Автор Тема: Газовата уредба  (Прочетена 4243 пъти)

Йонуц

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • Kia Sportage 2l 140 k.s. 2007 Benzin/ Gaz Manual
Газовата уредба
« -: Юли 25, 2016, 08:45:00 am »
Добро утро колеги. Понеже съм горд собственик от 4 дена на една KIA Sportage 2007 бензин/ газ и забелязвам че когато е на газ на неутрал двигателя трепери и трака повече от обикновено ( когато е на бензин не прави така ), даже хората около мен се бъркат че е дизел. Други момчета ми казват че било нормално ( не съм карал газ никога ). Мисля да я закарам на една пълна проверка на газта и да видя какво е, може би дюзите до колкото разбирам. Другото което е заредих до горе бутилката, карах 100 км почти само в града и като заредих пак заредих 25 литра  :( :o. Толкова ли да гори в града на газ ( климатроника работи постояно ). Още не съм пробвал само извън градско да видя разликата.

Дайте мненния за газта и дали има някое друг с този модел на газ. Благодаря.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1322
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Газовата уредба
« Отговор #1 -: Юли 27, 2016, 04:37:34 pm »
Колега, видях в друга тема, че си писал допълнителна информация за проблема ти:
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,4025.msg38808.html#msg38808
а именно: "И оборотите са различни, на газ 800 на бензин 1100". Общо взето с това сам си отговаряш на въпроса. Добре си се насочил към проверка на газовата.

За разхода мога само да ти кажа, че в градски условия с една и съща кола съм постигал както 6/100, така и 20/100 (всичко зависи от трафика и висенето по светофарите). Настройте газовата и дано се оправят и оборотите и разхода.

Йонуц

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • Kia Sportage 2l 140 k.s. 2007 Benzin/ Gaz Manual
Re: Газовата уредба
« Отговор #2 -: Юли 27, 2016, 04:47:34 pm »
Здрасти,

Мерси за отговора. Както съм написал и в другата тема, утре отивам на проверка. Надявам се да се оправи проблема само с настройки. Мога да напиша пак какво се е случило след проверката.

Други хора с това испълнение, 2007 2.0 бензин газ нямали? не можах да намеря друга тема или някое да споменава че кара същя модел.

Йонуц

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • Kia Sportage 2l 140 k.s. 2007 Benzin/ Gaz Manual
Re: Газовата уредба
« Отговор #3 -: Юли 28, 2016, 02:06:52 pm »
Здрасти,

Днес бях на Ланди в Пловдив, дюзите са били за смяна, износени. 520 лева + 20 за филтър и проблема е решен %). Дано да няма пак проблеми скоро. Сега засичам и новия разход, понеже пича в сервиза каза че с износени дюзи и разхода се увеличава много. Здраве да е.

NVG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Газовата уредба
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2016, 08:00:39 pm »
Какви марка и модел газов инж. сте монтирали и имате ли проблеми с клапаните? Добре ли е да се ползва омаслител към вход. колектор при работа на пропан-бутан?
« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 09:15:25 am от NVG »

NVG

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Газовата уредба
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2016, 09:00:17 pm »
Предполагам малко колеги карат на газ и по тази причина няма отговор на предния ми въпрос, но ще си позволя още един. Как се държи нивомера на бензин при работа на газ. При Киа 2006г. се ползва кан-шина като протокол за управление и според мен е необходим някакъв вид емулатор, но не съм сигурен и затова питам.
Все пак се надявам на какъвто и да е отговор. Благодаря!

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Газовата уредба
« Отговор #6 -: Ноември 20, 2016, 08:56:45 pm »
Моята газова е Vialle, оригинално сложена в Холандия. Вече е на 10 г., няма проблеми с клапаните освен това, че на определени километри трябва да се регулират. Мисля че нивомера на бензина и на газта нямат нищо общо. Представителите на Vialle за България са тук: http://nitoautogas.com/w/p/s/3/bg, но са малко скъпи за българите. Определено си заслужава, защото не е нужно  подгряване на антифриза за да работи, гори колкото на бензин, използва компютъра на колата, мощността е увеличена с поне 10 % ...Слабото място е помпата, която е потопена в газовата бутилка.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Газовата уредба
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2016, 10:02:20 pm »
Колега нормално е ГИ да ти е перфектна . Виале и Принс са едни от най-скъпите и качествени производители на ГИ аз лично съм запознат с темата .
 

S_Andreev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Газовата уредба
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2016, 10:31:09 am »
Колеги препоръчайте ми къде в Пловдив  да ида да ми поставят газов инжекцион...Кия сортидж 2.0 i 75kw 98-ма година
« Последна редакция: Ноември 21, 2016, 10:33:13 am от S_Andreev »

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Газовата уредба
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2016, 09:11:49 pm »
Колега в Пловдив има много качествени специалисти на ГИ освен това имат монтаж и поддръжка на ГИ на всякакви маркии модели, а от септември диагностика на Принс ГИ предполагам ,че и монтаж вече правят. Разрови се в интернет и ще ги намериш те са единствени за цяла южна България с диагностика така ,или иначе избор друг няма.