Автор Тема: Проблем при камерата за заден ход!  (Прочетена 4452 пъти)

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Проблем при камерата за заден ход!
« -: Февруари 08, 2016, 03:27:06 pm »
Здравейте Колеги!
Търсих за подобен проблем ,като при мен из форума но не открих и за това пускам тема!
Та на въпроса....от два дни имам проблем ,който се появява на няколко пъти при включване на задна скорост(колата е тази от профила ми-Спортидж 1,6 GDI EX).Когато включа на задна се чува звукът ,който предполагам е ,че камерата включва но светлинния датчик на огледалото започва да мига и дисплеят на огледалото не сработва(не се появява картина)!Така след кратко изчакване ...или не толкова-около 20 секунди и две три повторни включвания на задна камерата или дисплея сработва!Моля за идеи ,каква може да е причината и съвет какво да предприема!Благодаря предварително !

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2016, 04:36:04 pm »
Автомобила не е ли в гаранция ? Изобщо не бих се замислил какво да правя. Отиди да КМБ да диагностицират проблема и ремонтира /заменят/ по гаранция.

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2016, 04:55:31 pm »
Колега fuego,
това и според мен ще е най-правилният ми ход ,но се чудих ,каква може да е причината и на какъв принцип работи камерата!Още по-вече ,че може и като рекламация да мине в сервиза понеже преди седмица я бях дал да ми сменят задната броня,че се пукна след лек удар и при монтажа на новата бяха забравили (и това сервиз на КИА във Финландия) да включат задните мигачи  и се наложи да им я връщам и да я оправят!

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2016, 11:38:29 am »
Не мога да ти помогна с причините за несработването на камерата. Може да са причинени от много фактори. В сервиза ще ти кажат с точност от къде е проблема.
Надявам се ,да е нещо дребно и да го оправят бързо  ;D

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2016, 02:23:30 pm »
Мигачите, светлините за мъгла и сензорите на парктроника са все неща разположени на задната броня и се включват със само една голяма букса към инсталацията на колата. Ако легнеш под бронята в ляво ще я видиш. Предполагам са забравили в сервиза да ти я включат. Ако си излизал от сервиза и си карал с разкачена букса е възможно сега там да се е напълнило с кал, прах и други мръсотии и да не дава добър контакт. Не знам обаче дали това може да оказва вклияние на камерата.

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2016, 02:53:25 pm »
Благодаря за мненията!Сега съм в сервиза и ще се разбере  какво е!
Тъкмо имам време да разгледам новият Спортидж 4!

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2016, 04:17:58 pm »
И така ,колеги...оказа се според майсторите ,че проблемът е в камерата!Казаха ...смяна с нова(гаранционно) следващата седмица,единствено не
знам как е в България ,но ме учуди ,че и за труд няма да плащам!Преди седмица ,когато забравиха да ми включат задните мигачи при смяната на бронята ми казаха ,че и при следващото обслужване и маслото ще е от тях като компенсация !
Та това е...ако модераторите преценят може да изтрият темата!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #7 -: Февруари 09, 2016, 04:53:11 pm »
при гаранционни сервизи и при сервиз по тяхна вина и в БГ не се плаща.  crazy

иначе дано всичко да е наред след подмяната! успех!
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2017, 03:54:29 pm »
И на мен днес ми изгасна камерата. Със същия модел (1.6) съм от 2012 г. Хич не ми се занимава, но явно ще трябва да се ходи до сервиза.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2017, 01:27:11 pm »
Проблема е в камерата , влиза вода и целия и корпус ръждясва ( може и да е от конденз ) , пълзейки ръждата влиза вътре и корозира . Аз минах по този път преди година и половина , от тогава на автомивката ги предупреждавам да не бият насреща по задния капак със силна струя . Относно смяната ,става за 5 мин - четири видии са и една по тънка ръчичка ( женска ). 270 градуса е ъгъла  обектива в ибей е около 300 долара тук 950 лв.
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 01:31:07 pm от Plam_69 »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #10 -: Февруари 24, 2017, 02:57:45 pm »
От къде става това влизане на вода? Моята все още си работи, но ме притеснявате. Може ли да я сваля и нещо да уплътня за да не се стига до корозия?

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 188
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Проблем при камерата за заден ход!
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2017, 04:26:48 pm »
Честно казано не знам но корпуса е  подцинкован , корозията беше с неправилна форма ( като на некачествено подцинковане на петна )  има завити 4 болчета  в ъглите и от там платката беше бтанясала и крачетата на някои елементи бяха изгнили , възстанових ги   но има прочесор които е BGA монтаж и не мога да видя какво става от долу . Така че се стигна до смяна . Новата я намазах със  полиуретан навсякъде където има сглобка и снопчето с кабели . Сега се надявам да нямам проблеми но един господ знае . Сега се сетих още нещо конзолата на която е камерата и осветлението на номера е с една гарнитурка коята ако я напъне пароструйката може и да проникне а може и от конденз да е , реално вода няма но корозията по камерата е налице.
« Последна редакция: Февруари 24, 2017, 04:32:28 pm от Plam_69 »