Автор Тема: Мембрана за вакума на преден диф  (Прочетена 2579 пъти)

ВИНКЕЛА

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Мембрана за вакума на преден диф
« -: Януари 10, 2017, 05:57:45 pm »
Колеги колата е Соренто 2004г.Не ще да зацепи предния диф.Оказа се спукана мембрана на вакума.Ще съм благодарен ако някой знае от каде можи да се намери.В гугал нищо не ми излиза.

PolYank

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #1 -: Януари 11, 2017, 10:13:05 am »
Потърси в "Колос" или в "Мегапартс".

ВИНКЕЛА

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #2 -: Януари 12, 2017, 10:34:40 am »
Благодаря ти колега намерих в КОЛОС 180лв.цялата помпичка.

benji

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #3 -: Януари 12, 2017, 07:54:32 pm »
Колега, а как разбрахте, че е помпата?
при мен също не иска да включи.

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #4 -: Януари 17, 2017, 11:42:38 am »
Колегата ВИНКЕЛА моля да поясни какво е купил, помпа или мембрана? Мембраната се намира вътре в дифа а помпата до акумулатора.
Benji теста е следния даваш на контакт и завърташ на 4х4 HI и се услушваш за помпата дали работи ако при нормални условия тя помпи няколко секунди и спира докато се надуе мембраната. Ако помпи постоянно значи имаш спукана мембрана. После измъкни маркучето от помпата и направи съшия тест тогава трябва да помпи непрекъснато ако не помпата ти е заминала. И преди да започнеш всичките гимнастики провери да не ти се е измъкнало маркучето от към помпата или от към диференциала и това съм го виждал често.

benji

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #5 -: Януари 17, 2017, 01:30:04 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор, сега се рових с едни приятел и направих същото което си ме посъветвал.
Помпата помпи постоянно, откачих я и надух с компресор, от време на време се усеща как зацепва колелото, но от самия диф.- духа, което ме навежда на мисълта за тази мембрана.
Ако знаете от къде мога да си намеря такава мембрана втора ръка или нова ще съм благодарен. и трудна ли е замяната.

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #6 -: Януари 17, 2017, 04:12:13 pm »
Ако си я надул с компресора дори и да е била здрава вече не е . Но както и да е ясно е, че там ти е проблема. За втора ръка не те съветвам защото не се знае кога ще я сполети същата съдба. 510203E100 това е номера частта на мен в сайта на КОЛОС ми излиза 280лв.
« Последна редакция: Януари 20, 2017, 11:06:58 am от torture »

benji

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2017, 06:44:05 am »
За съжаление от както писах съм на изчакване, никъде в БГ  не мога да намеря тази мембрана налична. която всъщност се казва актуатор.

ВИНКЕЛА

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2017, 03:34:18 pm »
Съжелявам че сега отговарям но ме ня маше в страната.Да мембраната се казва актоатор и в крайна сметка я поръчах от ебей 114 долара с бесплатна доставка от Корея,дойде за десет дни.Не зная как се прикачват снимки ине мога да я пусна за да я видите.


benji

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Мембрана за вакума на преден диф
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2017, 07:27:41 pm »
Същия актуатор го купих от КИА-БГ на цена от 280лв.  До колкото разбирам, са за всички модели-бензин-дизел които са с въздушния актуатор.
Вчера го смених и всичко си доиде на място сега оре калта като трактор  yahoo