Автор Тема: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин  (Прочетена 4328 пъти)

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« -: Януари 09, 2017, 12:48:04 pm »
Привет,

след като паднаха температурите (-15) започна по-трудно да ми пали количката. Предимно пали на 3 тия опит. Първия път въобще не запалва, втори запалва но веднага гасне и на третия вече запалва и заработва. Свещите са сменени с нови от киа моторс за модела и се чуда пътя за извървяване или диагностициране на проблема. Какъв акумолатор е нормално да има колата за този двигател?
И още един въпрос има странен пискащ звук в задната част на колата като запали мога да го опиша като пискане на помпа или нещо такова ще запиша Видео за това нещо. Притесняваме този звук дали е възможно да е от бензиновата помпа.

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45

Pikanto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #2 -: Януари 09, 2017, 03:24:49 pm »
Според мен си е за смяна бензиновата помпа!
На третия път като палиш вече е качила бензин,но явно нещо не е наред.Шумът го потвърждава.Това е мое мнение!Иди на майстор!

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #3 -: Януари 17, 2017, 12:06:03 pm »
И аз така мисля че е от бензиновата помпа. Мерси!

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #4 -: Януари 18, 2017, 11:59:43 pm »
Това с паленето ,ми прилича на стъпков мотор .А оборотите , след като запали , променят ли се  непрекъснато ? При запушени дюзи , симптомите пак са същите .Особено , ако караш на газ
« Последна редакция: Януари 19, 2017, 12:02:53 am от bbbisser »

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #5 -: Януари 19, 2017, 08:01:41 am »
Колега, как точно палиш, сиреч обясни какви точно действия правиш. Имам нещо предвид, защото имах абсолютно същия проблем, но сега и при -20 пали от раз без проблем !!!

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #6 -: Януари 19, 2017, 09:58:46 am »
Привет,

наистина карам на газ. Така сложил съм романо от най-високия клас, които е възможен. В сервиза ми обясниха че винаги пали на бензин и не съм си правил труда да е обръщам преди да загася на бензин, обаче забелязах че може би това е проблема започнах да е обърщам на бензин преди да я загася и колата пали като часовник може би след 2 рото завъртане на стартера.

Стъпките, които в момента правя:

1. При гасене задължително обръам на бензин независимо че колата пали винаги уж на бензин;
2. Завъртам ключа да светнат всички лампи на колата и да огаснат някои от тях;
3. Завъртам на 3 та стъпка завърта стартера.

Относно помпата да от клиповете е ясно че вие може би не е в най-лошото състояние защото ходих при майстори и казаха да покарам още да не я сменям веднага много било леко виенето.

Благодаря за вниманието!

zazduvka

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 268
  • KIA Picanto 1000 cm3
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #7 -: Януари 19, 2017, 10:11:48 am »
Това ,че имаш газ не го беше споменал, но както и да е. Аз нямям газ и до 0С колата пали дето се вика от четвърт, с падането на температурите започва да пали от 2-ри.....3-ти....четвърти път, като всеки път прикюфка като аха че е запалила и гасне....?!....освен ,че натискам съединителя при всяко палене/останало ми е като навик от епохата на Москвичите и Жигулите, а накои от сегашните коли ако не го натиснеш и не палят/друго не правя. Една мразовита сутрин реших със завъртането на стартера да подам и малко газ. Запали от четвърт...сега при студ само така паля и няма проблеми.
Та мисълта ми беше да опиташ и ти така да видиш как ще реагира.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 703
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Трудно запалване Kia ceed 1.6 бензин
« Отговор #8 -: Януари 19, 2017, 11:47:56 am »
Не е нормално да пали от 3 път . Имам 3 коли и трите палят веднага . Когато е студено при зацапан стъпков мотор  пали  трудно. Ако е на лесно място ( от скоро карам Киа и нямам представа къде се намира ) нека ти го свалят и почистят .Стига почистване да му е достатъчно . На Дачия и на Фиеста  чистих веднъж-дваж и на финала взех , че им сложих нови
« Последна редакция: Януари 19, 2017, 05:07:04 pm от bbbisser »