Автор Тема: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел  (Прочетена 16668 пъти)

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Здравейте,преди два дни сменихме турбината защото изпуши,а днес и затегна двигателя без видими признаци,както си карах колата изгуби мощност и угасна, вътре на таблото нямаше светещи лампи за налягането на маслото температурата на уреда показва под дебелата средна черта,но когато отворих капака ситуацията бе по различна, двигателя беше видимо прегрял бурно изхвърляше вода от казанчето,направих опит да запаля двигателя но стартера не можа да заварти мотора.Как от една турбина се стига до прецакване на мотора,двигателното масло е чисто не е пресякано с вода.Моля за съвет да сменя мотора или да ремонтирам моя,чак когато купих колата разбрах че тези двигатели били консуматив.Приемам всякакви съвети.колата е Соренто 2.5 140к 2004г автоматик.
« Последна редакция: Май 29, 2016, 04:50:51 pm от standox »

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #1 -: Май 29, 2016, 08:03:02 pm »
 Имала е въздушна възглавница на датчика за температурата затова не ти е показала че прегрява не сте я обезвъздушили събира 10 литра вода!Ако беше купил 2002 нямаше да е консуматив ok мой съвет намери си мотор от 2002 и няма грижи познава се по капака на веригата на стария мотор няма ребра!Питай на този номер за части 0877644579 Жоро ракетката вкарва само соренто за части успех!

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #2 -: Май 29, 2016, 08:33:44 pm »
Благодаря за отговора.когато сложихме турбото колата същия ден навъртя 70 км нямаше проблеми.на другия ден затегна.не знаех че двигателите от 2002 и 2004 са различни.след смяната турбото димяхме 3 литра масло,утре ще отваряме мотора да видим пораженията.В сервиза ми препоръчаха да правим този двигател,вие какво ще каците.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #3 -: Май 29, 2016, 08:52:04 pm »
Зависи от цената 8-)

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #4 -: Май 29, 2016, 09:04:28 pm »
Най лошия случай за ремонт 3000лв толкова излезна на една друга в сервиза с подобни симптоми.но пак зависи от пораженията.

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #5 -: Май 29, 2016, 09:14:07 pm »
Днес ми обявиха цена за двигател 2500лв който е на колата още и може да се чуе как работи,с монтаж и някой други заигравки сигурно ще надхвърли 3000лв.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #6 -: Май 29, 2016, 09:46:33 pm »
Пълни глупости.
Просто колата не е била обслужвана като хората.
А лампите няма да светят, ако джамбазина знае как да ги свърже.
Просто е останала без масло и от там, голямото изваждане за нов двигател.
И тези двигатели не са консуматив, но си искат своето, както всичко останало по тази земя.
Успех със смяната и много добре прегледай "новия" двигател, че да не роди и той.
Аз лично съм против смяна на двигател, при положение, че сегашния може да се оправи, но с подходящи и качествени части. Тогава ще знаеш, че имаш наистина нов двигател.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #7 -: Май 30, 2016, 12:02:11 am »
Пълни глупости.
Просто колата не е била обслужвана като хората.
А лампите няма да светят, ако джамбазина знае как да ги свърже.
Просто е останала без масло и от там, голямото изваждане за нов двигател.
И тези двигатели не са консуматив, но си искат своето, както всичко останало по тази земя.
Успех със смяната и много добре прегледай "новия" двигател, че да не роди и той.
Аз лично съм против смяна на двигател, при положение, че сегашния може да се оправи, но с подходящи и качествени части. Тогава ще знаеш, че имаш наистина нов двигател.
Колега специално на соренто и хюндай h1 и старекс съм видял поне 30 строшени мотора след 2003 година сменят алуминия и разбиват балансиращите валове и късат верига на маслената помпа!Колкото до джамбазина няма как да върже стрелката до 95 градуса колата е прегряла и е затегнала,но и това че е строшила турбина не значи не е била останала без масло! Турбината е със водно охлаждане и не се знае как колегата майстор е сложил гарнитурата ако се е престарал със силикона водата спира да циркулира и ето ти проблем.

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #8 -: Май 31, 2016, 05:56:24 pm »
Здравейте колеги,днес си купих цяло Соренто 2003г със здрав мотор скапана автоматична скоростна кутия,най парадоксалното от всичко е че тази е едно към едно с моята същия цвят на кола и кожен салон,разлики моята е с климатроник а тази е кръглите врътки,външни забележки и скапан салон.Но на мен ми трябва железария.Утре прехвърляме моторетките,сега имам всичко по две.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #9 -: Май 31, 2016, 07:11:11 pm »
Здравейте колеги,днес си купих цяло Соренто 2003г със здрав мотор скапана автоматична скоростна кутия,най парадоксалното от всичко е че тази е едно към едно с моята същия цвят на кола и кожен салон,разлики моята е с климатроник а тази е кръглите врътки,външни забележки и скапан салон.Но на мен ми трябва железария.Утре прехвърляме моторетките,сега имам всичко по две.
Има ли ребра на алуминия на капака ба веригата?

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #10 -: Май 31, 2016, 08:12:07 pm »
Има ребра моторетката е същата.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #11 -: Май 31, 2016, 09:40:06 pm »
Ами дано е читава успех ти желая ;D

kamishevforever

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #12 -: Юни 03, 2016, 04:08:11 pm »
Здравейте,

Standox радвам се че си намерил двигател, макар че доколкото разбрах си купил кола направо. А всъщност къде си е прави, ако си доволен може и аз там да отида?   

Иначе по темата, реших да не отварям нова, колата е същата като от темата ама да не кажа 1 към 1 ! Двигателя наистина е трудно да се намери аз имам проблем от 2-3 седмици вече. Оставил съм е в сервиз, разглобена е търсим двигател или евентуално долнище на двигател!  mitio85 този номер ми го препоръчаха също от Киа - ауторизирания сервиз, момчето към днешна дата не разполага с двигатели, но благодаря все пак де. Така че наистина ще оценя всяка помощ, препоръка а и ако има наличен двигател някъде с удоволствие бих го прегледал/купил! Благодаря предварително, standox успех с новия двигател!

Поздрави,
СК

standox

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с двигател на Киа Соренто 2.5 дизел
« Отговор #13 -: Юни 04, 2016, 02:56:51 pm »
Здравей,Работещ двигател който е още на колата и може да се чуе как работи е в авто морга Виктория София село Драгичево цена 2500лв ако им дадеш нещо от стария двигател цена 2000лв. тел.0876989291 Трябва да действаш бързо.Когато приключим с колата ще пусна по подробен коментар ние не просто вадим единия мотор и слагаме другия двата мотора са напълно разглобени поръчани са и много нови части.