Автор Тема: Проблем с регистрацията на Ceed SW  (Прочетена 46145 пъти)

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #30 -: Януари 12, 2009, 01:56:16 pm »
Щом Huyndai са ОК би трябвало и по-малките братчета и сестричета от бранда "Саксийки" да се опрват. (нотка оптимизъм :))))

То няма значение дали е комби, или не. Въпросът е с какъв сертификат идва колата. Хечбека и Про-то също имат възможност да бъдат регистрирани така. Ако я купуваш за товарна N1 3+1 места, също ще имаш проблем. ДНСП били спрели и затрили масива с N1 изобщо, което включва и колегите с Huyndai I30 и Huyndai I30 CW, но доколкото разбрах, Инд Комерс вече са излезли от кашата. Оставаме ние, с КИ-ите.

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #31 -: Януари 12, 2009, 05:14:57 pm »
Дано да е по-скоро, поне преди да дойдат вашите коли. Но така или иначе няма да е тази седмица и в сряда, най-вероятно, ще ходя да видя дали ще ми удължат транзитните номера...  devil

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #32 -: Януари 12, 2009, 05:53:02 pm »
Споко, Другари коли ще има ;D
Днес минах покрай шоу-рума, от пред имаше поне 50 коли ;D

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #33 -: Януари 12, 2009, 05:59:47 pm »
Е то пред щоуруума коли си има. Но това не са тия поръчковите, а наличните за съжаление. Мен ми казаха че ще ми се обадят 1 седмица преди да дойде, за да си организирам финансирането ... Демек моята със сигурност не е била там. Дано поне на колегата е.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #34 -: Януари 14, 2009, 11:55:44 am »
Обаждах се вчера и ме увериха, че ще е готова до края на месеца. От 15.01 (демек утре) почват да им пращат номера на шасита на готовите коли и е въпрос на късмет кога точно ще изпратят твоя ( до края на месеца ). Демек колега, да се надяваме че ще сме от първите  ;D

Успех и на колегата с регистрацията. Дано по скоро бумащините се изчистят
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #35 -: Януари 14, 2009, 12:38:41 pm »
доколкото знам,е изчистена още по миналата седмица.Би трябвало всичко да ОК вече music

Взимайте колите  и се радвайте

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #36 -: Януари 14, 2009, 01:51:15 pm »
Чудесно  ;D
Днес и аз минах през студентски и беше Фулл с Вагончета - бели, piston grey, синички :)

Какъв цвят ще бъде твоята колега? Моята е Piston Grey с летни джанти :) Сега мисля да почвам да се оглеждам за зимни гуменца :)

Вчера бях с моя човек от Мотор Шоу с беличък Pro Cee'd. Оплака ми се че се е разхлопала отзад  :-X


Обаждах се вчера и ме увериха, че ще е готова до края на месеца. От 15.01 (демек утре) почват да им пращат номера на шасита на готовите коли и е въпрос на късмет кога точно ще изпратят твоя ( до края на месеца ). Демек колега, да се надяваме че ще сме от първите  ;D

Успех и на колегата с регистрацията. Дано по скоро бумащините се изчистят

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #37 -: Януари 14, 2009, 01:53:54 pm »
Колега, ще ти пиша на ЛС, че оспамихме темата и ще нииии  gun nunu budo
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #38 -: Януари 14, 2009, 01:57:35 pm »
Чудесно  ;D
Днес и аз минах през студентски и беше Фулл с Вагончета - бели, piston grey, синички :)

Какъв цвят ще бъде твоята колега? Моята е Piston Grey с летни джанти :) Сега мисля да почвам да се оглеждам за зимни гуменца :)

Вчера бях с моя човек от Мотор Шоу с беличък Pro Cee'd. Оплака ми се че се е разхлопала отзад  :-X


Обаждах се вчера и ме увериха, че ще е готова до края на месеца. От 15.01 (демек утре) почват да им пращат номера на шасита на готовите коли и е въпрос на късмет кога точно ще изпратят твоя ( до края на месеца ). Демек колега, да се надяваме че ще сме от първите  ;D

Успех и на колегата с регистрацията. Дано по скоро бумащините се изчистят
ами,това си е проблемия заден десен амортесьор.Да отива да му го подменят

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #39 -: Януари 15, 2009, 02:25:37 pm »
Колеги, да ви се похваля!
Днес успешно...
...удължих срока на транзитните си номера с още един месец.
Ама се вързахте нали, помислихте си, че съм я регистрирал? ;D Няма такова нещо, просто в неделя се навършват 30 дни от мъчителната покупка на КИА Сийд Комби, която не може да има български регистрационни табели. Утре ще купя жито с пудра захар и в неделя ще почерпя най-близките.
А сега сериозно: Благодарности към наистина любезния майор в КАТ Сливен, който ми даде възможност да си карам колата още един месец, докато чакаме нещата уж да се подредят ok. При това цялата работа не ми костваше нито стотинка, при положение, че транзитни номера не се удължавали - купували се Нови (парадокс)! Сега карам със старите и с временния талон, в който има печат, че валидността му се удължава.
Надеждата умира последна!
Пък и трябва да се научим да се радваме и на малкото... >:(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #40 -: Януари 15, 2009, 02:33:58 pm »
ех,поредната пародия в нашата държава silen

Добре де,да те питам само.Ако сагата продължи повече,няма ли да я регистрираш като нормална кола krivogled

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #41 -: Януари 15, 2009, 02:49:10 pm »
и да изгуби 5-6 хиляди лева ?
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #42 -: Януари 15, 2009, 03:02:49 pm »
може и да спечели.Ако реши да ги жилне по договора който е сключил,предполагам там е спомената с каква цел е взета колата.Човека няма проблем със сертификата.Следователно е подведен от доставчика.Следователно,може да го прекара по някой закон да вземе повечко :-*

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #43 -: Януари 15, 2009, 04:58:17 pm »
............ми то е ясно, че рано или късно човека ще трябва иска или не, да си регистрира колата, пък било то и като стандартен автомобил, ама му стискам палци дано по-скоро да се оправи проблема със сертификата, щото иначе ще трябва май адвокати да се намесят наистина...реално това си е подвеждане, неспазване на договорените отношения по договор.......или да си го кажем директно ИЗМАМА!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #44 -: Януари 15, 2009, 05:52:58 pm »
Добре де,да те питам само.Ако сагата продължи повече,няма ли да я регистрираш като нормална кола krivogled


Това беше второто предложение от КИА Мотърс. Щели да ми извадят сертификат, че колата е лека. Това, разбира се, при положение, че не ми се чакало. Първото беше да ми я направят за тяхна сметка 1+1. И двете не стават. Аз имам договор с фирма Мотосенси ООД, гр.Стара Загора, че ми продава автомобил Киа с номер дрън-дрън - ТОВАРЕН. В декларацията от КИА, която замества сертификата, пише, че колата е категория N1, 3+1 места. Това е. Единствено товарни автомобили и такива с над 5 места минават за фирмен разход. Аз затова съм я купил. Ако исках лека кола, първо нямаше да е на името на фирмата, второ - може би нямаше да е КИА, и трето - вече щеше да е регистрирана.
Плюсовете колата да ти е товарна и да ти е на фирмата са много:
1. Ползваш данъчен кредит, както каза колегата, спестяваш към 5000 лв.
2. Имаш право да изписваш гориво за нуждите на фирмата, с прости думи, спестяваш си ДДС на бензина.
3. Данъкът ти в данъчното не е 300 лв на година, а 10-20
4. Поддръжката на колата също ти излиза с 20% по-евтино, защото ползваш ДДС на частите и труда.
Да не говорим, че всички тези разходи ти се намаляват от приходите на фирмата, върху които дължиш 10 процента данък печалба.
Така че не мога с лека ръка да прежаля всичко това само и само да имам номера.
Ако проблемът не се реши бих се съгласил на два варианта:
1. От КИА да ми върнат стойността на ДДС-то и да ми преиздадат фактурата на мое име, за да си я регистрирам като лична;
2. Да им върна колата, а те да ми върнат пълната сума плюс всички разходи до момента - 1350 лв каско и ГО, 40 лв за транзитни номера, 25 лв за месечна и 67 лв за годишна винетка за 2009.
Между другото, писах на Комисия за Защита на потребителя, както и на Частен случай от БНТ. Днес ми се обадиха от Комисията, бяха много любезни, но за съжаление се оказа, че те не защитават интересите на юридически лица. Вчера получих имейл от Владо Береану, в който ми искаха телефон за контакти. Дано поне те се обадят. Ако ще ме дават по телевизията - ще ви кажа  ;D
Поне са ми публикували писмото:
http://www.bnt.bg/bg/productions/about/72/studio_chasten_sluchaj