Автор Тема: Помощ за ръчката за стъкло  (Прочетена 7352 пъти)

Pikanto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Помощ за ръчката за стъкло
« -: Март 10, 2016, 08:22:49 am »
Здравейте колеги!
Преди време купих "Пиканто" на щерката.Имам проблем с централното .Задържа заключването на една от задните врати.Като размърдам бутона за заключване нагоре-надолу се оправя,но за момент.От самата врата капят някакви черни капки смола,Което ме кара да мисля,че самите щанги във вратата са омазани.Искам да махна кората и да ги изчистя,но стигам до ръчката за сваляне и вдигане на стъклото и не мога да я извадя.Дърпах,опъвах-не става!Търсих зегер някакъв,но не виждам.Не намирам и в нета някакво техническо описание.
Моля,ако някой знае как се вади да сподели!Става въпрос за задна врата.
Предварително,благодаря!!!

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Помощ за ръчката за стъкло
« Отговор #1 -: Март 10, 2016, 08:53:24 am »
Между самата дръжка и кората има "пластмасова шайба". С тънка отвертка , напъни леко да се разтвори процеп,светкай с фенерче и няма начин да няма зегер или телена скоба,която влиза в шлиц на оста. Ако пак няма резултат и те е страх да напънеш, отиди в Кобра да ти помогнат. Хич да не е, срещу 5 лв. все някой ще те светне как става.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Помощ за ръчката за стъкло
« Отговор #2 -: Март 10, 2016, 09:24:29 am »
Зегер има, най-вероятно е на самата врътка. Напъни малко ръчката навън и натисни кората навътре и ще се покаже.
После гледаш на къде сочат ушите. Взимаш един парцал и го навиваш да заприлича на маркуч. Пъхаш го мезду ръчката и кората, така че да застане върху зегерката. Хващаш двата края на парцала и с въртене и дърпане в посока да освободи зегера.
Другия начин е да си направиш кука от здраво парче тел, захващаш ухото на зегера и издърпваш.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Pikanto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Помощ за ръчката за стъкло
« Отговор #3 -: Март 11, 2016, 07:36:47 am »
Благодаря колеги,ще пробвам!!! ;D