Автор Тема: За качеството на боята и твърдостта на лаковото покритие  (Прочетена 13315 пъти)

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Здравейте колеги!
Прегледах набързо темите във форума и понеже не видях нещо свързано с боята и лака си позволявам да отворя една тема за това. Споделете и вашите впечатления. Ето и моето:
колата ми е светлосива, металик, на почти 12000 км. Миналата седмица ми се наложи по-дълъг пробег по нашите добре "очъкалени" в зимните условия пътища. Едва днес обаче успях да отида на автомивка за да я "обезсоля".
И с огромна изненада открих че имам автограф от всяко едно камъче с което съм се срещнал по пътя. И по бронята и по предния капак. Все едно че съм я гръмнал с патрон с дребни сачми.Карал съм и френски и немски автомобили с неметалик и металик боя обаче такова нещо не съм виждал. А е едва началото на първата ми зима с тази кола. Чудя се дали не са забравили да я изпекат в завода!!!!!
При колегите с тъмен цвят сигурно ще личи още повече

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Здасти и аз съм с този цвят и живо се интересувам от тази тема, но за съжаление не за 1-ви път чета подобни впечетления. Моята, обаче е още на 1300км и за сега не съм имал този проблем (за което не съжалявам де) silen

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Моята е бяла, и засега имам само на 2 места по бронята леки белези по лака... А ти я си признай с каква скорости караш за да се получи нараняване по боята? Едва ли с 90-100  crazy

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Ами при условие, че на много места е заледено е трудно да се кара с тази скорост. Минах около 600 км със средна скорост 70-80.

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
За съжаление боята и лака са доста меки.  Още в началото ми направи впечатление, че след много, ама много леко допиране на вратата се получават видими следи и боята се лющи.  :( 
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Здравейте фенове!
Честита нова година на всички и да си карате колите безаварийно и със здраве!
напълно съм съгласен,че боята на сиида е много мека моята е на 10000 км. но първите белези по бронята бяха съвсем в началото колата беше само на 200 км.не съм се заглеждал скоро но съм сигурен че са станали повече белезите от камъчки! И незнам дали това не трябва да се отнесе към представителите на кия защото според мен това трябва да е към гаранцията на лаковот покритие и боята на  колата!   :o

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Не знам дали ще уважат едно такова оплакване от наша страна. Иначе може да се попита.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Ами незнам каква е тази боя, ама вчера като гледах по Дискавъри за завода в Жилина, именно журналиста от 5 Gear точно там не го пуснаха, защото боята на Кия била "върха", специално разработена по супер технология :)
Ами аз като гледам боята по колите ни :o

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Кога са давали туй предаване, има ли как да го дръпнем от некуде ok

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Привет! Аз говорих с представителите на кия в моя град и те ми отговориха , че така било с всички нови авто бои които по новому били на водна основа !  :o каквото и да значи това ! но все пак аз нямам нъмерение всяка година да пребоядисвам броня или преден къпак и ще се занимая малко по сериозно с проблема! Пък да видим! Лошото е ,че в гъранционните условия пише ,че  повреди по лаковото покритие и боята от външни фактори като : комъчки и ожулвония не подлежат на гаранция!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Естествено никой няма да ни покрие щетите по лака, те дават гаранция само срещу пробив и корозия.
Инак моята е на 1200 км, не съм я карал в киша и пясък, но онзи ден, след като я измих много внимателно на ръка и я подсуших с микрофибърна кърпа на Sonax, забелязах две по-дълбоки и множество малки резки по предния капак. Не съм натискал изобщо, а кърпата е много мека и е предназначена баш за тази работа. Представям си какво ще се случи ако отида на автомивка с четки.
Колата ми е тази на аватара, piston gray и съответно на по-силна светлина всеки дефект си личи...

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Колега Гавазоф има ли леки вибрации на празен ход и усещаш ли бученето на около 3000 оборота ?
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Колега Гавазоф има ли леки вибрации на празен ход и усещаш ли бученето на около 3000 оборота ?
Ами не, да чукна на дърво, на ниски не се чува и усеща изобщо, а вибрации има само ако тръгна с по-малко газ, но това е нормално. Дано не пострадам и аз от тази всеобща болка...

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Еййй колеги кво ще правим с боята на пролет БКС - то ли ще ни боядисва ? Моята вече е доста нацъвкана а вашите ?

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Моята не е нацъфкана, но за сметка на това онзи ден някой ми е драснал една черта на калника.Не е голяма - 5-6см, но за сметка на това е дебела и дълбока (отдолу се е показало бяло направо). Не искам да се занимавам с каското за такава чертичка, пък и не искам да ми боядисват целия калник. Някакъв съвет как да я залича/замаскирам? Видях на ОМВ едни пасти с едни като "червила" за запълване на драскотини уж, но на трите ОМВ-та на които ходих нямаха черни.Освен това ми казаха, че тези "червила" са неустойчиви и след 2-3 автомивки се махат.Друг съвет който получих е да ползвам черен лак за нокти и след това яко търкане с паста.Други идеи?
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 10:00:08 pm от vanselot »