на пластмаси - https://www.youtube.com/watch?v=8gFNhVba67w&index=4&list=WL
Дано го пробвам скоро, само трябва да си намеря такива скобички, а и се чудя за обезшумяване на врати и под ама е доста скъпо в Авал - 280лв май беше за две врати.

Поздрави

Stanslavi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте колеги.
Новобранец съм тук и от скоро имам опит с SW 2009 бензин 1.6 126 кс.
Колата нямаше USB, но както е писал колегата Nix в друга подобна тема, трябва модул, който по схемите е описано, че стой пред скоростния лост под пластмасовата конзола.
Намерих такъв от автоморга и заедно с входа за флашката ми излезе на цена 130 лв. Хубавото беше, че помолих да ми оставят по една педя от кабелите за да има "месо" за удължаване. Всичко си дойде с буксите и кабелите, който се пуснаха по - дълги в последствие.
Преди да разбера за модула си бях поръчал този кабел:         https://www.aliexpress.com/item/2-in1-3-5MM-USB-Plug-Audio-Adapter-Cable-For-Kia-Aux-Cable-CD-Player-to/32649264454.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fSlPap , защото мислех, че само с него ще стане :)
Не стана :) Но пък синята букса използвах за "муле" в което да се наредят пиновете за USB ( АUX не ми трябва и не се занимавах изобщо да гледам как се свързва.)
С помощта на приятел на който съм много благодарен, пиновете бяха наредени в буксата, тя леко преправена за да е заедно с жълто, зелената букса влизаща оригинално в колата. Така и трите букси щтракнаха в горното гнездо на гърба на радиото. Долните две са за захранването и тонколоните. Входа от страни на трите е за  АUX, но нямах и букса за него.
И така без да се реже нищо по кабелите на автомобила вече имам USB, което за момента е прибрано в жабката :)
Ще трябва да намеря време да махна средната конзола с подлакътника и чашите за да сложа модула на мястото му и да пробия дупка за входа на флашката.
Така ще добие съвсем оригинален вид.
Имам схема на пиновете и ако на някой му трябва мога да я снимам и изпратя.
По- трудно ми беше да намеря модула - 4 месеца звънене през ден по морги, когато излезе нова обява за кола на части.
Между другото докато го търсих си взех трансмитер към запалката от Технополис за 13 лв и се справяше доста добре. Даже имаше дистанционно :)
Бях се закучил обаче за модула и честно казано съм доста доволен от крайния резултат :)
Лека и успешна година.
« Последна редакция: Януари 03, 2018, 04:49:59 pm от Stanslavi »