Автор Тема: Киа Карнивал 2006- демонтаж на последни 2 седалки  (Прочетена 29247 пъти)

hirohito

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте,
Преди една седмица си купих Карнивал. Никога не съм имал Киа, но ми трябва голяма кола и честно казано по-голяма в този клас не намерих. Засега съм доста доволен, но открих много дразнещ проблем- не мога да демонтирам последните две седалки. Как ли не ги мъчих. По инструкция, по нашенски- не става. С предния собственик ги мъчихме и пак не може. Той, човекът, само ги е махал и ги слагал негов приятел, та явно онзи ги е сложил зле и сега нямат махане.
Има ли някой идея:
1. Какво да направя сам, за да ги махна?
2. Къде да отида- сервиз, магазин или каквото и да е, за да ми помогнат да ги махнем. Но очевидно помагащият ще трябва да знае какво прави.
Дано някой от вас да знае, че аз очевидно сам не мога да се справя?

« Последна редакция: Декември 18, 2016, 06:30:31 pm от hirohito »

wolf_882

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Киа Карнивал 2006- демонтаж на последни 2 седалки
« Отговор #1 -: Март 18, 2017, 09:28:39 pm »
Отваряш багажника , между пода и седалките на всяка една има едно малко черно коланче дълго към 10 см , дърпаш и вдигаш нагоре, като ги слагаш после , натискаш по силно щракне механизма и си готов  bye

lubo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Успя ли да махнеш седалките !?!?

georgioiv

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Киа Карнивал 2006- демонтаж на последни 2 седалки
« Отговор #3 -: Септември 06, 2018, 03:47:37 pm »
Ако са неправилно сложени има малко проблем при махането. Познава се - ако се движи напред - назад нормално, значи са добре сложени. Ако не се движи или се движи трудно - значи е сложена зле и трябва малко сила и ум за да се разкачи :)