Автор Тема: Проблем с регистрацията на Ceed SW  (Прочетена 46196 пъти)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #60 -: Януари 21, 2009, 02:14:49 pm »
Е щом лизингови минават, значи става. Просто в КАТ те ебават нещо  %)
Guns don't kill people ... people kill people ...

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #61 -: Януари 21, 2009, 04:37:07 pm »
Е щом лизингови минават, значи става. Просто в КАТ те ебават нещо  %)
ами точно обратното, проблема все повече започва да лъсва че не е в КАТ а в...КМБ

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #62 -: Януари 21, 2009, 06:19:09 pm »
ами точно обратното, проблема все повече започва да лъсва че не е в КАТ а в...КМБ

Именно!
Преди малко се върнах от КАТ. Виждам, че хората там вече всячески се опитват да ме регистрират, за да им се махна от главата. Бъркат в компютъра - няма такива коли, регистрирани по този начин. Звъня в КИА, дават ми копие от голям талон на такава кола, регистрирана днес, показвам го - намират колата, но не намират протокол от Технотест, или сертификат, въз основа на който са я регистрирали. Явно тоя номер за момента минава само в София. Телефони КАТ Сливен - КАТ София, всички се чешат, умуват и нищо.
Звънях в Технотест. Реших, щом КИА са успели да извадят протокол оттам за Сийд 3+1 N1, защо пък аз да не мога. Бяха много любезни. Казаха ми, че ако колата притежава заводски сертификат за товарна, срещу 96 лв с ДДС ще ми извадят протокол и за моята. При едно условие: Да им снимам заводската табелка под дясната врата, за да видят каква се води колата. Снимах я, пратих я и се оказа, че колата е излязла от завода... ЛЕК АВТОМОБИЛ. Следователно те не можели да ми извадят протокол за товарна без преоборудване. Единственият начин бил от Киа България да изискат от Словаците нова табелка, съдържаща точно моя номер рама, БЕЗ сертификат за лека.
Това, разбира се, не съм го споменавал в КАТ по обясними причини.
Междурвеменно, някои господа от КИА в София престанаха да си вдигат телефона, като видят че звъня аз. Хари Иванчев е в Украйна, въобще, оставиха ме да се боря сам. Коректно, нали?
Утре ще ходя следобед отново. От КАТ ми обещаха да проучат въпроса и да намерим някакво решение.
С риск да заприличам малко на колегата Светко ще кажа:
Хора, Не си купувайте Киа Сийд -Товарна, ама никога. Работата явно е пълно менте!
« Последна редакция: Януари 21, 2009, 06:21:30 pm от Gavasoff »

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #63 -: Януари 21, 2009, 08:26:22 pm »
Да ти кажа и аз стигнах до този извод!  devil

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #64 -: Януари 21, 2009, 09:01:06 pm »
Аз съм убеден че проблема е точно в Кия, защото и аз имах проблем като си купих колата, която отново беше платена кеш, в рамките на 45 минити след като си подписах договора с КМБ. Проблема при мен се яви, когато помолих КМБ да ми вземат транзитни номера......ама те извадиха от десет кладенеца вода само и само да ми откажат... Все пак платил съм си колата и бе редно да я взема с транзитни, а не да ходя аз да тичам в КАТ тепърва да си вадя номера, пък и не бях в добро здраве. Но какво се слуи когато отидох.....нещо подобно на твоята история колега (с щастлив завършек), ама все пак след няколко нервни разговора на по-висок тон с Киа успях да си взема номера. Проблема отново бе в прословутият сертификат, ами просто бяха пропуснали да ми го дадат, но иначе ме пратиха сам да си вадя номера....УЖ дали ми комплекта от всички необходими документи.........................НЯМАМ ДУМИ!!!
Докога персонала на КМБ ще прави хората на маймуни, иначе са адски любезни и отзивчиви докато се поръча кола и тя бъде платена, независимо кеш или през лизингова компания...Докога >:(
Много ще ми е интересно да видя тук мнението на някой отговорен човек от Кия по този въпрос...знам че четат също, но..............рядко пишат.....май няма какво да кажат!!!!!!!!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #65 -: Януари 21, 2009, 09:57:39 pm »
ефтиното излиза скъпо 8-)

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #66 -: Януари 22, 2009, 07:45:35 am »
Pro Style, те и после си продължават да са любезни, но не ти вършат работа. Убеждават те, че пролемът е в КАТ Сливен, а всъщност някой не си е свършил работата. Капитанът, който ми отказва регистрацията вече почти 40 дни, този път ми обясни най-подробно, че преди нещата са вървяли някакси и са се регистрирали няколко коли по този начин. КИА, обаче, са имали някакъв проблем с документите, който не са оправили. Затова са им спряли сертификата. Сега са си го подновили, но явно не е въведен в масива на ДНСП и затова не се вижда извън София. Тук стигаме до момента, че може би системата на КАТ е глупава и остаряла, също както едно време - дори да има някаква марка кола в Русе, например, ако се появи същата в Сливен няма да може да бъде регистрирана, трябва Технотест и търчане.
От друга страна започвам да ги разбирам служителите в КАТ. Явно взаимно се следят и дебнат кой как си върши работата и ги е страх да поемат рискове с не особено редовни регистрации (въпреки, че аз в случая съм изряден, даже и те ми го казаха).
Lilostich, не си съвсем прав. Не мисля, че да си купиш КИА за 30 000 е евтино. Има и доста по-евтини "леки" коли, ако гледаме парите. За мен в случая беше важно да си купя кола, която да има повече от 2 седалки и да минава за разход на фирмата. КИА наистина беше най-евтиния вариант при тези мои изисквания, вярно, че дилърът в Стара Загора ми направи допълнителна отстъпка затова, че я платих в брой наведнъж, но това не означава, че като ти дадат колата трябва да те оставят да се оправяш сам. Общо взето в момента тези, които все още имат желание да говорят с мен, са много любезни и прехвърлят топката в КАТ. От КАТ пък казват, че в КИА не са си свършили работата и им казват какво да направят, за да се извърши регистрацията. КИА все още не го прави. Е, това коректно ли е? Трябва да взема адвокатката си, да отида в Стара Загора, да разваля договора по най-важната точка - продават ми автомобил, неотговарящ на спецификациите по договор, така ли? От Технотест бяха категорични само по табелката на купето - Лека кола. Не може нищо да се направи. Това е все едно да ти пишат, че ти продават 1.6, а то да излезе 1.4. (Всъщност, някой знае ли как мога да проверя?) Не искам да връщам колата, защото ми харесва, и защото водя още 2 дела за пълни глупости и знам какъв е пътя - преди всичко бавен. Не мога да чакам толкова. Тази кола ми трябва.
Колкото до господата от КИА: Не се опитвайте да хванете клиент на всяка цена и след това да го оставите да се бори сам. Не може да продавате обиковен лек автомобил, пък после да се чудите как да го направите уж товарен. Моята кола НЕ Е ИЗЛЯЗЛА ОТ ЗАВОДА КАТО ТОВАРНА! Мога да поискам от Технотест писмен отговор в подкрепа на това свое твърдение. От КАТ вчера се смяха, че е трябвало поне единият колан и възглавничка за глава да махнете от задния ред, та поне да прилича на 4 местен.
Днес в 14.00 имам среща с един майор по регистрациите, каза че сутринта ще води разговори насам-натам, за да видим какво ще правим. Ще ви държа в течение.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #67 -: Януари 22, 2009, 08:28:01 am »
аз нямах впредвид самото взимане,а това че не си я оставил КИА да ти я регистрират и дадът с готови номера талони :-*

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #68 -: Януари 22, 2009, 10:09:25 am »
аз нямах впредвид самото взимане,а това че не си я оставил КИА да ти я регистрират и дадът с готови номера талони :-*
ми точно там е проблема Лило, че КМБ не се ангажират никак за регистрацията на кола :o

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #69 -: Януари 22, 2009, 10:32:00 am »
Е защо да не се ангажират ? Мен си ме питаха, но тъй като си избрах лизинг и се разбрахме че лизинговата компания ще ми я регистрира. Е не съм SW, а Pro_Cee'd, но не мисля че това е от значение. Просто трябва да им платиш.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #70 -: Януари 22, 2009, 10:36:48 am »
На мен никой не ми е предлагал такова нещо, поне в Стара Загора, откъдето я купих.
Дано днес нещата са се оправили в КАТ и да успея да мина.

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #71 -: Януари 22, 2009, 10:55:24 am »
Сега като се замислих аз сам ги питах. Понеже съм нон стоп на работа и нямам никакво време да се занимавам, а първоначално мислих да си платя колата с кредит ( демек кеш ) и ги питах дали може те да ми я регистрират като им заплатя. И в салона в София си ми казаха, че това си им е като услуга и го предлагат. Тяхна грешка е че може би не споменават за тази услуга сами.

Но това е минало вече. Надявам се решението на проблема ти да дойде съвсем скоро и да се радваш на колицата пълноценно. Все пак нека не обира тя неуредиците в КМБ и нашето законодателство.

Успех  ;D
Guns don't kill people ... people kill people ...

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #72 -: Януари 22, 2009, 10:56:53 am »
Успех!
 ;D ;D ;D

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #73 -: Януари 22, 2009, 12:24:39 pm »
Благодаря ви, ще ми е нужен!
Според мен, официалните вносители на автомобили е редно не като "опция", а "серийно" да ти продават колата регистрирана. В един момент ти се обаждат по телефона - "Добър ден, заповядайте да си вземете колата, ето документите, ето талона, подпишете тук, всичко хубаво". В много страни е така. В Щатите пък ти я дават с пълен резервоар, като бонус, дори ако я купуваш втора ръка от някоя автокъща. Регистрационните табели се купуват един път завинаги и се получават по пощата. Вярно, че тук не сме Щатите, въпросът с регистрацията на нови автомобили е лично решение на всяка фирма, продаваща коли. Все пак нали всичко се прави за Н.В Клиента...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #74 -: Януари 22, 2009, 12:53:20 pm »
много си прав,че така правят.Аз така си я поръчах,защото знам какво е да се редиш в софииския кат.Затова се възползвах.То пък явно било за добре.Макар че едва ли примен щеше да има проблем,тъй като колата си е лека

Айде,минавай,давай рушвети,само да приключи одисеята