Автор Тема: киа сийд 1,6 crdi  (Прочетена 11048 пъти)

негров 2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
киа сийд 1,6 crdi
« -: Февруари 07, 2017, 09:48:44 pm »
Здравейте пичове !
Скоро ми се иска да пиша във този форум като горд собственик на Сийд 1,6 црди. Но преди това да задам няколко въпроса . От прочетеното във форума оставам с впечетлението  , че по-горният двигател не е от най-икономичните.Качвах се на тест на въпросният Сийд и ми направи впечетление ,че средният разход около 6,8 беше мисля. Като цяло автомобила ме впечетли с тишината в купето по време на движение , с добрите спирачки , удобни седалки ,добро стерео . Въпросната Киа е 2014 на 56000. То май от многото въпроси се оказа един ,а именно разхода на гориво.Предварително ви благодаря за отзивите!!! ;D

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2017, 10:26:47 pm »
Добър си е двигателя и нищо му няма на разхода :). Няма как д е 4/100. Такъв при мен се получаваше ако съм сам и карам извънградско до 90 км/ч, т.е.рядко ... 
Щом е 2014 трябва да е в гаранция. Мини през КМБ да я прегледат и потвърдят гаранцията и скачай смело :)
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 10:36:09 pm от ndg »

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2017, 10:24:11 am »
Е, той точно от КИА ще си я вземе колегата ;) и то от плевенската май.
Колега 1 литър разход повече от обявеното при 15 хил. км на година са ти 300 лв. - нищо в сравнение с другите разходи и това повече е много относително, защото ще е повече от разхода на хартия, а не спрямо другите марки. Отделно ще спестиш голяма сума от данъци, защото колата е регистирана като товарна доколкото разбирам и ще плащаш по 15-20 лв.
Дано имаш късмет.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2017, 12:58:57 pm »
Колега точно този двигател е един от най-икономичните в класа си.Има цяла тема с много споделини впечатления за реалeн разход на 1,6 CDRI.
http://kia-bg.com/smf/index.php?topic=68.0
« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 01:02:42 pm от bongo »

негров 2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #4 -: Февруари 08, 2017, 04:50:18 pm »
Много ви благодаря за положителните отговори.Все още имам колебания между Сийда или Рено Сценик Или Опел Мерива същите години.

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2017, 05:56:16 pm »
Вземи сиида.Няма да съжаляваш.Успех с покупката ;D

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2017, 11:45:16 pm »
4 извън града и да го бутате този автомобил няма как да даде  такъв разход :)И на моя 1.6 - 135 коня бензин по книжка му дават 5 , ама друг път :) Колкото до Меривата , карам една 2008 бензин на газ и  мога да кажа , че и т я е чудесен автомобил. Здрав и комфортен.Но сравнение с Киата  -  няма база за сравнение. КИата е по-широка ,по-тиха и по-стабилна на пътя . Въпреки, че Опела е с всички екстри а Киата е базов модел

istoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2017, 12:22:37 pm »
Привет. И аз съм се засилил да вземам 1.6 CRDI (2007-2008г), но 116кс - този е с верига, нали (уж по-добре) ?. Не съм състезател, но ми омръзна от 100кс бензин, с който при изпреварване спирам климатика или предвиждам 10 секунди на изпреварване. Пътуваме сравнително често София - Варна. Колата ще се кара основно от приятелката ми до работа и обратно (Софийско). Надявам се да изберем по-добрият вариант. Гледахме и Голф 5, но читавите са си цифра. А и според мен КИА-та предлага повече екстри, които разбира се увеличават и възможните проблеми. :)
Спряхме се на този модел и модификация заради тъсената златна среда - приятен вид, динамика, здравина, добри отзиви и според последните нормална поддръжка.
Не очаквам негативно мнение от потребителите точно в този форум за този автомобил, но все мнение все пак е ценно. Поразрових се тук и като цяло мнението е положително.
Със здраве!

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2017, 04:35:43 pm »
Колега нашето семейство измина над 45 хил. км. за близо три години с този автомобил. Досега толкова безпроблемна кола не сме имали. Единствено ме дразни един шум по неравен път, като че има звънче, който така и не локализирах дали идва от ключалката на задния капак (комби) или от седалките. Жалко е, че няма и шеста предавка, защото на магистрала над 120, направо си я иска.
Но това са дребни проблеми.
В момента съм загледал и няколко пежа, само ако знаеш какви проблеми споделят колегите там!

istoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2017, 06:00:54 pm »
Притеснява ме, че няма от частни лица в БГ (сигурно не искате да ги продавате понеже сте много доволни), а на вноса му нямам вяра за километрите. А и все пак тепърва модела става на такива години и не се знае, какви проблеми ще изникнат. Кола и жена на късмет. :) За преглед в КИА ли да карам или някой форумен сервиз?

ПП: благодаря за коментара!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2017, 09:36:41 pm »
Тропането на комбито отзад е от 5-а врата. Има едни като гумени подложки,които е хубаво да се мацват с грес(поне аз това ползвам) веднъж годишно.
Относно продажбата.
Хубава и здрава кола,как да я продадеш.
Аз имам съсед,който рвдовно ме натиска да му продам моята. Засега все му отказвам. Така вече 4-а година.
Не може да си намери от първата модификация човека.

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2017, 09:45:51 pm »
е как да не може да си намери, бре?
аз като държах обява за моята редовно ме контрираха колко много ги имало по автосалоните и то за много по-малко от търсените от мен. и с повече екстри и с незнам си кво. под път и над път се намирали.

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: киа сийд 1,6 crdi
« Отговор #12 -: Февруари 14, 2017, 10:16:26 am »
Тропането на комбито отзад е от 5-а врата. Има едни като гумени подложки,които е хубаво да се мацват с грес(поне аз това ползвам) веднъж годишно.

Мите, преди две години даже беше ми изпратил снимки къде се смазва, за което още веднъж ти благодаря. Обаче тук става за едно по-тънко високочестотно скрибуцане. Високочестотно - като звук и като честота на проявление ("скрибуцания в секундна"  %) )
Май проблемът е в пластмасата на задната лява колона. Не ляга добре и при "мандахерцането" си издава дразнещия звук. В следващите дни ще си извадя ръцете от дъ-то и ще проверя дали просто е извадена или има счупен елемент и не я придържа както трябва.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re:
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2017, 01:14:27 pm »
4 извън града и да го бутате този автомобил няма как да даде  такъв разход :)И на моя 1.6 - 135 коня бензин по книжка му дават 5 , ама друг път :) Колкото до Меривата , карам една 2008 бензин на газ и  мога да кажа , че и т я е чудесен автомобил. Здрав и комфортен.Но сравнение с Киата  -  няма база за сравнение. КИата е по-широка ,по-тиха и по-стабилна на пътя . Въпреки, че Опела е с всички екстри а Киата е базов модел

Разход 4,2-4,5 не e бил никога проблем за този двигател.Аз отдавна не карам този автомобил, но винаги си спомням с умиление за него.Разбира се ако го юркаш с над 140-150 няма как да гори малко, но до 100-110 по първокласен път редовно си ги правех 4....(София-В.Търново).Не коментирам за обективен разхода от Пампорово до Асеновград, където и 2.3/100 е бил, но там е спускане...За 90хил.км никакви проблеми.Мен ме дразнеше едиствено ниското качество на материалите и дървеното окачване, но пък това е субективно мнение и то за първия модел.
« Последна редакция: Февруари 14, 2017, 04:07:20 pm от bongo »

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re:
« Отговор #14 -: Февруари 15, 2017, 04:19:16 pm »
Разход 4,2-4,5 не e бил никога проблем за този двигател.
На мене ми е трудно да го докарам до толкова. Веднъж ми се е случвало по крайградски път да постигна 3.9 по компютър, но тогава и с вятъра се съобразявах, дето се казва. По магистрала Тракия обикновено е около 5, ако не вдигам над 120. Ако карам на ръба на ограниченията, към 6 отива.