Автор Тема: Промяна на обороти:  (Прочетена 1852 пъти)

ВИНКЕЛА

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Промяна на обороти:
« -: Юли 11, 2016, 11:08:05 am »
Соренто 2,5 диз.2004г.Колеги имам следния проблем.От известно време при ниски обороти оборотите падат почти до изгасване до нормални и така в ритам.На диагностика не показва грешки.Филтъра и маслото са сменяни преди 3000км.От 2 седмици слагам добавка БАРДАЛ но за сега ефект няма.Някй ден не го прави но в по вечето време го прави.Ако някой е имал същия проблем ще помоля да сподели.Благодаря предварително.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Промяна на обороти:
« Отговор #1 -: Юли 11, 2016, 07:12:56 pm »
Преди да слагаш добавката ли започна да ги прави тези номера или след? Разбрах за филтъра, ама кой си сменил (горивния или масления)? От къде си зареждал последно (смени бензиностанцията)?
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Промяна на обороти:
« Отговор #2 -: Юли 11, 2016, 11:29:27 pm »
Датчик за положението на педала на газта?

ВИНКЕЛА

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Промяна на обороти:
« Отговор #3 -: Юли 12, 2016, 10:41:00 am »
 Благодаря за отговорите.Зареждам на една и съща бензиностанция.След като започна да го прави ме посъветваха да сложа от тази добавка,но за две седмици ефект няма.Когато сменям масло сменям всички фиилтри.Масла сменям на 8-9хил.км.поради недоверие в маслата които се продават.За датчика на педала на газта и аз се усъмних защото по някога задържа и се форсира за секунди.Този датчик подлежи ли на профилактика или се сменя с нов.Още веднъж ви благодаря.