Автор Тема: Проблем с регистрацията на Ceed SW  (Прочетена 46160 пъти)

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #90 -: Януари 23, 2009, 06:30:07 am »
Mihailov, Batkata1, какво стана с вашите коли? Дойдоха ли, регистрирахте ли ги?

(Ега ти, в момента е 6.25 сутринта, цяла нощ сънувам КАТ-аджии, сертификати, пагони, протоколи и накрая не издържах и станах. Дано покупката на нов автомобил не ми се отрази някакси на здравето)...

Днес мисля да звъня на Дамян Войновски в КАТ София. Той бил много добре запознат със случая и ще го помоля да ми даде становище защо ми отказват регистрацията в Сливен. Дано поне той е в час с нещата, да ми обърне внимание и да ги натисне тия буквоеди тук...

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #91 -: Януари 23, 2009, 08:34:33 am »
Mihailov, Batkata1, какво стана с вашите коли? Дойдоха ли, регистрирахте ли ги?

(Ега ти, в момента е 6.25 сутринта, цяла нощ сънувам КАТ-аджии, сертификати, пагони, протоколи и накрая не издържах и станах. Дано покупката на нов автомобил не ми се отрази някакси на здравето)...

Днес мисля да звъня на Дамян Войновски в КАТ София. Той бил много добре запознат със случая и ще го помоля да ми даде становище защо ми отказват регистрацията в Сливен. Дано поне той е в час с нещата, да ми обърне внимание и да ги натисне тия буквоеди тук...

Мен ми се обадиха и ми дадоха дата 28.01, че колата ще ми е в България. Намерих си лизинг на следващия ден,одобриха ме и дори след 2 часа някъде отивам да им превеждам парите и да подписвам. През това време сме уточнили всичко и те подготвят документите, че и за застраховките. Сега отивам да подписвам всичко. Надявам се петък другата седмица да съм яхнал колицата  ;D  yahoo

ПС: батката още чакаше оня ден
Guns don't kill people ... people kill people ...

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #92 -: Януари 23, 2009, 02:42:44 pm »
Мммм да на мен не са ми звънели още. Явно ще дойде с другия "кораб"  :).
Аз ще им я плащам кеш за което май вече съжалих покрай проблемите с твоето вагонче, колега Gavasoff.
В българия щом си плащаш кеш ни пичелиш нищо :)
Както в случая карат те да чакаш като едно време като си поръчва баща ми АЗЛК. Даже той дойде по бързо.

Обаче се усетих на време за опцията те да я регистрират и я приех срещу скромна сума от ~200 лъвчеа.

Поздрави... и Успех със сагата по регистрацията.


Mihailov, Batkata1, какво стана с вашите коли? Дойдоха ли, регистрирахте ли ги?

(Ега ти, в момента е 6.25 сутринта, цяла нощ сънувам КАТ-аджии, сертификати, пагони, протоколи и накрая не издържах и станах. Дано покупката на нов автомобил не ми се отрази някакси на здравето)...

Днес мисля да звъня на Дамян Войновски в КАТ София. Той бил много добре запознат със случая и ще го помоля да ми даде становище защо ми отказват регистрацията в Сливен. Дано поне той е в час с нещата, да ми обърне внимание и да ги натисне тия буквоеди тук...

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #93 -: Януари 23, 2009, 10:25:34 pm »

Обаче се усетих на време за опцията те да я регистрират и я приех срещу скромна сума от ~200 лъвчеа.


Няма да имаш проблеми, щом ще ти я регистрират те, при това в София. Водата я мътят тъпанарите извън столицата, които не си правят труда да четат наредби, закони, правила, както и да се научат да работят с компютри... Понеже видяха, че съм научил наредбите много по-добре от тях, сега няма какво друго да кажат, освен, че в КИА били неграмотни. След хилядите ми разговори и с КИА, и с Технотест, и с КАТ, обаче, се разбра кой е неграмотен. Или просто на някой му изнася КАТ да се прави на неграмотен...
П.П. Преди малко пристигнах в София и ще седя тук колкото е необходимо, за да намерим, заедно с КМБ, изход от ситуацията. Хората са готови да ми съдействат всячески, за да направим регистрацията. Не знам как ще стане, но Явно практиката показва, че когато срещнеш в морето скала е по-добре да я заобиколиш, отколкото да се блъскаш в нея. Срещу КАТ не може да се скача, трябва да се мислят други варианти. Имаме няколко идеи предвид, все някоя ще се подкваси, предполагам...
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 10:30:48 pm от Gavasoff »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #94 -: Януари 23, 2009, 11:38:00 pm »
хаха,утре можем да се видим.Аз съм близо и до КАТ и до КИА
Ако имаш време ,обади се
Оставям ти тел на лс :-*

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #95 -: Януари 27, 2009, 06:48:42 pm »
Днес, 27.01.2009, след любезната подкрепа на хората от КМБ през последните дни, благодарение на готовността за съдействие и търпението от страна на служителка на Технотест АД и след изчерпателната информация, която получих от нея, и всичко това съпроводено от неистови усилия, нерви и излишна енергия от моя страна през последните 40 дни, да се преборя с вятърните мелници...
...НАЙ-НАКРАЯ УСПЯХ! Днес си регистрирах колата в КАТ Сливен.  ;D
Не пожелавам на никой да извърви това, през което преминах аз.
Надявам се оттук нататък постовете ми в този форум да бъдат много по-позитивни, а на всички вас желая да не ви се налага да обяснявате на държавни служители какво е топла и какво е студена вода!  bye

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #96 -: Януари 27, 2009, 07:07:35 pm »
Честито другарю Гавазов yahoo yahoo
Със сигурност таз вечер ракията ще ти доста сладичка ;D ;D
Много безаварийни км

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #97 -: Януари 27, 2009, 07:47:51 pm »
Честито, най-накрая хубава вест в тази тема ;D
Пожелавам ти да навъртиш хиляди безаварийни километри със колата и
много, много хубави моменти занапред!!! ;D

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #98 -: Януари 27, 2009, 08:08:54 pm »
Ехееее, честито. Време беше. Сега да и се нарадваш на колата подобаващо и само безаварийно :)
Guns don't kill people ... people kill people ...

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #99 -: Януари 27, 2009, 08:10:46 pm »
Браво  ;D
Доброто победи  yahoo
Много безаварийни и да си я караш със кеф :)

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #100 -: Януари 27, 2009, 09:02:12 pm »
Браво!Най на края!С кеф да си я караш! yahoo
 ;D

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #101 -: Януари 27, 2009, 10:35:47 pm »
Честито, колега!  bravo

Всеки заслужава да бъде щастлив, а в случая ти си човека! ;D

Аз ще ти пожелая едно нещо: "От всичко, което ти предстои и всичко което си преживял, дано това ти е патилото, за целия ти живот!"

Хайде със здраве да си я ползваш!  bye




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #102 -: Януари 27, 2009, 11:03:45 pm »
Благодаря на всички за пожеланията, радвам се, че имах вашата морална подкрепа, докато се боря със закостенялата бюрокрация в нашата родина!
Ако някой има нужда от юридически и практически съвети, свързани с регистрацията на нови МПС - свиркайте, аз съм насреща. Мога нескромно да заявя, че вече познавам съответните наредби по-добре от служителите на КАТ в страната... yahoo
Мерси още веднъж, успех с бъдещите регистрации на онези от вас, на които предстои приятната емоция да седнат в новите си автомобили!
Безаварийни километри на всички!!! 
drink

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #103 -: Януари 27, 2009, 11:08:00 pm »
сега вече те чакаме на срещите yahoo

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем с регистрацията на Ceed SW
« Отговор #104 -: Януари 28, 2009, 10:11:12 am »
сега вече те чакаме на срещите yahoo

Разбира се, стига да съм в София по това време.  drink
Може и да основа клуб на собствениците на КИА в Сливен с един единствен член - аз  :). Съдейки по отношението и заканите от служителите на КАТ тук, ако някой не им заповяда да правят регистрация на товарни КИИ май дълго време ще си остана единствения с такава. А мисля, че в Сливен до момента няма дори леки Сийд-ове... :o