Автор Тема: киа соренто  (Прочетена 8123 пъти)

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: киа соренто
« Отговор #15 -: Август 03, 2017, 05:48:50 pm »
Писах Ви на едно място че трябва да са еднакви и с един пробег! Не си струва да правите експерименти. Може да излязат скъпо. Има схеми как и след какъв пробег да се разменят местата на гумите за да се компенсира неравномерното износване.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: киа соренто
« Отговор #16 -: Август 03, 2017, 10:10:17 pm »
Според мен зависи от финансите, но е хубаво поне размера де е един и същ. Аз за мойта си взех алтернативен размер оригинални китайски ХАЙ ФЛАЙ на 112лв. бройката летни-всесезонни. Вече ги карам година и половина и нямам проблеми, само им смених местата на първата година. Размера е 235/70/16. Единствения проблем, с който се сблъсквам е, че при локви ми хвърля вода на предния прозорец. Но както казах нови, евтини и хубави гуми няма.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: киа соренто
« Отговор #17 -: Август 03, 2017, 11:31:21 pm »
kgp68, ти май не си за такъв автомобил.
ilinchov - пръска на предното стъкло не заради гумите, а заради конструкцията.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: киа соренто
« Отговор #18 -: Август 04, 2017, 01:02:36 am »
Това ми беше другото предположение, че е такъв модела, ама нали не е болка за умиране и не съм се интересувал чак толкова дали и при други го има този проблем.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: киа соренто
« Отговор #19 -: Август 04, 2017, 08:36:59 am »
А сега ново 20 що пък да не съм за такъв автомобил ?

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
Re: киа соренто
« Отговор #20 -: Август 06, 2017, 08:54:37 pm »
И четирите гуми трябва да са абсолютно еднакви. Ако не нови може 2ра ръка НО да видиш че и четирите са на джипката и да се свалят на място за да е сигурно, че са износени горе долу равномерно. И все пак не мога да я разбера тая работа. Аз търкалям САМО зимни гуми, 3-4 години  и после ги хвърлям и това е било с всичките ми автомобили до сега. Знам, че ще има много различни мнения по въпроса и много критики от сорта, каучука бил мо пек и се разрушавал в жегите ала бала! Безспорни са предимствата на зимна гума пред лятната но на обратното никой не може да ме убеди! И все пак всеки сам си преценява.

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: киа соренто
« Отговор #21 -: Август 06, 2017, 09:01:34 pm »
Днес и правих тестове и я напъвах на асфалт до Юндола из завойте и се държи перфектно с четерите еднакви зимни гуми. Проблема е бил в гумите при мен. Имам комплект джанти който ще комплектовам с гуми за сухо и извън пътя след като ги имам няма да стоят така .

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: киа соренто
« Отговор #22 -: Август 07, 2017, 09:30:43 pm »
.......... Безспорни са предимствата на зимна гума пред лятната но на обратното никой не може да ме убеди! И все пак всеки сам си преценява.
Няма да се опитвам да те убеждавам, но тестовете показват, че лятната гума е по-добра от зимната при всякакви ситуации без сняг и лед.

keen4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: киа соренто
« Отговор #23 -: Август 08, 2017, 11:59:19 am »
Здравейте, нов съм във форума. Доста се порових, но не открих скорошна публикация за мнения за джипове в cars.bg. Някой виждал ли е тази джипка и има ли мнение: http://www.cars.bg/offer/c2201509 ?

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: киа соренто
« Отговор #24 -: Октомври 08, 2017, 03:49:40 pm »
Ето ,че мина време и днес пробвах джипката на кал но раздатката си трака ,явно от веригата .Иначе няма тракане и т.н. смених карето на предния кардан и на асвалт е ОК но като валя два дни днес я тествх на голям баир и кал и трака . Колегата дето са правили в Пловдив раздатката да каже за работа неговия майстор колко взима да поръчам верига и да я сменим.

sotko80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: киа соренто
« Отговор #25 -: Октомври 12, 2017, 05:12:30 pm »
Ето ,че мина време и днес пробвах джипката на кал но раздатката си трака ,явно от веригата .Иначе няма тракане и т.н. смених карето на предния кардан и на асвалт е ОК но като валя два дни днес я тествх на голям баир и кал и трака . Колегата дето са правили в Пловдив раздатката да каже за работа неговия майстор колко взима да поръчам верига и да я сменим.
Колега или не четеш темата,или обичаш да питаш.Колегата го е написал ясно и четливо,но ще се опитам да го цитирам по спомен"Верига от Ebay+доставката 200лв.Труд за смяна 120лв",или общо ако не ти се смята 320лв.Майстора се казва Наско,а къде му е сервиза май трябва пак да попиташ.:D

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: киа соренто
« Отговор #26 -: Октомври 13, 2017, 09:12:50 am »
Благодаря приятел за отговора. Не знам защо много обичате навсякъде на новите във форумите да им правите забележки с това четене . Чел съм чел та всичко съм прочел. Но като имаш проблеми се налага пак да питаш. Отдавна въпросната верига не можеш да я вземеш за 200лв защото я няма на тази цена . Затова пак съм попитал . Мисля ,че не съм ви напрегнал много с това писане . А на колегата ilinchov много благодаря защото ми даде доста подробна информация на лични за да не ви напрягаме с писане и съм му изключително благодарен както и на теб за съдействието . Със сигурност има и такива които не четат а направо питат но аз вярвай ми не съм от тези . Изчел съм всичко за проблема и тук и в други форуми . И понеже не съм супер баровец сондирам мнения от препатили за да взема най правилното решение. Извинявам се на всички с натоварването ви да четите нови писаници от новобранци във форума . Лек ден ви желая.

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: киа соренто
« Отговор #27 -: Ноември 26, 2017, 06:25:12 pm »
Специални благодарности на ilinchov. Колегата ми помогна с намирането на верига за раздатката . Вече е сменена и всичко е ок.

crossera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: киа соренто
« Отговор #28 -: Ноември 28, 2017, 09:19:10 pm »
здр.колеги при контакт не ми свети лампата за бавни и сигурно и за това не работят,някакви идеи

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: киа соренто
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2017, 09:45:18 am »
Значи не съм експерт но сега ще ти обясня при мен как е. Паля джипчето което е в положение ауто  ,при контакт светват и двете зелени индикации за ауто и 4х4 и след секунди гаснат. После ако реша веднага да мина на 4х4 не се случва нищо. Забелязах ,че трябва малко да се покара явно има датчик за маслото и като загрее малко тогава като спра и мина на позиция 4х4 след около 5 сек светва лампата на таблото за 4х4 и вече съм на бавни. Позиция ауто нищо не ми свети на таблото . Това е при мен има хора който са по в час със тези неща да кажат дали така работят тези машинки.