Автор Тема: Смяна на подсветката от зелена на синя.  (Прочетена 3423 пъти)

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
От доста време исках да го направя този номер но все не ми оставаше време и сега му дойде реда.
Значи по разглобяването мисля, че няма нужда да обяснявам. Нещата които ме интересуваха са таблото, климатроника, копчетата които са над климатроника заедно с часовника и копчетата на трип компютъра. А самия дисплей на трип-а си остава в зелено там няма как да стане защото посветката е в самото lcd.
На моделите преди фейса на таблото зелената подсветка се получава след като на гърба на циферблата има зелена боя, а след фейса в моя случай има запоени светодиоди които се разпояват един по един и се запояват сини на тяхното място. И не забравяйте преди да изкарате стрелките да марките позициите им иначе няма да показват вярно. Вадят се единствено с дърпане без въртене.

Започваме с таблото оградените диоди 25 броя трябва да се подменят с желания цвят.


След това минаваме към климатроника. Тук обаче има нещо много неприятно, дисплея е запоен за платката а диодите са под него. На мен най - лесно ми се видя да му отрежа контактите и след това да ги презапоя.


Минаваме към трипа. Там казах, че на дисплея няма как да стане. И имаме 3 копчета само.

Единственото което забравих да снимам са копчетата над климатроника и часовника но там работата е аналогична.

И ето няколко снимки на крайния резултат.





На снимките светлината излиза много ярка, дразнеща и неравномерна но всъщност не е така. Много съм доволен от резултата.
И последното което искам да кажа е, че работата е много пипкава и сложна, особено при климатроника. Аз се занимавам с електроника и пак доста псувах. Ако имате някакви съмнения, че няма да се справите не се захващайте. Общо като време отнема около 20часа. За диодите ще платите 5-10лв.
Това е за сега. Успех ако някой се реши да го прави. ;D
« Последна редакция: Януари 17, 2017, 06:36:14 pm от torture »

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Смяна на подсветката от зелена на синя.
« Отговор #1 -: Януари 17, 2017, 07:27:37 pm »
Ха,станалое като Хюндай :) Иначе добре свършена работа ;D

dj_kosta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Смяна на подсветката от зелена на синя.
« Отговор #2 -: Януари 22, 2017, 02:24:57 pm »
Супер, много ми допада. Добре се е получило. bravo bravo

diqn_bs

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Смяна на подсветката от зелена на синя.
« Отговор #3 -: Юли 14, 2017, 02:09:08 pm »
Здравей, колега,
Искам да те попитам лесно ли се разглобява средната конзола и километража за да сменя лампичките.

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
Re: Смяна на подсветката от зелена на синя.
« Отговор #4 -: Август 06, 2017, 08:34:48 pm »
Всичко се разглобява лесно! Но ако си след фейса вече не са лампички с нажежаема жичка, а SMD диоди! Извинявам се за късния отговор, извън България съм и рядко проверявам какво става във форума.

diqn_bs

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Смяна на подсветката от зелена на синя.
« Отговор #5 -: Август 13, 2017, 09:41:23 am »
Благодаря , колега,
Та аз смених нажежаемите крушки с зелен балон върху цокъла с бели диодни крушки, но гадното е, че на самите плаки има зелена боя ,че се наложи да я търкам и сега вече си свети бяло. Супер стана, сега ще махна всчки обикновенни крушки в цялата кола ще ги заменя с бели диоди.

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
Re: Смяна на подсветката от зелена на синя.
« Отговор #6 -: Септември 29, 2017, 07:19:19 pm »
Имай едно на ум, и то е , че за да живее дълго на всеки един диод му трябва резистор. Иначе ще ти горят като пуканки. Иначе браво за начинанието.  bravo