Автор Тема: Покупка на Соренто  (Прочетена 12995 пъти)

vpencheff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Покупка на Соренто
« -: Декември 27, 2016, 12:58:40 pm »
Здравейте,
Регистрирах се във форума, тъй като възнамерявам да стана собственик на марката (надявам се скоро! ). Ориентирал съм се към Соренто, и по-конкретно към един екземпляр от 2004г., автоматик, 2.5 дизел. Четох за проблеми с двигателите от тези години, което доста ме притеснява. Това, което ми харесва в колата е дизайна, добрите отзиви за поведението на сняг и кал и комфорта при извънградско пътуване. Дотук това е всичко, от което търся от автомобила. Искам да чуя мнения на собственици на коли от тези години, какво да гледам при покупката, какви опасности от тежки ремонти се крият пред мен след покупка, за да съм наясно с рисковете. Въобще съвети към един бъдещ собственик. Благодаря предварително за отзивчивостта ви и Честито рождество Христово на всички!

Atanasmixailov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #1 -: Декември 27, 2016, 09:38:31 pm »
Здрасти колега аз имаи 2003г соренто ръчка 2.5 дизел 140 КС и съм доволен но знам че автомата е хубав след 2005г евтин автомобил  за подръжка гори моя около 10нафта смесено има много такива на части и може да си купиш всичко по голямо за смешни пари

botceto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #2 -: Декември 28, 2016, 11:57:42 am »
Здравейте колеги.Току що се регистрирах с цел да разбера от извора дали е за мен КИА Соренто. Изискванията ми към колата са:
-след 2006г
-автоматик
-голяма кола
-по висока проходимост от обикновена кола(шофиране по черен път)
Колата ще се кара предимно по асфалт и малко черни пътища,ще се кара ежедневно и всеки уикенд извънградско. Бюджет 10-12к.
Въпросите ми са:
-бензин с газ или дизел
-оборудване гледам има два варианта ЕХ и LX
-за какво най вече да гледам при покупката
Благодаря на отзовалите се и весели празници write

botceto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #3 -: Декември 30, 2016, 01:30:18 pm »
Брей че активен форум:( Явно няма да се получи. Ще се допитам другаде :-\

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #4 -: Декември 30, 2016, 02:17:08 pm »
Не очаквай тук да получиш отговор: "Това е колата, взимай!" Първо отвори темите във форума, попрочети кое как и т.н. пък после питай нещо конкретно. И, да - моето Соренто е перфектно и ми харесва, отговаря на повечето критерии, които си написал, но не знам твоето какво ще излезе.

botceto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #5 -: Януари 03, 2017, 08:45:46 am »
Aми доста изчетох,но така и не разбрах следните неща:
-кой е безпроблемният мотор
- носи ли на газ бензиновото
-за какво да внимавам при покупката
-в офроуд форума някои казват че мотора е консуматив????

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #6 -: Януари 07, 2017, 02:43:44 am »
В офроуд форума всяка втора фраза е "паркетен джип" опа  исках да кажа сув. Там на мода са Нисан Патрол и други извращения за 4тия свят където единствено офроуд машина може да се движи и то с определена скорост щото там магистрала и път няма , просто няма но има камили те са най-проходими. Също така има свинари и камилари с калашници  така за по сигурно да си пазят козите ,но това е друга тема . Толкова за офроуд форума , бензиновите мотори не са лоши нито дизеловите , газифициране  не е проблем важен фактор е сервиза  дали ще ти направи коректна настройката на газовото за да нямаш проблем с картата . Много важно е и каква система ще сложиш . Относно дизела много е изписано във форума има много колеги , собственици на дизели така , че ти си решаваш.

botceto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #7 -: Януари 19, 2017, 11:21:53 am »
А може ли някой да каже автоматика дали е проблемен и за какво най вече да се оглеждам преди покупката?Някакви специфични болежки ако мога да избегна. ;D

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #8 -: Януари 19, 2017, 03:35:57 pm »
 Автоматът е перфектен, но този след 2006. Превключва плавно и набира сравнително добре. Моторът от 170кс е отличен. Разходът е около 13 градско и 11 по магистрала с 120-130км/ч.Да се обърне
внимание на дюзите за големи отклонения. Да се следи за шум откъм заден кардан. Това е на първо четене. Късмет при покупката.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #9 -: Януари 19, 2017, 08:44:41 pm »
За градското съм съгласен, но на магистрала 11 са прекалено много. Поне 1л - 1,5л надолу. Иначе към питащия колега - гледаш за стандартните неща при покупка на стар автомобил и задължително преглед в сервиз.

zheleznia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Sorento 2.5 CRDI 170 Hp
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #10 -: Март 17, 2017, 08:27:38 pm »
Всичко е въпрос на късмет! Каквото и да гледаш, в какъвто и сервиз да я вкараш /а обикновено в чужд за теб град е трудно да намериш правилният такъв/ ако търговецът е решил да те прецака, се случва точно това... Перфектно работещ мотор, никакви записани грешки и т.н. /за визуално състояние не говорим/ и изведнъж - греда!!! Само след няма и 500 км двигателят е почти тотална щета и то не поради лошо или неправилно отношение от моя страна към автомобила, а поради "закърпващ" ремонт колкото да се продаде съвсем безскрупулно въпросният автомобил. До сега, без да е дошъл момента за разплащане с майстора който извършва ремонта съм налял около 2000 лв. за части и шлайфания в ремонта на "перфектният" двигател, а какво ли ме чака още не ми се мисли... Така че - късмет!!!
За протокола - Киа Соренто 2.5 CRDI - 170 коня 2007 година/от аватара/.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #11 -: Март 17, 2017, 10:08:12 pm »
Защо не споделиш кой е търговеца?

zheleznia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Sorento 2.5 CRDI 170 Hp
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #12 -: Март 19, 2017, 12:02:15 pm »
Собственик беше една плевенска фирма /джипа на шефа/ и ми я продаде чрез посредничеството на автокъща "МИТОВ КАР" Плевен...

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #13 -: Март 19, 2017, 12:16:58 pm »
Какъв е бил "закърпващият" ремонт и до какво е довел?

zheleznia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Sorento 2.5 CRDI 170 Hp
Re: Покупка на Соренто
« Отговор #14 -: Март 19, 2017, 01:40:55 pm »
Шийката на коляновият вал на 4-ти цилиндър е била с износване над допустимия ремонтен размер и е импровизирано с някакъв лагер който е бил пилен за да пасне, не е сменена маслената помпа/а тя се е поизносила явно от стружките от лагер и колянов вал преди ремонта/ и гарнитурата на главата изглеждаше като хартиена/клингеритова/, а не метална каквато е оригиналната. Най вероятно на всичкото отгоре двигателя е бил зверски прегрят и не беше шлайфан цилиндровият блок. Балансиращите валове също бяха затегнали. А пак ще повторя,че когато запалихме двигателя нямаше никакви странични шумове, нямаше грешки набити в ЕКУ-то и всичко изглеждаше перфектно... Последствията са - смяна на колянов вал, шлайфане на първи ремонт на основните лагери, поради "завличане "на тунела, смяна на буралото на 4-ти цилиндър, набиване на на нова риза на 4-ти цилиндър, смяна на основни и биелни лагери, смяна на всички сегменти, смяна лагери на балансиращи валове, маслена помпа комплект с цедката, някакви пулове или каквото е там на главата /5 бр./. семеринги и гарнитури. Разбира се и шлайф на глава и на цилиндров блок. Може и да съм пропуснал нещо...
« Последна редакция: Март 19, 2017, 08:09:48 pm от zheleznia »