Автор Тема: КИА Соренто дистанционно  (Прочетена 3458 пъти)

kotorakis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
КИА Соренто дистанционно
« -: Януари 17, 2017, 05:34:46 pm »
Здравейте, Киа фенове и собственици. Наскоро си взех КИА Соренто 2006 и все още си я стягам за да си изглежда по мой вкус и по-новичка. Но дистанционното за отключване е много старо и копчетата му едвам хващат. Знаете ли от къде мога да си взема ново или как да оправя това което имам?

benji

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: КИА Соренто дистанционно
« Отговор #1 -: Януари 17, 2017, 06:25:32 pm »
Точно тези копчета са доста трудни за откриване, аз имах проблем с това за отключване и свалих бутона за отваряне на задното стъкло.така и така не го отварям.

gali_km

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: КИА Соренто дистанционно
« Отговор #2 -: Януари 18, 2017, 06:11:59 pm »
Смени батерията ако вече не си го направил.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: КИА Соренто дистанционно
« Отговор #3 -: Януари 18, 2017, 09:29:02 pm »
Едва ли е от батерията. И при мен отключването е мъка, а всички други копчета са ОК.

kotorakis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: КИА Соренто дистанционно
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2017, 09:04:05 am »
Здравейте  и благодаря за отговорите.

Отидох на автоключар и разбрах какъв проблема. С времето се образува конденз вътре в дистанционното и от това се окисляват платките, което пречи на контакта с копчетата. След като ключаря почисти вътрешноста на дистанционното, той смени и батерията и сега си работи перфектно. Цялата услуга ми струваше 24лв. като това е супер в сравнение с 280-те лева за ново дистанционно.

Поздрави.

plamiss

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: КИА Соренто дистанционно
« Отговор #5 -: Март 03, 2017, 03:14:12 pm »
Имах същия проблем.Един ключар отвори дистанционното и ми смени копчето за 5 лв.с труда.Става със запояване.Работи перфектно и хваща от поне 50 м.