Автор Тема: Да си потърсим правата където трябва  (Прочетена 86261 пъти)

sandra.petrova

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Да си потърсим правата където трябва
« -: Февруари 04, 2016, 05:52:24 pm »
Здравейте!
Казвам се Сандра Петрова и съм собственик на KIA RIO. Още със закупуването на колата, запчнах да се сблъсквам с нелепото и некомпетентно отношение на господата в сервиза на Киа в София. Та след като ми кипна, реших че е време да си потърся правата където трябва. Жлабата до КЗП е готова и тези дни ще я внеса. Простотията и наглостта им край нямат и съм твърдо решена да си търся правата. Та ако някой от вас, желае да се включи към жалбата ще съм супер благодарна. Колкото повече от нас (недоволните потребители) си кажат мнението и си потърсят правата, толкова по-голям е шанса "специалистите " е Киа София, евентуууално да започнат да си вършат работата. Намерила съм координати на КИА Европа, където мисля да им напиша един подробен майл как нашите български специалисти съсипват имиджа на марката. Също така мисля да търся публичност-списания, вестници, телевизии и където мога там ще ги пусна, малко да се чуе що за измамници са в сервиза. Ако някой има интерес нека ми драсне майл на sandra.petrova12@yahoo.com. ;D ;D

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Да си потърсим правата където трябва
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2016, 07:15:37 pm »
Това е похвално, но ако споделите каква точно е причината за тези жалби, ще е много по-ползотворно.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

sandra.petrova

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Да си потърсим правата където трябва
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2016, 11:51:39 pm »
Моите проблеми са доста, но основният е свързан с монатж от тяхна страна на газова уредба в колата. Платих им 1800 лв за уж най високия клас газова система, а се оказа че са ми сложили пълен боклук. Системата е шумна и създава проблеми, които те 'гаранционно ' замазват и само влошават. При монтажа на уредбата те трябваше дда разглобят цялата предница на колата, при сглабянето обратно са си оставили ръцете. Купето скърца и тропа, предното тъбло издава звуци които в коли на по 150хил км не могат да се чуят. И още хиляди дреболии, като надрания от тях волан на автомобила. За капак на всичко това ми взимат пари за ремонти, които все още не е нужно да извършвам, като смяна на накладки. Държат се надменно, грубо,арогантно та на моменти и обидно с мен. Накратко е това :)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Да си потърсим правата където трябва
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2016, 06:00:28 pm »
Ако накладките са износени,нормално е да се плащат,това е консуматив.Тея в кия обаче са идиоти,стига да можеш да го докажеш.Моите оплаквания са от радиото,колко пъти и с какви нелепи оправдания излизаха ,само и само за да не свършат работа,аз пък им го върнах тихичко ,колата ми все още трябваше да е гаранционна по тяхните правила,което с моя отказ са около 3000 лв.назад,отделно частите и допълнителните неща като филтри,накладки,биалетки си ги купувам  от другаде...по мои сметки над 5000 лв.не взеха от мен киа....и това само за едно смотано радио...живи и здрави и поЗДРАВИ на кия

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk