Автор Тема: Kia Rio 1.5 2004 Давене и присецване при подаване на газ!!  (Прочетена 3254 пъти)

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте колеги! Нов съм в форума,на скоро се сдобих с уникален автомобил.Киа рио 1.5 2004г. на реални 44000км.Направо към проблема-като превключвам на която и да е предавка без значение и като подам газ и колата започва да присецва се едно се дави ли как да го обесня....притеснява ме защото още не съм и се нарадвал а това ме тревожи...! Като е напримерно на 5-та с 80км/ч и не е натиснат педала на газта-колата си върви без проблеми...така е и за всяка една от останалите предавки. Моля ако някой се  е сблъсквал със следния проблем нека сподели,защото наистина ми е важно да знам от къде да започна.
На място си работи добре като подам газ малко се колебае,направило ми е също впечатление,че като пусна фаровете при работещ двигател и оборотите за момент падат! Извинявам се ако мястото на темата не е в този раздел! Предварително ВИ благодаря!

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Сещам се за налягане на бензинова помпа , трябва да е >3 бара , ако е <1  ще хълца и киха... А причините могат да са доста ...
 write ???

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Това с фаровете и оборотите много коли го правят, все пак натоварваш динамото от там и двигателя. За хълцането наистина има много причини и започни от А до Я...помпа, филтър...километрите може да са реални, но годинките не са малко и може да са се позапушили...

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Тая неделя ако е топло ще видя бензиновата помпа,дюзите в какво състояние са....Абе до сега бях с Фиат пунто-разликата е огромна...сега като карам фиата се едно карам на флинстоун колата :)
Та по темата-светна ми едно като помпичка(чека) и не гасне явно ше трябва да я закачам на компютър а за Бургас малко трудно! Ходих до оторизирания сервиз в Комлука в Бургас-НЯМАМ КОМЕНТАР КАКВИ КОЖЕДЕРИ И НЕКАДЪРНИЦИ СА!!!!! Който е от Бургас знае за какво иде реч! Гледам,че доста неща са тлеясали в смисъл като че ли е била гаражна... дано да се размина с задръстване само!

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Такаа...до момента съм до никъде-2 тлеясали букси(почистени мераклийски)проверка на кабели на свещи,запалителни свещи,бензинова помпа,въздушен филтър,горивен филтър,съединения абсолютно всички прегледани...не ще и неще като е студена не дава да я докачиш е загрее ли се започва-абе все едно с гаста на моменти чуквам и спирачката...запъва се! Идея какво друго да гледам? Възможно ли е да е стъпков мотор,защото като загрее и си мени оборотите даже на момент имам чувството,че ще изгасне и после се оправя(държи 800-900 оборотакогато всичко е наред).Идей колеги?

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Отиди да ти замерят някъде налягането на горивото, което подава помпата. Ако е нормално....диагностика...

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Проблема на колата и бяха свещите!!! На поглед уж добре НОО NJK-то си каза думата! БЯХ ИЗЛЪГАН ОТ КИА СЕРВИЗ В БУРГАС В КОМЛУКА ПОСОКА МЕТАЛИК ДО СГРАДАТА НА ALI*NZ-ПОДМЕНЕНИ СА МИ СВЕЩИТЕ И МЕ ИЗЛЪГАХА,ЧЕ СА НАПРАВИЛИ ОРПЕДЕЛЕНА ОПЕРАЦИЯ ПО КОЛАТА,А ВСЪЩНОСТ АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ Е ПИПАНО....ДАНО НА КОЛЕГИТЕ ОТ БУРГАС НЕ ИМ СЕ НАЛОЖИ ДА ХОДЯТ ТАМ! КОЛЕГИ ПАЗЕТЕ СЕ МАМЯТ, НА ДВЕ СЪМ ДА ИЗВИКАМ НОВА ТВ.-72ЛВ ЗА НИЩО ДА ТИ ВЗЕМАТ НЕ Е НИКЪК ПРИЯТНО! Та относно колата-след тази интервенция се изтрелва като самолет! За сега съм доволен много!

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
 ;D За мен е виновно "задкормилното устройство" ! ok
« Последна редакция: Май 02, 2016, 11:50:27 pm от romanpm »

Цеко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
На Къде биеш колега? Бъди директен с мненията си не обичам заобиколки......!!!