Автор Тема: Изчезнаха ми светлините на таблото и не пали Киа Рио 2001 г.  (Прочетена 3251 пъти)

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
 Изчезнаха ми светлините на таблото и колата не ще да пали,двигателя няма ток. Иначе всичко работи-радио,централно, светлини, стартер.Възможно ли да е изгорял компютъра?Благодаря!Прегледах бушоните-здрави са.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
На Сорентото ми си подадох акомулатора на обратно и стана същото! Оказа се голям централен бушон 120 ампера във вид на пластина с два болта при теб ще е по малък виж да нямаш такъв или пластмасова кутийка с пластинка вътре! Намираше в кутията с бушони под капака. Успех!

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
И аз видях тази пластина, при мен е 80 ампера, но как да разбера дали е изгорял? Пластината трябва да е прекъсната ли? Мерси!

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Да ако е изгоряла е прекъсната!

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Тоя 80 А ще изгори ако ти подадат ток от друг акумулатор на обратно , виж си предпазителите вътре под волана в ляво . Проблема може да е от самия контактен ключ /Бош-а/ Лесно се открива с пробна лампа . Монтирай паралелно един як ключ/минимум 16А / и си временно готов за движение !
« Последна редакция: Май 06, 2016, 10:46:58 pm от romanpm »

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
А може ли да е от имобилайзера? Не знам как е направен, но като дам контакт,лампата на имобилайзера святка и после угасва без да натискам никакъв бутон или да имам чип и колата си палеше. Кой бушон е за него?

avcom

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Оправи се от само себе си. Оня ден минах през огромна локва, явно нещо отдолу се е намокрило  но изсъхна и пали сега.

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Чипа е в ключа ! Нормално е да гасне тества се . Отдолу няма нищо , вероятно е контактния ключ ! ok

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Как така от мокрене отдолу чезнат лампи по таблото,няма ток до двигателя и се оправя от дупка с локва? Къде е тази лечебна локва бре колега?