Автор Тема: Окачване и ходова част  (Прочетена 7723 пъти)

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Окачване и ходова част
« Отговор #15 -: Август 14, 2016, 09:48:12 pm »
Да, задницата се вдигна с около 10-15 см.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Окачване и ходова част
« Отговор #16 -: Август 15, 2016, 08:20:42 am »
Ехееее, че тя е била като "ситроен" до сега :)

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Окачване и ходова част
« Отговор #17 -: Август 15, 2016, 06:02:49 pm »
Определено, и мина през 3 сервиза (включително и през КИА Пловдив) и на 4-тия (малък градски) го откриха, защото предишните я повдигаха и всичко се разпъваше, а при този първо минахме през канала и там се забеляза малкото разстояние..

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: Окачване и ходова част
« Отговор #18 -: Август 30, 2016, 10:48:09 am »
Здравейте !
От вчера съм горд собственик на Соренто EX 2.5 crdi, 2007, с ръчни с-ти  yahoo

И понеже пашата обичал смелите, без да мина в сервиз, и без да съм сменил задължителните неща, още снощи натоварих жената и си дойдохме на вилата (90 км. от Сф), че точно днес едни майстори ще ми чистят кладенеца....разбира се, можеше да дойдем и с друга кола, но слава богу, Соренто-то ни докара нормално. Твърдата возия обаче ми направи впечатление...

Та моля, нека знаещите и можещите да обобщят - какво точно да направя, ако искам да вози значително по-меко и разбира се, "като лодка"  ?

И още нещо - на прав път, без да изключвам от скорост, като вдигна крак от газта, се дочува леко виене, а като изключа от скорост, виенето спира. Към скоростите ли да се насоча, или може да е някое каре ?

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Окачване и ходова част
« Отговор #19 -: Август 30, 2016, 08:35:08 pm »
Честито, много да те радва и безпроблемни километри. Какво са 90 км, не подценявай машината, аз с моето Соренто съм обиколил безгрижно няколко пъти Европа. Относно возенето - автомобила просто така си вози и с времето се свиква. Виенето според мен е от скоростите, но едва ли е нещо сериозно.
« Последна редакция: Август 30, 2016, 08:36:46 pm от жоро »

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: Окачване и ходова част
« Отговор #20 -: Септември 01, 2016, 09:12:49 am »
Мерси колега, да ти се връща, само хубави неща !

Имах предвид, че директно от автокъщата, през КАТ и аре на вилата, а разумните хора не правят така... :-)

Днес, живот и здраве се прибирам, и ще гледам къде да я водя да я огледат и за смяна на задължителните неща.
Може да мина и през Дядката, да и фърли едно око, и да каже нещо умно за пружините и за фабричните "лифт китове".

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=kia+lift+kit&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xkia+sorento+lift+kit.TRS0&_nkw=kia+sorento+lift+kit&_sacat=0