Автор Тема: Kia Sportage 2 в Пловдив  (Прочетена 51686 пъти)

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #45 -: Март 15, 2020, 09:30:09 pm »
"Проблема" е че ти си с автомат и там няма съединител а всеобщото мнени е че тракането /което прилича на тракането на аванса на старо жигули/ идва от демпферните пружини на феродовия диск.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #46 -: Март 16, 2020, 08:08:35 am »
То затова беше толкова трудно откриването на дразнителя.Ако беше ръчна първото,което щях да направя е да сменя демфера и съеденителя ;D
Sportage 2,0 CRDI Automatic

petermen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #47 -: Април 14, 2020, 02:05:50 pm »
Здравейте!
От скоро съм собственик на КИА Sportage II - 2006г. бензин /газ, двойка двигател 141 коня, ръчна скоростна кутия. Като я купих всичко беше наред, но вчера не можах да включа задна скорост. Всички други предавки са наред, включват нормално, а само задна не мога да включа. Пробвах при изгасен двигател, но пак е същото. Като я поразкарам 10км. успявам да включа но само веднъж, после все едно нещо блокира и не позволява да включа. Някой имал ли е същия проблем. Препоръчайте ми майстор в Пловдив.
Лек ден!
« Последна редакция: Април 14, 2020, 02:39:18 pm от petermen »

dvdimov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • 0878739299
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #48 -: Април 14, 2020, 02:57:20 pm »
Щом нямаш проблем с никоя от другите предавки не вярвам причината да е в нещо извън скоростната кутия,като съеденител ,лост и т н..Най-вероятно ще е проблем със самата задна предавка,ще трябва сваляне на скоростите и отварянето им.Доверявам се на два сервиза в Пловдив ако искаш звънни да те упътя 0878739299
Sportage 2,0 CRDI Automatic

stefan.ivanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #49 -: Юни 12, 2020, 09:45:56 pm »
Здравейте,
От седмица планирам да си купя kia sportage 2, като съм се спрял на двойка бензин (съответно ще се кара на газ  :) ). Имам няколко въпроса:
1. Коя година да бъде моделът? По-точно ме интересува кой модел е по здрав – този преди фейслифта или след него;
2. Някой, който кара кола с този мототор(съответно с газ), може ли да каже какво да проверя при оглед на автомобила преди покупка;
3. Разбрах, че муфата може да се развали заради водата. Много ли е скъп ремонтът?
4. Колата яде ли я ръждата? Трябва ли да я гледам по-обстойно и ако да, кои са слабите места?
Ще съм благодарен да получа всякаква информация, дори и да не е свързана с въпросите. Благодаря предварително!
Поздрави!

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #50 -: Юни 12, 2020, 11:26:33 pm »
Зависи от де ще е внос.
Мойта е италианка с дилърски ГИ BRC P&D.
Грам ръжда няма. 2009 12 е първа регистрация. Фейса сие фейс тоест само външно е по различна.
Ако има начин я покарай на дълго трябва да включва леко и с усещането ще щрака /намества отривисто не знам как да го нарека/ при около 1500-2000 оборота при 2 или 3 предавка се появи едно притракване като аванса на стар автомобил да не те стряска /детска болест е/ моята вече от както аз я карам надхвърля 40000 к. Си го има това "притракване" и нити се оправя нито се влошава. С течение на времето ще се научиш да сменаш предавките на над 2000 оборота и тогава ще го чуваш по рядко. Имаго и при близнака и Тусон на хюндай.
Ако има и круйз контрол тогава кефа е пълен, аз вече почти не ползвам педала на газта на дълго.
Абе доволен съм много от колата.
Ако ти се появи едно "стържене" като от накладки и го чуваш отзад в дясно значи лагера и семерината на муфата са предали богу дух. Лагер около 8-10 лв семерина 2-3 лв. Ако не са ти наврени ръцете в гъза и имаш основни инструменти за 2 часа си ги сменил. /Единственото по специално нещо е дълбок камък 30 мм.
Успех и безпроблемно каране.
Пуснал съм някъде из форумите как се сменя лагера и семерината. В офф роуд форума със сигур ост за тук не помня да ли съм побликувал.
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

stefan.ivanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #51 -: Юни 12, 2020, 11:47:52 pm »
Зависи от де ще е внос.
Мойта е италианка с дилърски ГИ BRC P&D.
Грам ръжда няма. 2009 12 е първа регистрация. Фейса сие фейс тоест само външно е по различна.
Ако има начин я покарай на дълго трябва да включва леко и с усещането ще щрака /намества отривисто не знам как да го нарека/ при около 1500-2000 оборота при 2 или 3 предавка се появи едно притракване като аванса на стар автомобил да не те стряска /детска болест е/ моята вече от както аз я карам надхвърля 40000 к. Си го има това "притракване" и нити се оправя нито се влошава. С течение на времето ще се научиш да сменаш предавките на над 2000 оборота и тогава ще го чуваш по рядко. Имаго и при близнака и Тусон на хюндай.
Ако има и круйз контрол тогава кефа е пълен, аз вече почти не ползвам педала на газта на дълго.
Абе доволен съм много от колата.
Ако ти се появи едно "стържене" като от накладки и го чуваш отзад в дясно значи лагера и семерината на муфата са предали богу дух. Лагер около 8-10 лв семерина 2-3 лв. Ако не са ти наврени ръцете в гъза и имаш основни инструменти за 2 часа си ги сменил. /Единственото по специално нещо е дълбок камък 30 мм.
Успех и безпроблемно каране.
Пуснал съм някъде из форумите как се сменя лагера и семерината. В офф роуд форума със сигур ост за тук не помня да ли съм побликувал.

Благодаря ти за бързия отговор. Не съм сигурен обаче дали да се притеснявам, че няма лоши мнения относно колата, или да се радвам .

DimoR

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #52 -: Юни 15, 2020, 06:14:55 pm »

Благодаря ти за бързия отговор. Не съм сигурен обаче дали да се притеснявам, че няма лоши мнения относно колата, или да се радвам .
[/quote]
 Колегата е бил кратък , точен и изчерпателен - аз от три години карам същия модел - първа регистрация септември 2010г. и съм доволен - да не е пъргава , дори леко тромава  е , но се справя с неравности и калпав черен път отлично - естествено не е пълноразмерен джип  просто отличен СУВ с много добър разход на гориво ;)

stefan.ivanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #53 -: Юни 15, 2020, 11:16:16 pm »

 Колегата е бил кратък , точен и изчерпателен - аз от три години карам същия модел - първа регистрация септември 2010г. и съм доволен - да не е пъргава , дори леко тромава  е , но се справя с неравности и калпав черен път отлично - естествено не е пълноразмерен джип  просто отличен СУВ с много добър разход на гориво ;)

На мен точно това ми трябва. Не търся високи скорости, а комфортна кола, с която да не се притеснявам като карам по нашите пътища :)

DimoR

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #54 -: Юни 16, 2020, 09:53:27 am »
За комфорт - не е кой-знае колко мека возията , дори е твърда :) ако се натовари тогава по- меко вози , но си е стабилна и ако не се набуташ в дълбоки калищаци , рехав пясък или друго съвсем екстремно място се справя отлично с нашите пътища като не я е страх и от черен път - моята не е повдигана и с гуми 215/70/16  клирънса е 21см -и това ме устройва :)

stefan.ivanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #55 -: Юли 03, 2020, 11:19:06 pm »
Здравейте, колеги
От два дена съм собственик на kia sportage 2.0i 2009 с фабрично газ(brc).
Всичко е ток, но днес се заслушах в работата на мотора и чух, че бензиновата помпа не спира да работи като е на газ. Не трябва ли като нагнети налягане да спре? И също така как работи газовото?
Благодаря предварително за помощта.
П.С. съжалявам, ако вече има подобна тема

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #56 -: Юли 14, 2020, 02:42:30 pm »
Здравейте, колеги
От два дена съм собственик на kia sportage 2.0i 2009 с фабрично газ(brc).
Всичко е ток, но днес се заслушах в работата на мотора и чух, че бензиновата помпа не спира да работи като е на газ. Не трябва ли като нагнети налягане да спре? И също така как работи газовото?
Благодаря предварително за помощта.
П.С. съжалявам, ако вече има подобна тема

Мисля, че това зависи от газовата. Някой ги правят да спират бензиновата помпа други не.

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #57 -: Юли 14, 2020, 02:45:44 pm »
Здравейте колеги и аз от няколко дни съм собственик на Киа Sportage II 2010 2.0 бензин. Направи ми вечатление, че когато освобождавам от скорост малко трудно се разбира от лоста дали съм на свободна или не. Все стои един такъв стегнат. Усещам го и един доста стегнат когато превключвам от 1ва на 2ра. Интересно ми е нормално ли това при тези модели?

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #58 -: Юли 14, 2020, 05:50:41 pm »
По принцип лоста е доста стегнат и скоростите влизат и излизат с едно усещане за прехвърляне през съчма и пружина не знам как да го обясня.
Например на жена ми много и допада, на неиното Клио скоростите не можеш да разбереш кога влиза и излиза от скорост, все едно постоянно се трие в нещо!
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

pavkataa

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • KIA Sportage 2010 2.0 140hp
Re: Kia Sportage 2 в Пловдив
« Отговор #59 -: Юли 14, 2020, 10:55:12 pm »
Ясно, благодаря колега, значи може би е нормално. Започнах да свиквам вече, просто разликата с предната кола (Пежо 307) там като е на скорост си стои залостена и като се извади от скорост ясно по лоста се усеща как е хлабав на свободна, докато при Спортидж-а и на свободна е доста стегнат. Все пак като част от обслужването ще сменя и едно масло на скоростната кутия да съм спокоен.