Автор Тема: Chek engine-проблем с ECU РИО 1.3 2002г.  (Прочетена 5678 пъти)

tools

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Chek engine-проблем с ECU РИО 1.3 2002г.
« Отговор #15 -: Март 20, 2016, 06:09:41 pm »
Реших проблема по нестандартен,но ефективен начин и мисля,че може да е полезно и за други колеги.
След здраво,ама много здраво напъване нищо не се получи и реших да сменя стратегията.
С тънък диск на ъглошлайфа прерязах периферията на проблемният болт до основата на шайбата-оказа се ,че там е залепена с някакво лепило при предишна смяна.Ако искате вярвайте болта се отви на ръка без всякакви проблеми.
Дано не ви се налага да го правите , но все пак е решение.
К
« Последна редакция: Март 20, 2016, 07:02:05 pm от tools »

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Chek engine-проблем с ECU РИО 1.3 2002г.
« Отговор #16 -: Март 20, 2016, 09:12:30 pm »
Поздравления!
Всичко е добре, когато завършва добре.
Между другото, ако не си намерил шайбата на разпределителния - 49 лв е оригинална в Киа
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

tools

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Chek engine-проблем с ECU РИО 1.3 2002г.
« Отговор #17 -: Април 02, 2016, 09:01:57 pm »
Здравейте отново,
Временно съм сложил употребявана шайба понеже доставката от КМБ е 2 месеца и засега нещата са наред,но ми направи впечатление нещо друго.При изваден и изключен контактен ключ , но пуснати светлини,които не светят от акумулатора има черпене на ток от порядъка на 240м.а.ч. и съответно 0.00 ако фаровете са спрени от техният си ключ или това означава ,че независимо от изключването на автомобила от конт.ключ при по - дълъг престой акумулатора ще се разреди.Ако на някой колега му се занимава нека провери и на неговият автомобил дали се случва същото и сподели с останалите.Ако проблема е само при мен да знам и да му обърна внимание,но ако е общ да си имаме едно наум.

tools

  • Новак
  • *
  • Публикации: 24
Re: Chek engine-проблем с ECU РИО 1.3 2002г.-решен
« Отговор #18 -: Април 28, 2016, 04:22:39 pm »
Проблемът с чек индикацията се оправи по много комичен начин.
Споделям го,защото може да е от полза и на други колеги.
Вчера светна отново,но нямях време да го рестартирам и какво беше учудването ми,когато днес след зареждане на бензин изгасна.
По логичен път разбрах,че проблемът е в капачката и почти не се изненадах,когато проверих клапанчето и то се оказа запецнало.
Явно прави вакум и бензиновата помпа не подава достатъчно налягане към дюзите.