Автор Тема: Ръжда  (Прочетена 3513 пъти)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Ръжда
« -: Декември 24, 2008, 04:59:17 pm »
От няколко дена мисля върху проблема, който ще видите от снимките. Някой от хората които са със стоманени джанти да споделят дали имат този проблем. И според вас какво да правя да им я водя в сервиза да я оправят ли?












Май са много големи снимките, но ако има проблем ще ги намаля и ще ги кача пак :)
Skype: Slumky

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Ръжда
« Отговор #1 -: Декември 27, 2008, 04:00:46 pm »
Slumk ако се сещаш след като е валял дъжд по спирачния диск имаме следи от ръжда. Според мен им звънни да видиш кво ще ти кажат, ако трябва отиди до сервиза.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Ръжда
« Отговор #2 -: Декември 28, 2008, 02:45:46 pm »
proc, аз това с капчиците ръжда по спирачните дискове съм го виждал и на Гранд Чероки и на Ауди. не мисля, че е проблем. И аз съм със стоманени джанти на зимните гуми и забелязвам ръждица по главините на задните гуми. Незнам дали е нормално, ама ако се загледаш по всяка по-стара кола си го има това. Сий'д-а колкото и да е нов, веднъж излязъл от магазина по-нов няма да става и като го изложиш на външни атмосферни условия тези елементи (спирачни дискове, главини и т.н.), които са в почти пряк достъп с вода, сняг, лед, луга и т.н., според мен е нормално метала да реагира по този начин.

Това е мое мнение, ако имате наблюдение над други марки, кажете ми, че несъм прав.




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Ръжда
« Отговор #3 -: Декември 28, 2008, 04:21:49 pm »
И аз съм виждал на много дискове ръжда. Това е защото те се прявят от матеряли, който трябва да работят на висока температура, да имат добро сцепление за да спира колата и да не се изтъркват прекалено бързо. За тях корозията е от второстепенна важност на фона на другите фактори, а дори бих казал, че въобше не ги интересува, защото след втората спирачка няма и грам ръжда по тях. И мойте ръждясват и скърцат в началото като изкарам колата, ама не им обръщам внимание въпреки, че е хубаво да кажем, че на голфът ми който е на почти 20 години и спи на улицата няма такива проблеми. Тази ръжда обаче по главините както каза D-train (незнаех, че се казват така) ми се струва, че ако не я спрем след година - 2 примерно зе изяде метала и ще стане опасно. В Кия за метали които не корозират от вода, луга и сняг или поне такива които корозират по-малко не са ли чували. Доколкото знам много алуминиеви сплави имат здравина, леки са а и некорозират...
« Последна редакция: Декември 28, 2008, 04:25:05 pm от Slumk »
Skype: Slumky

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Ръжда
« Отговор #4 -: Декември 29, 2008, 10:32:45 am »
Аз докато четях темата и дъщеря ми минаваше и като разбра какъв е проблема каза - да и лиснат малко кока-кола и ще светне.
Верно има и преобразователи които оксидират после външния слой метал и спират ръждясването или поне го забавят, ама си мисля че главината е достатъчно дебела за да има проблем с ръждата докато колата съществува.
В крайна сметка при нормална употреба (ако няма много луга по пътя или нещо друго) наистина това говори за некачествен материал и е интересно в сервиза какво ще "измислят".  :-\

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Ръжда
« Отговор #5 -: Декември 29, 2008, 12:39:44 pm »
Основновното, което исках да кажа на Slumk е да се консултира с Киа. Пък те, че най-вероятно ще кажат, че е нормално е друг въпрос.

П.С.
Slumk в края на краищата скоро си сложи стоманените джанти (може би преди около 2 месеца) и ако тогава не е имало ръжда, да ти кажат що така изведнъж.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!