Автор Тема: Киа Маджентис 2.0 автоматик 2004г проблем с чистачки  (Прочетена 87790 пъти)

Beetle_juice

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,имам проблем с чистачките както си карах и валеше пороен дъжд и изведнъж спряха да работят едвам успях да видя нещо за да мога да отбия както и да е успях да спра някак си въпроса ми е не ъспях да намеря тема с такъв проблем тук за това пиша чистачките просто спряха не се чува моторчето нито нищо проверих бушоните и релето под капака но не мога да разбера дали е от него бушона изглежда здрав но утре ще купя за да съм сигурен та мисълта ми е ако някой има идея от какво друго може да е ? Благодаря предварително  :o  ;D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
браточка явно е влязла вода при моторчето и е дало фира ... свали го и го пробвай на друг енергоизточник
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Beetle_juice

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Мерси за отговора поръчах си от ebay za 15 pounds надявам се да се сменя лесно ще пробвам да си го сменя след това.Мерси за помощта :)

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
И как разбра че е моторчето ? А ако е нещо друго и елементарно !?  8-)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Ако проблемът действително е станал в проливен дъжд е много вероятно дренажните отвор на "легена" в който стои моторчето да са запушени (примерно с листа ако колата спи на улицата) нивото на водата да се е вдигнало и мотора да се е напълнил с вода и да е изгорял. Ако е така е добре да се почистят и проверят дренажните отвори, защото в противен случай при следващ дъжд ще изгори и следващото моторче. Колегата romanpm обаче е прав - нищо не пречи да се погледне дали не е нещо друго. Успех!

Beetle_juice

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Благодаря на всички за бързите отговори днес пристигна моторчето което поръчах от ebay смених си го сам за 15 минути понеже живея в Uk и тук 1 човекочас е 50 паунда но оказа се от него луд късмет че го смених и тръгна нямаше нито вода нито боклуци при моторчето просто е изгоряло за по сигурно изолирах буксата и кабелите с малко изолирбанд ето и снимки сменя се много лесно. Ако на някой му се наложи може да погледне снимките!Надявам се да съм бил полезен!  Благодаря :)