Автор Тема: Проблем с регистрацията на Ceed SW  (Прочетена 46136 пъти)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #75 -: Януари 22, 2009, 01:05:46 pm »
Благодаря ви, ще ми е нужен!
Според мен, официалните вносители на автомобили е редно не като "опция", а "серийно" да ти продават колата регистрирана. В един момент ти се обаждат по телефона - "Добър ден, заповядайте да си вземете колата, ето документите, ето талона, подпишете тук, всичко хубаво". В много страни е така. В Щатите пък ти я дават с пълен резервоар, като бонус, дори ако я купуваш втора ръка от някоя автокъща. Регистрационните табели се купуват един път завинаги и се получават по пощата. Вярно, че тук не сме Щатите, въпросът с регистрацията на нови автомобили е лично решение на всяка фирма, продаваща коли. Все пак нали всичко се прави за Н.В Клиента...

Не го предлагат серийно по много причини. Главното е че повечето хора в БГ нямат достатъчно средства да си изплатят парите наведнъж, а го правят с лизинг. Тук лизинговата компания пък сама си регистрира всичко защото трябва да е на нейно име и тн. Също така има и хора които сами искат да си я регистрират. Нямат търпение да си вземат колата и тръгват да си се мотаят по КАТ. Да не говорим че има хора които са с по такива претенции от към номера и също искат сами да се оправят, за да си уреждат номера с 10 еднакви цифри. КИА не могат да поемат сами такава инициатива, освен ако не си поискал услугата, за което ги разбирам. Грешката им може би е, че не предлагат тази услуга винаги и някой който не си попита, няма и да разбере че това е възможно.

Важното е всичко да си дойде по местата на края.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #76 -: Януари 22, 2009, 01:09:15 pm »
Глупости,на мен си ми предложиха без да ми се натискат.
Искате ли, Искам

Давате ХХХ лв и ОК :-*

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #77 -: Януари 22, 2009, 01:46:14 pm »
Е да, ама на човека не са. Зависи на кой и кога попаднеш. И пак са те питали, а не са я регистрирали сами.
Guns don't kill people ... people kill people ...

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #78 -: Януари 22, 2009, 01:49:37 pm »
и на мен ми предложиха тогава в София.обясниха ми че колите даже не се карат в КАТ а по тяхна заявка идват от КАТ на място с готови талони и номера.разбира се това се заплаща. даже мисля че цената беше към 250 лв.преди две години.може и да греша в цената.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #79 -: Януари 22, 2009, 01:54:18 pm »
хм,на мен май излезна около 200.Това по спомени

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #80 -: Януари 22, 2009, 02:02:01 pm »
На мен ми предложиха те да я регистритрат. Цената, доколкото си спомням, на услугата беше 138 лева. Допълнително още около 60 лева за разходи около регистрацията. Така че излезе към 200 лева. Но все пак при повечето от нас става въпрос за лека кола на частно лице. Интересно е дали предлагат регистрация за случаи като този на колегата.

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #81 -: Януари 22, 2009, 02:48:44 pm »
Е, да не се отнасяме...
Върнаха ме. Пак не стана. В КАТ ми казаха, че и Технотест да мина - пак нямало да я регистрират като товарна. Не била преоборудвана като такава. Викам, абе нали имам декларация от КИА, че е товарна. Топката си е в КИА, вие сте си изрядни, каквото изисква наредбата ви го представям. И да има някакви несъответствия - КИА да се оправят... Не можело. Всеки си пазел хляба.
Не знам вече... Това е пълен абсурд.  devil

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #82 -: Януари 22, 2009, 02:56:59 pm »
А пита ли ги да им платиш и те да я регистрират ?
Guns don't kill people ... people kill people ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #83 -: Януари 22, 2009, 03:49:08 pm »
е сега след такова раздухване,ме съмнява

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #84 -: Януари 22, 2009, 04:58:21 pm »
Gavasoff говори с КМБ да ти я регистират като товарна в Сф...да видим дали ще заемат с тази нелека задача....пък и да видим дали само в страната има такъв проблем.
Какво стана с медийното отразяване, някакво развитие?

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #85 -: Януари 22, 2009, 07:02:45 pm »
С медийното развитие не стана нищо. Никой не се обади.
Колкото до регистрацията, явно в София всичко е наред, защото някой мисли малко повече. Тук не мислят. Говорихме няколко пъти с Хари Иванчев, ще търсим вариант да я регистрираме в София, и после да я пререгистрирам в Сливен. Имам "устното" уверение от тукашния КАТ, че само така биха я регистрирали. Нямало да ми признаят дори протокол от Технотест (какъвто се оказа, че мога да си извадя), защото колата не била преоборудвана за товарна. Питах ги, е добре де, защо трябва да е преоборудвана, кой казва как трябва да бъде, нали уж като минеш Технотест всичко е ок. От Технотест ми казаха, че на база вече издадения протокол на колата, минала изпитания, ще ми извадят протокол и за моята, така както трябва да бъде регистрирана - 3+1, товарна. Е да, ама от КАТ нямало да ми го признаят. Е как, нали именно Технотест е интституцията, в която можеш да отидеш с четири кръстосани тръби и на тях монтирани четири колела и те да кажат, аджеба, това кола ли е, какво е и как да се регистрира. Е да, ама не. Ха сега, деца кажете...
Тук е мястото да се извиня на хората от КИА за по-грубия ми тон в предишните ми постове, но наистина смятах, че нещата са омазани при тях. Сега като гледам, нещата са омазани в КАТ, ДНСП, ИА АА, МТ, или Господ знае къде. Един дава, друг не дава, все едно става въпрос за различни държави, а не за различни градове. Вече не знам към кой да се обърна за помощ, защото проблемът няма конкретно лице. Има някаква злонамереност, некомпетентност или и двете заедно, някъде там по държавните институции, но никой не ти казва точно къде. Оказа се, че и КИА, и Технотест са изпълнили своята част от задачата, и единствено КАТ София е успял да проумее за какво става въпрос.
Да се надяваме, че ще успея да я регистрирам в София. Ако ли не, ще отида да я регистрирам в Словакия и ще си карам с Жилинския номер, и без това е модерно да се кара със чужди номера...  :-*

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #86 -: Януари 22, 2009, 07:12:35 pm »
най-накрая светлина в дъното на тунела ;D

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #87 -: Януари 22, 2009, 07:24:57 pm »
Значи кучето заровено в двора на КАТ Сливен, така ли излиза? devil

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #88 -: Януари 22, 2009, 08:22:09 pm »
най-накрая светлина в дъното на тунела ;D

По-скоро в момента търсим тунел, пък дали в него ще има светлина, не се знае...

Значи кучето заровено в двора на КАТ Сливен, така ли излиза? devil

По-скоро в КАТ - Провинция ( да ме извиняват хората, които не са от София, ако това звучи унизително. Извинението ми не визира служителите на КАТ-овете извън София, разбира се). Моят голям грях се оказа, че фирмата ми е регистрирана в Сливен. Ако беше регистрирана в София, откъдето съм аз самият, нещата вече щяха да са други...

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #89 -: Януари 22, 2009, 09:03:10 pm »
Казах ви аз по горе, че щом други са успяли да се регистрират, то проблема е в тъпия КАТ както винаги, а не в КМБ. Надявам се по скоро да се оправиш.
Guns don't kill people ... people kill people ...