Автор Тема: TCS, BAS?  (Прочетена 11098 пъти)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: TCS, BAS?
« Отговор #15 -: Декември 23, 2008, 02:05:03 pm »
Настройка на часовника

Ако натиснете бутона MODE за повече от 2 сек. в режим календар влизате в режим на настройка. Реда за настройка е ЧАС ? МИНУТИ.

За да преминете напред натиснете MODE за по-малко от 1 секунда и използвайте стрелките нагоре и надолу за да достигнете желаната стойност.

Когато минутите са под 30 и се натисне бутона RESET за по-малко от 1 сек. минутите се нулират 00,  часа не се променя.

Когато минутите са над 30 и се натисне бутона RESET за по-малко от 1 сек. минутите се нулират 00,   а часа се увеличава с 1 час.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: TCS, BAS?
« Отговор #16 -: Декември 23, 2008, 08:07:22 pm »
Настройка на часовника

Ако натиснете бутона MODE за повече от 2 сек. в режим календар влизате в режим на настройка. Реда за настройка е ЧАС ? МИНУТИ.

За да преминете напред натиснете MODE за по-малко от 1 секунда и използвайте стрелките нагоре и надолу за да достигнете желаната стойност.

Когато минутите са под 30 и се натисне бутона RESET за по-малко от 1 сек. минутите се нулират 00,  часа не се променя.

Когато минутите са над 30 и се натисне бутона RESET за по-малко от 1 сек. минутите се нулират 00,   а часа се увеличава с 1 час.


Малко ми е неудобно пак  да подхващам темата,  но това което си ми писал е copy-paste от инструкциите, а там беше първото място където погледнах. Следвайки тези стъпки, както вече казах нищо не се получи. Ако е възможно някой да  ми каже начина по който той го прави. Бутонът MODE - този на волана ли е защото друг бутон
MODE няма. В чудо се виждам вече с гадния чаовник. Вече почвам да си мисля че има дефект някакъв. Иначе всички бутони сами по себе си си функционират.... :o
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 08:13:15 pm от vanselot »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: TCS, BAS?
« Отговор #17 -: Декември 23, 2008, 08:11:20 pm »
За бутона MODE на волана ЗАБРАВИ!!!
ТОй е само за да си сменяш от радио на CD или на USB.
RESET е твоя бутон ;D

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: TCS, BAS?
« Отговор #18 -: Декември 23, 2008, 08:20:40 pm »
Сега пък RESET %)... и последно: каква е процедурата? Моля за един конкретен отговор! Първо второ трето! Че наистина ми е неудобно вече  sorry

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: TCS, BAS?
« Отговор #19 -: Декември 23, 2008, 09:04:51 pm »
бутона,който е отдясно на ресета

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: TCS, BAS?
« Отговор #20 -: Декември 23, 2008, 10:13:07 pm »
бутона,който е отдясно на ресета
твое дясно, мое ляво ... :)
задържаш TRIP бутона ... след това вече сам ще се оправиш лесно, като използваш бутоните в дясно  :-*
« Последна редакция: Декември 23, 2008, 10:21:35 pm от Mar »

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: TCS, BAS?
« Отговор #21 -: Декември 24, 2008, 02:20:19 am »
 :) Почнахме от MODE,че през RESET и накрая TRIP :) Всякакви версии  %) Вече взех да си мислия че и вие не знаете как се прави. Айде утре ще задържим трипчето и да видим ще имаме ли точно време или не  :-* .  Благодаря на всички за съветите и инфото относно TCS и BAS  ;D

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: TCS, BAS?
« Отговор #22 -: Декември 24, 2008, 11:13:16 am »
 ;D Верен отговор:
С) Задържа се Trip в режим "календар" и после със стрелките се наглася дата и година. По същия начин се процедира и в режим "часовник".

Незнам защо в упътването е дадено че се действа с "MODE"  :o.

Едно питане още - става въпрос за бензина.. Проблем ли е ако наливам 100 октана или трябва да е само 98?

ВЕСЕЛА КОЛЕДА и внимавайте какво си пожелавате  :-* !
« Последна редакция: Декември 24, 2008, 11:20:35 am от vanselot »

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: TCS, BAS?
« Отговор #23 -: Декември 24, 2008, 11:44:34 am »
Според мен само 95 трябва. Изпълнявам каквото пише в книжката.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: TCS, BAS?
« Отговор #24 -: Декември 24, 2008, 12:27:21 pm »
Ахахах ето кой не е настройвал часовника в тази тема си пролича. Трипа се задържа както каза Mar и после настройваш час, после еднократно трип и настройваш минута и после пак трип за да излезеш от режим настройване. Вчера го пробвах.
За бензина немога да разбера мнението на хората, че трябва да слагат по-високооктаново гориво ако карат по-нова кора????? Какнво си мислите, че като е по-скъп нещо е по-качествен ли??? Двигателя ако е изчислен да се кара с 95 и щом го пише в книгата аз не бих слагал по-високооктанов.
Skype: Slumky

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: TCS, BAS?
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2009, 10:59:29 pm »
Може и въпроса ми да не е за тук но какво значи EPS надписа като дам на контакт.....прочетох статията на колегата но там има ESP ....EPS...е обаче при мен......

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: TCS, BAS?
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2009, 11:02:40 pm »
Може и въпроса ми да не е за тук но какво значи EPS надписа като дам на контакт.....прочетох статията на колегата но там има ESP ....EPS...е обаче при мен......

ел сервото на волана write

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: TCS, BAS?
« Отговор #27 -: Февруари 25, 2009, 07:46:50 am »
Може и въпроса ми да не е за тук но какво значи EPS надписа като дам на контакт.....прочетох статията на колегата но там има ESP ....EPS...е обаче при мен......
Electric Power Steering