Автор Тема: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS  (Прочетена 14510 пъти)

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« -: Септември 16, 2016, 02:52:17 pm »
Здравейте пак !
Преди няколко дни ходих във фирмения сервиз в София за преглед след покупка. Бях записал : Диагностика двигател и ел. системи, общ преглед двигател, преглед ходова част и преглед съединител.
Двигател - ОК, без забележки
Ходова част : Налага се смяна на предните лагери на главините
Слаб теч на масло от картера - смяна на гарнитура
Ходова част - заден десен ABS датчик за смяна (SENSOR-ABS RR WHEEL RH)

Имало и някакъв проблем по Интеркулъра - подкапвало масло от нещо си. И понеже ако съм го залепял, то пак щяло да пробие, ми предложиха да ми сменят целия Интеркулър...

Изписало е и следните грешки :
1. P0381 glow plug heater indicator circuit
2. P0820 NEVERAL SWITCH MALFUNCTION (Според мен тук има грешка, кода е : P0820 NEUTRAL SWITCH MALFUNCTION / P0820 Gear lever X-Y position sensor – circuit malfunction Wiring, poor connection, gear lever position sensor, ECM/TCM
3. P1209 WHEEL SPEED SENSOR RR OPEN/SHORT - заден десен ABS датчик за смяна



И сега накратко - помогнете с приличен сервиз, където да ми сменят предните лагери (евентуално и главините, ако лагерите не могат да се избият), да сменят заден десен ABS датчик, да сменят гарнитурата на картера и да прегледат и отремонтират теча от Интеркулъра. Евентуално може да се смени и тая пишка - glow plug heater indicator....



« Последна редакция: Септември 16, 2016, 02:54:56 pm от Soldat »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #1 -: Септември 16, 2016, 06:28:54 pm »
Аз лично ползвам Колос-намира се пред магазин Фантастико в Люлин 1.
Специализирани са в ремонт на корейски таратайки, пък и цените са поносими.
http://www.kolos-ms.com/bg

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #2 -: Септември 16, 2016, 08:36:54 pm »
Колега, честито за придобивката, желая ти много безпроблемни километри и много приятни изживявания. Аз ползвам Колос или колегата Соти.

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #3 -: Септември 20, 2016, 09:40:45 am »
Мерси много за инфото, колата вече е в сервиза, лагерите на главините са там (152 лв./бр.), задния десен датчик на АБС-а (102.00 лв.) също чака....
Капака на картера нямал гарнитура, само се залепвал, ще проверят и откъде подкапва интеркулера.
Маслото е сменено 2015 год. и не смятам да го пипам, ако се налага ще сменя антифриза. Тия количества обаче, направо ми взимат акъла - масло 8.3 литра, антифриз - 9-10 литра. Карал съм и джип Тойота, и Спортидж, сега имам и Сценик III 2009, с двигател 1.9 CDI, баси, там всичко е наполовина...  :P

Междувременно си поръчах от Германия гумени стелки, комплект с тава за багажника - заспаха !  ;D
Всичко, с доставката до BG - EUR 65,00




« Последна редакция: Септември 20, 2016, 09:46:58 am от Soldat »

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #4 -: Септември 20, 2016, 07:57:23 pm »
Тези цени в кой сервиз са? Вместо стелките първо бих сменил маслото в мотора.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #5 -: Септември 21, 2016, 01:12:23 am »
приятелю, смени си всички течности - масло, спирачна, антифриз, хидравлична ако има и т.н.
също си смени всички филтри по автомобила - горивен, въздушен на двигател, въздушен климатик и т.н.
Glowplyg са ти подгревните свещи на дизела - вземи си ги смени и 4-рите защото зимата ще се чудиш защо не пали и ли работи неравномерно първоначално.

Безаварийно с новата придобивка!
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #6 -: Септември 25, 2016, 12:36:05 pm »
Естествено, че като се лепи капака на картера и старото масло, колкото и добре да изглежда, така или иначе ще си замине, някак си не съм фен да ми го съберат в тенекия и да го върнат обратно... Сложих Castrol 5W40 2 туби по 5 л. и остана литър и нещо. Антифриза също смених, въпреки че стария го провериха с неква пишка и казаха, че щял да издържи -30 градуса.

Масления и въздушния филтър също смених.
За спирачната течност, филтъра на климатика и горивния филтър даже не се сетих... Утре имам записан час и ще ги сменят.

И за маслото и за антифриза монтьорчетата ми казаха едно и също - много са си добри, ама кат` ти се дават излишни кинти - прай квот` си знаеш.

Glowplyg и Glow plug heater indicator според мен са две различни неща...май става дума за индикатора или лампичката, която показва дали свещите са подгрели. А някъде четох, че състоянието на тези свещи не се хваща на диагностика, май ги вадят и мерят ръчно.
« Последна редакция: Септември 25, 2016, 12:38:03 pm от Soldat »

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #7 -: Септември 28, 2016, 10:18:18 am »
Колега, честито за придобивката, желая ти много безпроблемни километри и много приятни изживявания. Аз ползвам Колос или колегата Соти.

Да бе, ама не намирам такъв участник - Соти

Имам нужда от една диагностика в движение... Диагностици има ли ?  :o

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #8 -: Септември 28, 2016, 09:17:07 pm »
Да, вярно че беше от другия форум. Ще ти пратя телефона на лични. В Колос предполагам също няма да ти откажат.

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #9 -: Септември 29, 2016, 08:43:49 am »
Да, вярно че беше от другия форум. Ще ти пратя телефона на лични. В Колос предполагам също няма да ти откажат.

Мерси колега, днес това ще правя... Взимам си Кока-колата и кафето и тръгвам, че усещам, че нещо ми придърпва и приритва при подаване на газ, на ниските обороти, а няма видима на място причина да го прави.

Може да е датчика на рейката, горивни помпички някакви, датчика под педала на газта... или пък си въобразявам и придърпването е от това, че по навик крака ми е тежък и винаги е на съединителя, а и той имал някакъв датчик.

Слава богу, че тая кола е доста по-простовата от другите, че вече не издържам от компютри и съобщения за такива или онакива грешки. Който и да ги кара, все аз съм на пангара : Тати, тука светна някаква лампичка, и пише с оранжево "Сервиз", ще я закараш ли да я видят. А на щерката Хюндая още не му е изтекла гаранцията и тия ми записват некви часове в бъдещото хилядолетие... >:(  Казали са и, че ако сложи зимни гуми с ЕДИН номер по-големи и гаранцията и отпадала...

Имах си прекрасна Тойота 4 рънър, що ме дръпна дяволчето да я продам, верно че беше 1992 год., ама беше като камион, над 3 тона и стоманени релси отдолу, тя ако можеше да разказва, ехеее... През всичките подлези на Цариградско съм минавал с нея по нощите във времената, когато беше по-новичка, и когато нямаше кой да ме пита какво правя в подлеза. Изкарал съм поне 7-8 каси бира с тия подлези...
Един път ме викнаха майсторите и викат : Ей тая купчинка прах и пепел тука ти беше стария съединител.

Вече не ги правят такива !
« Последна редакция: Септември 29, 2016, 08:45:51 am от Soldat »

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #10 -: Октомври 05, 2016, 09:03:28 am »
Баси, откак купих това Соренто, започнах сам да се питам и сам да си отговарям....

В Колос смениха всичко по поддръжката, направиха ми диагностика в движение, но не откриха новото проблемче, което забелязах от самото начало :

На празен ход мотора работи абсолютно равномерно.
В движение обаче, колата леко придърпва/прескача/рита/спъва се за момент, най-вече при подаване и отнемане на газта, особено на ниски обороти, на 2-ра и 3-та. Това го споделих при диагностиката както в оторизирания сервиз в Младост, така и в Колос, където отново ми правиха диагностика, този път в движение...и на двете места ми казаха, че няма никакви проблеми, а придърпването при подаване и отнемане на газта било, защото съм си държал крака на педала на съединителя, а там имало някакъв датчик и дрън, дрън... Обаче не е от това...

Вчера вече ми писна от оторизирани и официални сервизи и отидох при един гаражен майстор. Та той каза :
ПРОВЕРКА НА :
Тампоните на двигателя
Каре на кардана
Датчик за налягането на въздуха
Подгревни свещи
Проверка ГНП + датчици

Нещо да ме посъветвате ? 

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2016, 02:07:15 am »
забелязал ли си това при постоянни обороти ли се случва?
климатик пуснат има ли?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2016, 07:28:46 pm »
Здравей,
Проблема е от "пикаещи" дюзи. Това няма как да не се хване на диагностика.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2016, 06:31:08 pm »
Здравей,
Проблема е от "пикаещи" дюзи. Това няма как да не се хване на диагностика.

Здравей,
За 20 дена правих 2 пъти диагностика, един път в официалния сервиз, и втория - в Колос, в движение. И на двете места казаха, че няма причина да придърпва, и компютъра не показва никакви отклонения. Междувременно смених задния датчик на АБС-а, който излезе при първата диагностика.
Нямам дим при палене, и на топло и на студено пали от половин оборот, а двигателя работи съвсем равномерно.

Миналата година, в италиански сервиз е правено обслужване и ремонт на дюзата за 450 евра.
Не пише какво точно е правено, има само фактура за обслужване на стойност около € 1000.

Оборотите са постоянни, прави го и при включен, и при изключен климатик...

Soldat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: СЕРВИЗ за Киа Соренто 2.5 CRDI EX 2006 125KW/170PS
« Отговор #14 -: Януари 04, 2017, 04:30:38 pm »
Все повече и повече започвам да си обичам кияка !  ;D

Всичко му се оправи, смених още само предни амортисьори, върви на 6, закара ме до Братислава-Виена и ме върна, 2 пъти по 1000 км. на ден, широк, удобен, неусетно върви със 180 км./ч. по сръбските и унгарските магистрали, на студа пали от половин оборот, а "пернишкия парктроник" отзад ме пази от самонадеяни безумци...

Гумите ми са еднакви, (Goodyear Wrangler HP All Weather 245/65R17 107H) сравнително добри са, но започвам да се вманиачавам да ги сменя тия дни с един номер по-големи... Избрал съм следните възможности :
----------------------------------------------------
Goodyear Wrangler HP All Weather 255/65R17 107H M+S - 265.00 лв.
Pirelli Scorpion Verde All Season 255/65R17 111H M+S XL - 279.00 лв.
Michelin Latitude Cross 255/65R17 114H XL MI25 M+S - 309.50 лв.
Yokohama Geolander 255/65R17 AT S M+S - никъде в БГ не ги намирам в тоя размер

Мишелина и Гудиъра ги има налични, за Пирелите (дето най-ме кефят) трябва да чакам доставка от Германия 10 дни, но не знаят кой DOT са...
Може би още утре ще се обзаведа с 4 нови Мишелинки.

Кво ще кажете - и за гумите, и за прехода с единия номер нагоре ?
« Последна редакция: Януари 04, 2017, 04:35:01 pm от Soldat »