Автор Тема: ZA FORSIRANE PRI SMIANA NA SKOROSTITE  (Прочетена 2483 пъти)

sertaki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
ZA FORSIRANE PRI SMIANA NA SKOROSTITE
« -: Декември 25, 2008, 05:58:59 pm »
MOLIA DAITE MI SAVET.PRI SMIANA NA SKOROSTITE SLED KATO NATISNA SAEDINITELIA SE 4UVA LEKO FORSIRANE NA DVIGATELIA.DALI E NORMALNO?na 400 km sme .


може ли на кирилица и с малки букви, благодаря!
« Последна редакция: Декември 26, 2008, 11:53:25 am от Петър »

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: ZA FORSIRANE PRI SMIANA NA SKOROSTITE
« Отговор #1 -: Декември 25, 2008, 08:31:09 pm »
Здрасти колега! И честита Коледа!
Не мисля че трябва да се притесняваш - предполагам, че още не си свикнал напълно с колата

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: ZA FORSIRANE PRI SMIANA NA SKOROSTITE
« Отговор #2 -: Декември 25, 2008, 08:48:53 pm »
Предполагам, це си с 1,4 бензиновият двигател? Независимо дали съм познал мойто мнение е, че няма проблем. Пробвай по-бързо да отпускаш педала на гаста при смяната на предавки. Просто се забавяш и затова се получава така. Всичките двигатели са малки което ги прави бързооборотни и който е карал стар и по-голям двигател може да не е свикнал. Като тествах Сиида с 1,4 литров двигател и при мен се получаваше така и човека каза, че това била някаква система която ти дава възможност да сменяш предавките по-борзо. Според мен това са пълни глупости :)
Skype: Slumky

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: ZA FORSIRANE PRI SMIANA NA SKOROSTITE
« Отговор #3 -: Декември 29, 2008, 11:03:01 am »
Аз съм 1,4 литров. И при мен става така. Понякога. Аз съм на 3000км и определено мисля че е въпрос на навик. Наистина е бързооборотен и дори е по-добре да започнеш с отпускането на газта и тогава съединителя при смяна на скороста.
Това за новата система и по бързата смяна също е възможно щото оборотите не падат рязко и като включиш на горна няма това характерно усещане за придърпване. Превключването по принцип става по плавно само дето моторчето си е винаги във високи обороти, но за този двигател така са нещата по принцип.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: ZA FORSIRANE PRI SMIANA NA SKOROSTITE
« Отговор #4 -: Декември 29, 2008, 01:09:59 pm »
няма богопомазини тук ей.Аман devil