Автор Тема: За качеството на боята и твърдостта на лаковото покритие  (Прочетена 13317 пъти)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Виж в Бриколаж има 2 вида "маркери" за такива работи. Едното е пастел и запълва по дъбоки драскотини а другото е като маркер с някаква доста устойчива боя вътре - клатиш 2мин и си го боядисваш като с маркер. Пробвал съм втория вид в няколко различни цвята... е не пасна 1:1 цвета но за прикриване става  crazy

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Трайно ли е? На автомивката не пада ли? Ако цвета пасва идеално ще си личи ли(примерно да е релефно) При мен цвета няма как да не пасне - черен. Аз не искам да го "прикрия" за момент, а да го залича forever.

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Друг съвет който получих е да ползвам черен лак за нокти и след това яко търкане с паста.Други идеи?

Моят съвет е да не пробваш с лак за нокти, вярно, че боята е на водна основа, а лакът - на ацетонова, но вси пак ми се струва, че може да стане някаква беля. Най-добре ще е ако си намериш 5 гр. такава боя, да я нанесеш внимателно и след това с полирпаста. Питай в сервиза, предполагам, че няма да ти откажат и съвет, и 10 капки боя...

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Колеги, за такива дребни корекции в официалния сайт на Кия в Англия продават малки тубички с бои точно каквито са си на колите ни. Въобще не са скъпи, а сигурно вършат добра работа. Може да помолиме колегата Lilo да ни помогне в това добро начинание.  :)
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
А има ли откъде да се снабдим с тези блага в България?

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
аз също имах 1 дълбока драскотина на калника но застраховката ми го покри и сервиза на киа ми го направи много бързо и сам много доволен от тях.не мисля да е раскарване да ти е колата както беше преди , и слет три дена всицко е без грешка. Това за червилото е за малки и леки драскотини и няма да е лошо някои да даде информация как да го поръцим от англия

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
И аз да се включа - вчера целия таван и малко от едната страна в пръски от бетон  :o >:( devil
Поражения върху боята - много леки ( в сравнение с очакваните  :) )

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Боята не е чак толкова зле, пробвана е успешно вече............в градушка :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Колеги, за такива дребни корекции в официалния сайт на Кия в Англия продават малки тубички с бои точно каквито са си на колите ни. Въобще не са скъпи, а сигурно вършат добра работа. Може да помолиме колегата Lilo да ни помогне в това добро начинание.  :)
с каквото мога :-*

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
В понеделник си купих 100 гр. боя и вече я употребявам не е като оригиналната но е боя а не дупка! :-\

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
С какво я нанасяш? Личи ли си много след това?

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Нанасям я с тънка четка за рисуване ! Малко се открояват точици като се загледаш но и няма как в магазина ме предупредиха че като не се нанася с пистулет така се откроява понеже се концентрира повече боя отколкото ако е пръскано!

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Мен в гаража ми е накапало по задния капак. Било е вода, ама с примес от варта от тавана и сега е засъхнало...един човек ми каза с оцет да го изчистя, ама аз Тома-Неверни искам и вас да питам дали няма нещо да се развали лаковото покритие ?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
изчисти го с мокра кърпичка music. Ако нестава,малко меглио и си ти crazy

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
да споделя за използването на FIX IT PRO за нашите автомобили.скоро гледах рекламата по някоя телевизия и останах впечатлен.реших обаче да се поровя из "чичко гуугъл" и разбрах че въпросния маркер не е толкова ефикасен при дълбоки драскотини.най интересното е че цената обявена по рекламния канал беше 59.99 (за два броя), а проста справка в e-bay показва, че можеш да си го поръчаш и с доставката излиза 5.00 GBP или 12 лв.веднага го пробвах и смея да твърдя, че определено заличава всички дребни драскотини.там където натрасканото е до боя или основа, тогава ефект няма да има.всякакви драскания от клони,подпирания в бронята,или леки ожулвания изчезнаха.мисля си обаче, че коректора е подходящ за цветове различен от сребрист металик, защото при този цвят дребните драскотони и без това не си личат както на другите.
важно е да се знае, че маркера следва да се използва задължително на сянка и да се избягва да стои дълго с отворена капачка.след нанасяне остава като лек "филм" от течността, който не е задължително да се забърсва с кърпа.Пробвайте ако искате.мисля си че за 12 лв.си заслужава.