Автор Тема: Проблем с регистрацията на Ceed SW  (Прочетена 46242 пъти)

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Проблем с регистрацията на Ceed SW
« -: Декември 23, 2008, 09:18:30 am »
Здравейте,
от седмица съм щастлив собственик на 1.6 Sporty Wagon. Радостта ми, обаче бързо се помрачи, когато се оказа, че не мога да регистрирам колата в КАТ Сливен, защото имало някакво ново разпореждане да не се регистрират автомобили с 3+1 места като N1 (лекотоварни) и не ми признаха Декларацията за притежание на Сертификат за съответствие. От Киа Мотърс ме увериха, че става въпрос за някакво временно недоразумение, по което се работи и в рамките на няколко дни се очаква положително решение. Е да, но когато човек изсипе една торба пари за нова кола очаква всичко да бъде наред и иска нещата да се уредят гладко и безпроблемно.
Има ли някой по-подробна информация по случая, има ли и други с такъв проблем и има ли някой от вас, който вече е регистрирал такъв автомобил като N1 3+1 места.
Благодаря ви предварително и ви желая весели празници. Моите ще имат леко горчив вкус... :(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #1 -: Декември 23, 2008, 09:25:38 am »
добре де,защо не я остви от киа да ти минат кат и направо да си я вземеш с номерата krivogled

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #2 -: Декември 23, 2008, 09:27:37 am »
...защото я купих от Стара Загора и я докарах на ход до Сливен с временни номера. В Сливен няма дилър на Киа... :(

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #3 -: Декември 23, 2008, 12:40:33 pm »
много интересно "ново разпореждане".....попитай в някой друг КАТ....да не би Сливенлии да се ебават
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #4 -: Декември 23, 2008, 01:07:55 pm »
Тази сутрин говорих с г-н Хари Иванчев, беше много любезен и ми обясни, че поради някаква причина целият масив в КАТ, относно категория N1, се е сринал и сега като чукнат да видят модела им излиза, че в България няма регистрирани такива коли. Представители на Киа в момента водели преговори в Технотест за да им признаят наново сертификата за типово одобрение. Явно КАТ играе с Технотест, за да кара хората да дават пари за глупости.
Инак, че капитан Стойков в КАТ Сливен серийно трови живота на хората, не е тайна. Притеснявам се, че дори ако се оправят нещата със сертификата, ще имам проблем с него, на местно ниво. Ще отида да си регистрирам колата с адвокат. Не може да имаш всички необходими документи, които изисква наредба I-45, и да се намери някой, който да те гледа в очите и да ти казва че нямаш еди какво си. Все пак става въпрос за автомобил, който се произвежда в ЕС, продава се в ЕС, има всички необходими сертификати, купуваш го от официалния вносител за страната, който ти дава Декларация за съответствие и всичко останало. КАТ не е орган, който тълкува наредбите и документите, а който ги изпълнява. В случая мисля, че проблемът е изцяло техен и че нямат никакво законно основание да не ми регистрират колата. Разбира се, ако проблемът наистина е в тяхната система...

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #5 -: Декември 23, 2008, 02:00:16 pm »
смятам 4е си напълно прав.....преебан ама прав....дано поне новогодишно да подкараш хавтомобиля
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #6 -: Декември 23, 2008, 02:59:05 pm »
аз взех моята миналата седмица от КИА София регестрирана като 3+1 товарна
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #7 -: Декември 23, 2008, 02:59:46 pm »
дано поне новогодишно да подкараш хавтомобиля

Благодаря ти за пожеланията! Аз и сега си го карам с транзитните номера, но това, "новогодишното" май няма да стане. Преди малко говорих с някой от Киа, който ме "успокои", че при мен проблемът е с 1 кола, пък на него му тежели 100. Е да, ама аз дадох накуп 29000 лева миналата седмица и сега само мога да си мечтая да си взема "европейските" номера. Пък човекът от Киа ще си изкара безгрижно Коледа и Нова Година и няма да тръпне в очакване на 5 Януари, за да се надява, че тогава нещата ще се оправят. Освен това проблемът май не е в системата на КАТ, а в сертификата, защото в момента хора от Киа били в Технотест, за да оправят проблема. На всичкото отгоре "май" оттук нататък, ако изобщо възобновят тази регистрация, тя щяла да се извършва само в София. Ами като фирмата ми е регистрирана в Сливен? Какво правим? Законите са едни за София, а други в Сливен, така ли? Нали в рамките на целия Европейски съюз трябва да е едно и също? Не знам дали мога да я регистрирам поне като лека, защото нямам сертификат за такава, пък и няма да мога да си ползвам ДДС-то за фирмата. Не мога да я регистрирам и като товарна, заради проблема по-горе. Единственият начин, според КАТ-Сливен, е Технотест в Шумен, махам седалките, слагам решетки и я правя 1+1. Е да, ама аз ако исках да си купя баничарка щях да дам 15000 за някоя Шкода или Дачия, а не два пъти повече за Киа. Освен това като си сложа отново седалките и си кача детето отзад, кой ще ми плаща всеки път актовете, че возя повече от двама души...
Уф, пак се ядосах... >:(

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #8 -: Декември 23, 2008, 03:02:22 pm »
аз взех моята миналата седмица от КИА София регестрирана като 3+1 товарна

Хванал си последния влак, честито! Аз нямах този късмет.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #9 -: Декември 23, 2008, 03:25:10 pm »
Другарю Gafasoff, не се нерви толкоз, все пак караш КИА bravo bravo bravo

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #10 -: Декември 23, 2008, 04:24:47 pm »
Другарю Gafasoff, не се нерви толкоз, все пак караш КИА bravo bravo bravo


Колегата именно заради това се нерви....че кара Киа...ако не си про4ел...."Освен това проблемът май не е в системата на КАТ, а в сертификата, защото в момента хора от Киа били в Технотест, за да оправят проблема"
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #11 -: Декември 23, 2008, 05:15:56 pm »
Последната информация е, че ДНСП, сега  ППООРП, едностранно са изтеглили всички сертификати за регистрация на МПС тип N1. Сещате се, че едно споразумение не може да бъде оттеглено ей така, защото на някой жена му не му е пуснала предишната вечер. Обещанията са, че до Нова година ще има решение, каквото и да е то. Не ми остана нищо друго, освен да чакам и да псувам българската ни оправия.
Колкото до колата, знам, че колегата Светко много е патил, но аз засега не мога да кажа нищо лошо. Вярно, че съм минал само 300 км, но впечатленията ми са страхотни. Дано поне тук всичко да е наред, все пак колата няма нищо общо с българските институции... silen

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #12 -: Декември 23, 2008, 05:33:07 pm »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #13 -: Декември 29, 2008, 03:28:01 pm »
Нова информация от кухнята: Чакаме да минат празниците (то беше ясно) и се надяваме на 5-6 януари догодина да се вземе решение. Е, всичко това си има и хубава страна - някой ден, живот и здраве, когато си регистрирам колата, ще се води 2009...  ;D

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #14 -: Януари 10, 2009, 10:29:24 am »
Колега има ли развитие по ишуто с регистрацията и ползването на данъчен кредит, че скоро и на мойта глава ще дойде :)