Автор Тема: Джанти Dare Ghost  (Прочетена 15240 пъти)

Blueboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Джанти Dare Ghost
« -: Ноември 28, 2016, 11:57:37 am »
Привет на всички членове на форума.
Нещо не успях с първия опит да пусна тема, така че се извинявам, ако в един момент се окажат две  sorry
Отскоро с моята съпруга сме горди собственици на бяла Kia Sportage 2012 г.
Реших да сменя за зимата оригиналните 18-цолови джанти с 17-ки, като съм се спрял на тези:

Впечатляват ме с визията си (не им зная качеството), като си мисля че на бялата кола ще отварят много.
Някой има ли представа от марката Dare? Уж се водят английски, но сайта е постен откъм история на фирмата, да не кажа, че няма никаква.
Ще бъда благодарен, ако споделите опита си с джанти от тази марка или поне впечатленията си, ако сте виждали такива.

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2016, 08:48:56 pm »
Уникална е!Слагаш по висока гума и няма ядове колкото и да е мека джантата! Уникална е! ;D bravo

Blueboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2016, 11:21:03 pm »
Благодаря за хубавите думи. Разчитам, че си разбирач ;)
Гумите са ми налични - 225/60R17, взех ги според спецификацията за 17-цоловите джанти.
Попитах на сайта, от където мисля да ги купя, дали са подходящи за КИА-та, като ми отговориха следното:

Thank you for your enquiry.
7X17 10/108/114.3 ET40 DARE GHOST (BLACK/POLISH) 73.1
so assuming you are running 2356017 should be fine
If you require more help or would like to place an order, please call me on 0161 484 3933.
Thanks & Best Regards,


Не са ми ясни някои неща от отговора (числата, които съм болднал), така че зададох въпрос и за тях. Чакам отговора.
« Последна редакция: Ноември 28, 2016, 11:39:28 pm от Blueboy »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2016, 08:58:38 am »
Уау! Джантата е брутална!
Иначе не мога да помогна с мнение за марката както и за числата.
2356017 може би е 235/60 R17

Blueboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2016, 05:11:51 pm »
Здравей, мисля че описанието "брутална" е много подходящо  ;D
Англичанинът не ми е върнал отговор все още. За твоето предположение, че 2356017 може би е 235/60 R17, изобщо не съм се сетил. Но същото е логично.
Благодаря за отделеното време.

Blueboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #5 -: Декември 01, 2016, 05:55:23 pm »
Получих отговор на въпросите.
Оказа се, че джантата е с реални 10 отвора, не 5. Пет от тях са за болтове с отстояние 108 и пет за отстояние 114.3.
Числото 73.1 е свързано нещо с централния отвор на джантата, като при закупуване на джантата безплатно изпращат и някакви пръстени, за да паснат джантите на Спортиджа.
Числото 2356017 действително се отнася за гумите - 235/60 R17.
Вече поръчах джантите в комплект с четири секретни болта. Останалите болтове и пръстените са ми безплатни. Всичко излезе около 1150 лв. с доставката до вкъщи. Реално, джантите излизат малко над 230 лв. за брой. Досега не съм инвестирал такива средства за старите ни коли (те не са и заслужавали), но мисля че е изгодна сделка. Пратката ще дойде за 4-5 дни.
Като "обуя" Киа-та ще снимам и ще споделя.
Поздрави

Blueboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #6 -: Декември 02, 2016, 01:42:57 pm »
За тези, които ги интересува, джантите се оказаха "английски" китайци или вероятно "тайванци" (не, че и те не са китайци)  :)
Не се сдържах и попитах англичанина, брандирани ли са джантите или действително се правят във Великобритания.
Отговорът бе:
we have a UK supplier wheels are made in a modern factory in the far east
Оригиналните джанти на Sportage са произведени от тайванската компания Darwin Racing.
Не успях да намеря оплакване за тях във форума. Следователно, ми остава да се надявам, че и новите ми "жълтурковци" няма да са хептен зле  :-[

Blueboy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Джанти Dare Ghost
« Отговор #7 -: Януари 15, 2017, 10:16:05 pm »
Привет отново.
Темата я забравих, защото се отказах от джантите.
За отказването ми надделя не толкова обстоятелството, че са китайски, колкото, че четох за полираните джанти и влиянието на лугата върху тях.
Така де, не ги препоръчват за зимата.
Взех си все пак други джанти - истински  :), от Германия, RC Design RC23 (брандът е дъщерен на Brock)



Днес стигнах да щракна бялата красавица. Ако имаше малко черничко по джантите, щеше да е по-контрастно, но мисля че и така не е зле.
Това са снимки от днешният ми "леден" offroad край Брезник:
« Последна редакция: Януари 15, 2017, 10:19:14 pm от Blueboy »